Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Ekonomik Kriz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ekonomik Kriz

Bugunden geçerli olmak üzere rafta bulunanan 700 üründen 385 ine yüzde 10 ile yuzde 30 arasında zam yapıldı bu indirim marketleri şunlar:BİM-A101-ŞOK-MİGROS tarzı marketler

ilgili haber şu yönde:
    Türk Lirası'nın yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 40 değer kaybetmesinin ardından hammadde ve girdi fiyatlarının artmasını gerekçe gösteren üreticiler, iğneden ipliğe her şeye zam yapmaya başladı. İndirim marketlerine bile hafta başında ürünlerin yarıdan fazlasına zam yapıldığını gösteren listeler gönderildi. Marketlerdeki yaklaşık 700 ürünün 385'ine en az yüzde 11 oranında zam yapıldı. Market çalışanları zam oranının ortalama yüzde 30 olduğunu söylediler.
    Konu Simba tarafından (31-08-2018 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Milletin Alım Gücü Birazdaha Azalacak

Kullanıcı Bilgi Menüsü

toptan fiyatına zamlı satış olacak az önce gittim fiyatlar ucmuş hele peynirlerin kaşarların yanına yaklaşılmıyor
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tüm marketleri ve bakkalları gezen biriyimdir takip ederim herşeyi bim den başlayıp migrosa kadar en alt markete kadar herşeye inanılmaz zam gelmiş. bundan 2 ay önce asya damacana suya 6 tl veriyordum sonra 7 tl oldu sonra 8 tl oldu dedi alt sınıf market sahibi peki dedik dün asya su 12 tl olmus soruyorum marketçiye satıştan cok almazsak yandık diyor ya bu su alt tarafı ne olduda 1 ayda % 100 zam geldi örnekleri birçok verebilirim zeytin normal yerel markette en iyisi 19 tl idi dün baktım 19 tl olan zeytin 32 tl olmuş hadi bunlar kara stokcu marketler diyeyim ya hepsimi anlaşmış anlamadım heryer zam yagmuru herşeyimiz mi dolara bağlıydı bir rahipin tutuklanması ülke ekonomisini nasıl alt üst eder 1000 tl mutfak masrafı olmuş en az 1500 tl sizin bölgede durumlar nasıl burası berbat hale geldi
    Kullandıgım ekipmanlar;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

fakat yandaş medya ve devlet kanallarında ekonomik kriz yok gibi yayınlar devam ediyor acaba yok mu olanlar sanırım hayal

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı şimşek59 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    fakat yandaş medya ve devlet kanallarında ekonomik kriz yok gibi yayınlar devam ediyor acaba yok mu olanlar sanırım hayal
    Onların içtikleri şeyden bizede versinler bizde içelim a habere göre turkiye tüm ulkeler içinde 1 numara demekki türkiye max diye bir ülke var sanırım helen o sabah programlarını sunan ertan mı ne var yeminle ben böle şey görmedim tamam yalanın malanında bir adabı olur karsılarında 1 yasında cocuk var sanki cee eee diye kandırırsın ya o sekiller malesef
    Kullandıgım ekipmanlar;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bunların hepsi dış güçlerin oyunu merak etmeyin herşey normale dönecek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Advertorial Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Tüm marketleri ve bakkalları gezen biriyimdir takip ederim herşeyi bim den başlayıp migrosa kadar en alt markete kadar herşeye inanılmaz zam gelmiş. bundan 2 ay önce asya damacana suya 6 tl veriyordum sonra 7 tl oldu sonra 8 tl oldu dedi alt sınıf market sahibi peki dedik dün asya su 12 tl olmus soruyorum marketçiye satıştan cok almazsak yandık diyor ya bu su alt tarafı ne olduda 1 ayda % 100 zam geldi örnekleri birçok verebilirim zeytin normal yerel markette en iyisi 19 tl idi dün baktım 19 tl olan zeytin 32 tl olmuş hadi bunlar kara stokcu marketler diyeyim ya hepsimi anlaşmış anlamadım heryer zam yagmuru herşeyimiz mi dolara bağlıydı bir rahipin tutuklanması ülke ekonomisini nasıl alt üst eder 1000 tl mutfak masrafı olmuş en az 1500 tl sizin bölgede durumlar nasıl burası berbat hale geldi

Rahip isin Halka yutturulma kismi.. Yani bir oyun. Ve cok güzel ekonomik krizi bile kendi lehlerine cevirdiler. Artik bende Reisci oldum. Allah basimizdan eksik etmesin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Advertorial Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Onların içtikleri şeyden bizede versinler bizde içelim a habere göre turkiye tüm ulkeler içinde 1 numara demekki türkiye max diye bir ülke var sanırım helen o sabah programlarını sunan ertan mı ne var yeminle ben böle şey görmedim tamam yalanın malanında bir adabı olur karsılarında 1 yasında cocuk var sanki cee eee diye kandırırsın ya o sekiller malesef

bir yasinda cocuk olsa onu kandiramazsin cünkü cikarsizdir o, ama bunlara inanalarin artik kurtulusu yoktur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri