Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Poşetlerin Tüm Heryerde Paralı Olması Uygulmasını Doğru Buluyormusunuz?

Katılımcı sayısı
271. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

90 33.21%
  • Hayır

181 66.79%
Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Poşetlerin Tüm Heryerde Paralı Olmasını Uygun Buluyormusunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı xfles7837 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ül***i yönetenlerin bu işlerde zerre kadar kusuru olduğuna inanmıyorum, kusur sekiz on yaşlarındaki çocuklara tecavüzler olduğunda en azından seçimde tepki vermeyen iş cinayetlerinde tren kazalarında ne var yani avrupa da da oluyor diyerek susmanın ötesinde savunmaya geçen, aynı suçu işleyenlere dahi (birini överek, diğerini hapse atarak) farklı uygulamalar yapılırken sadece çöp bi tarafına batınca zıplayan seçmen tipleri yani bizler hep birlikte kusurluyuz. poşet konusunda ise bim e carfur poşeti, carfura 101 poşeti ile 101 e gima poşeti ile giderek tepki vermeye çalışıyorum malesef şu aşamada elimden başkası da gelmiyor.
    Aslında birşey daha var hatta birçok şey var ama onca şeyin içinde "iyimserlik" herkese ama HERKESE ve herşeye en iyi bir tokattır tepkiniz iyimserlik olsun.. unutmayın biz resmi olmayan rakamlara göre 3 milyon suriyeliyi besleyen bir milletiz ve yine unutmayın bir avuç yozlaşmış bizimde onlara benzememizi istiyor.. tıpkı onlar gibi kindar ve dindar olalım istiyorlar.. dindar olabiliriz ama kindar asla.. genlerimizde var olduğunu söyleseler dahi asla kindar olmayacağız ! ve onları "iyimserlik" tokatlarımızla alt edeceğiz.. ve yine yine yine unutmayın biz bu vatanda bir arada yaşamak için çabalayan insanlarız VATANDAŞIZ ve son sözü her zaman biz söyleriz çünkü biz CUMHURUZ !

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ya arkadaşlar yazacaklarımın yer
    burası olmayabilir, lütfen kusura bakmayın. ama içimden yazmak geldi. Bakınız üç ay öncesine kadar oda kayıtları 5 yılda bir yapılıyordu. masraf 800 tl ben geçen yeni yaptırmıştım. esnaf kefalet şöförler derneği aidatı eskiden yılda 200 tl idi şimdi. 300 tl yaptılar birde unutmadanesnaf kefalet koopretifi bizim vergi işlemlerimizide yapıyor, onunda yıllık aidatı yine bin tl civarında. iş yeri kirası en az 5 bin tl. vergi matrahı su elektrik işyeri masrafları hariç. birde aracın varsa, yıllık bandrol ücreti yıllık fenni muayene ücreti. bağ-kur 2018. 590 tl yatırıyordum. 2019. dün 755 küsür tl ödedim. bağ-kur herkes biliyor her ay ödenecek.yani devlete ödediğimiz vergi, kazandığımız paranı 100/ 70'şi belkide 80/'ni vergi olarak gidiyor. peki biz bunun karşılığını alıyormuyuz. HAYIR. nerye gitsen yine evrak parası ödeyeceksin diyorlar. odaya git bir kayıt kağıdı iste 180 tl'den başlıyor. esnaf kefalete git aynı şunu öde iş yapılsın diyorlar. vergi levhamın üzerindeki adresin üzerine sadece defne beldesi yazdırmak için vergi dairesine gittim. beni ANTAKYA büyük şehir belediyesine gönderdiler. neymiş iş adresleri oradan belirleniyormuş dediler. 5 kez gittim geldim, yok şu eksik yok bu eksik, vatandaş söyüçlemek vesırf para almak için ellerinden geleni yapıyorlar. neyse en son bir adres almayı başardım. benden 80 tl para aldılar. yazıklar olsun teessüf ederim. vergi dairesi dışında ödediğim bütün vergi veya teberrum adı altında alınan bütün paraları helal etmiyorum. Aile geçimine, çocuk servis ücretleri, mutfak wc banyo elbise vs vs masraflara daha girmedik. buyrun bu kadar zalim bir yönetimde hep beraber yaşıyalım. eğer yaşamayı başarıyprsak ne mutlu TÜRKÜM. diyene. Arkadaşlar ödediğimiz onca masraflar bir kenara. en çok zoruma giden iş yok iş. iş olsada ödeme yapsak sorun yok. ya iş olmasa çalışamasak. nasıl yaşıyacak ailelerimize nasıl bakacaz. allah yardımcımız olsun diyecem ama malesef allah bu işlere karışmıyor. selametle sağlıcakla kalın arkadaşlar.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Nereye Gidiyoruz İnanın Arkadaşlar Belli Değil ALLAH Sonumuzu Hayır Eyleye Tek Diyeceğim Bu

(ALLAH Rahmet Eylesin Diyinki ALLAH Rahmet Eyleye)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu milletin parasına göz gözü çıksın burunlarından gelsin gözlerine dursun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

25 kuruşun 15 kuruşu devlete gidiyor.olay bu kadar basit.doğayı korumayla bir ilgisi yok ücretli olmasının.gerçek bu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cevo35 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    doga için onlem alınacaksa yeşıl alanları yokedip imara açmamak lazım

Okuduğum en güzel yorum [emoji122]

Kullanıcı Bilgi Menüsü

devlet 0.15 krş niye alıyor poşet parası onu anlayamadım
    [SIGPIC][/SIGPIC].

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar poşete gelene kadar neler var diyorsunuz belki haklısınız ama bu karar yanlış değildir sevmediğiniz bir parti bile bunu yapsa lütfen karşı çıkmayalım.Poşetlerin doğaya zararını bilmeyen var mı?
    Hani ona gelene kadar buna gelene kadar diyoruz ya yani bunları söyleyenler aslında poşetlerin doğaya zararlı olduğunu biliyor ama sırayı beğenmiyor olsun bundan başlansın en azından başlanmış olması iyi değil mi?
    Hem bu paralı olması kanunu çıkaran partiye yarar mı sağlıyor yoksa bu tepkileri alarak zarar mı görüyor.
    Ben insanlık için poşetlerin para ile satılmasının yanı sıra ileride poşet üretiminin tamamen durdurulması ve ülkemizde kullanılmasının yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Herkez para olayına kafa takmış bunamı geldi cebimizdeki parayagöz diktiler diyorsunuz.

Ben de balık hobisi var.Yaz aylarında sazan avına giderim. Gittiğimiz yerlerde en çok rastladığımız atık poşet ve plastik su kola şişeleridir.

Şimdi yaplan uygulamada illaki eksiklikler var ama bir yerden başlanıp devam ettirlmesi gerekiyor. Bana göre çok geç kalındı bu konularda.

1.Poşet ücreti en az 1 tl olmalı ve burdaki 75 krş mehmetçik vakfı yada lösemi vakfına gitmeli.

2. Cam şişe yada cam şişeye yakın sağlıklı şişeler üretilip hepsi depozitolu yapılmalıdır. Depozito ücretleri de biraz yüksek tutulup iadesi sağlanırlığı olmalıdır.

3. Kese kağıdı uygulamasıgerekiyor ama bunun içinde kağıt üretiminde gerekli hammadenin sağlanırlığı piyasanın talebinin nasıl karşılanacağı çok iyi analiz edildikten sonra bu işin yapılması gerekiyor.

4. Okullarda plastiğin zararları bana göre iyi anlatılmıyor. Bu geçmişten beri bu şekilde. Nasıl kenevir insanların benliğine kötü sadece uyuşturucu hammaddesi olarak kazınıp üretimi ülkemizde illegal ellere düşürüldü ise plastik kullanımıda beyinlerimize o kadar çok işlendiki vazgeçemiyoruz.

5. özellikle su şişelerinden plastiğin kaldırılması gerekiyor. 5lik su paketleri neredeyse heryerde görebilirsiniz.

6. Toplumsal duyarlılık çok zayıf bu konuda kednimizide sorgulamamız gerekiyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı star37 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    devlet 0.15 krş niye alıyor poşet parası onu anlayamadım
    Muhtemelen geri dönüşüm tesisi ya da fabrikası falan kuracaklardır diye umut etmek istiyorum yine iyimser düşünerek.. eğer geri dönüşüm tesisi ya da fabrikası inşaa edip çevredeki tüm atıkları toplayıp o geri dönüşüm tesisi ya da fabrikasında gıda, sağlık ve kozmetik ürünlerinin üretiminde ya da kullanıdırlmaları dışında başka amaçlar ile kullanılmak üzere yeniden üretilmesi sağlanacaksa ben "mecbur kalırsam" gider o poşete 0,25 kuruş öderim eminim benim gibi düşünen herkes öder

Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri