Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arasý

Konu: Dreambox 500 hd açýlmýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Dreambox 500 hd açýlmýyor.

Merhaba arkadaþlar elimdeki dreambox 500 hd cihaza dm500hd openAtv6.3 2018 yazýlýmýný attým, cihaz tekrar açýlmadý. cihaza baðlanmak için her þeyi denedim olmadý. cihazýn arkasýnda service yazan yerde küçük hdmý to usb giriþli kablodanda kullandým bilgisayar görmedi. baðlanmak için fikri olan varmý. he bu arada iþ yerimde tek portlu bir modem var, bende cihaza routerden baðlanmýþtým. modemden ve routerden cihazýn ip nosunu okumayamadým. ne yapmalýyým.

LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Açýlmadi derken alette hicbir led, kýrmýzý veya yeþil yanýp sönmüyor mu?

Aleti arasýndaki þalterle kapatýn. 10 saniye sonra öndeki ON/OFF düðmesini basýlý tutun ve arkadaki þalterle böyle basýlý tutarken açýn. Ekranda ip bilgisi falan gelmesi lazým.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

beyefendi ilginiz için teþekkür ederim. üzerinde eski bir yazýlým vardý bende yeni yazýlým atayým derken bir daha açýlmadý. öndeki yeþil ýþýk bazen sabit yanýyor bazende yanýp sönüyor. yanii cihaz bejkleme modunda bekliyor ama ben cihaza bir türlü baðlanamadým. tv ekranýnda ip gelse zaten sorun yok hemen hallederdim. SUNRAY-FlashUP ve dreamup programalrýnýda kullandým nafile cihazý görüyorlar ama yükleme proramdaki Flash yazýsý bir türlü etkin olmuyor. bir sürü þey denedim olmadý. bildiyiniz bir þey varsa yazarsanýz iyi olur valla. çok teþekkürler.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yazdýðým þeyi denedinizmi:

Aleti arkasýndaki þalterle kapatýn. 10 saniye sonra öndeki ON/OFF düðmesini basýlý tutun ve arkadaki þalterle böyle basýlý tutarken açýn. Ekranda ip bilgisi falan gelmesi lazým.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

olmadý dedim ya.... tv'de ip gözükmüyor malesef.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Secondstageloader yüklümü? Alette bi arza yoksa büyük ihtimal o yüklü deðildir. Çünkü ilk yazýlýmlarda yüklü deðildi. Belirli bi tarihten somra çýkan yazýlýmlarda gerekliydi.
    Konu Kokane tarafýndan (20-12-2018 Saat 22:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

cihazýn üzerinde 2016 tarihli bir yazýlým vardý, cihazýn içindede second loaderin olup olmadýðýný bilmiyorum. bende yeni 2018 tarihli yazýlým attým cihaz kapandý bir daha açýlmadý ve ip'de vermiyor düzelteyim. halen masada boþ boþ bana bakýyor. bir sürü ip denedim baðlanamadým. servvice yazan yerdeki ufak hdmý to usb'dende baðlanmaya çaluþtým. bilgisayarým sað týkla özellikler aygýt yöneticisi bile görmedi. ne yapmalýyým acaba.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alman bi sayfada biri daha bu sorunu yaþamýþ. Türkçeye iyi çeviremezsem kusura bakma:

-aleti arkadan þalterden kapat

-dreamup programýný çalýþtýr

-ayarlarý yap (com, lan, vs.)

-"connect" butonunu aktive et

-usb ve lan kablolarýný baðla

-þimdi cihazý arka þalterden çalýþtýr

Böyle çözmüþ problemi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri