Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Poşetlerin Tüm Heryerde Paralı Olması Uygulmasını Doğru Buluyormusunuz?

Katılımcı sayısı
271. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

90 33.21%
  • Hayır

181 66.79%
Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Poşetlerin Tüm Heryerde Paralı Olmasını Uygun Buluyormusunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar yurt dışında bazı ülkelerde poşet kullanımı yasak hatta bazı ülkelerde elinde poşetle dolaşanların hapis cezası bile var.
    Ben eminim ilerde bu kanunlarda ülkemizde çıksa tepki alır.
    Ben diyorum ki insanlık yararına olan en ufak bir önlem yine biz insanların bilip bilmeden ufacık çıkarlarımız için ettiğimiz itirazlar sonucunda gelecek.
    İnsanoğlunun kendi yaşam sistemine en büyük zararı yine kendisi veriyor.Bu çıkarılan kanun doğrudur kimse yanlış diyemez.
    Yanlış diyenlerin hepsi ,okuyorum hep bir bahane ile buradan alınan paralarla şu kapatılıcak bu yapılacak.
    Bu kararın alınması doğaya zararına hiçbir etkisi yoktur sebebide şudur diye bir açıklama yapmıyor herkes başka adres veriyor.
    O zaman hep birlikte tüm dünyayı kirletelim hiç kimse dünyayı koruyacak kanun sakın çıkarmasın.
    Poşetler karada 800 yılda kayboluyor denizde 400 yılda kayboluyor.
    Güneşte kalan poşet eriyince petrolden üretildiği için tozlaşıp havaya karışıyor ve soluyoruz , denizde balıklar yiyor besin zincirinde insanoğluna geliyor.
    Ama olsun ,25 kuruş kararı çıktı poşet kullanımı azaldı.
    Bence tümden yasaklansaydı yurt dışındaki gibi olay diktatörlüğe sarıcaklardı arkadaşlar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sizcede bir yanlışlık yokmu bu olayda yaw markete girince şeker makarna tuz ne alırsan poşette değilmi dankek bile çikilota bunlar doğaya zarar vermiyormuymuş da kasaya gelince hepsini koysduğun poşet zarar veriyormuş anlamdım ben

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aklı evvel birinin ortaya attığı uygulama!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aydın33 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    sizcede bir yanlışlık yokmu bu olayda yaw markete girince şeker makarna tuz ne alırsan poşette değilmi dankek bile çikilota bunlar doğaya zarar vermiyormuymuş da kasaya gelince hepsini koysduğun poşet zarar veriyormuş anlamdım ben

Sizce kapıda çıkarken alınan bu ufak ücret yani kapı için çıkarılan kanunda neler söylendi neler.Toptan tüm satışların ambalajları yasaklansa neler söylenirdi acaba düşünemiyorum.
    İlk mesajlarda dediğim gibi bir yerden başlanacak tı sıralama yanlış doğru fark etmez bir yerlerden başlanmalı artık sonuçta bu alınan tedbirler biz yaşayanlar için değil çocuklar ve sonrasındaki nesiller için.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Marketlerde bu olay olabilir ama hastane kantininden bile aliniyo bu olaylarin duzeltilmesi lazim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

poşetlerin paralı olması üzücü gerçekten

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aydın33 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Çok haklısınız bir çok ürün plastik ya da naylon ambalajlarda ancak etrafta daha çok bulunan havalarda uçuşan hatta insanların kaza yapmasına dahi sebep olan en yaygın "atık" naylon poşet dışarıda yürüdüğünüzde etrafınıza öylesine bir göz gezdirdiğinizde ilk göreceğiniz "atık" naylon poşet olacaktır onun ardından pet şişe onun ardından yaşam biçimine göre teneke bira kutuları ve enson teneke ve plastik kola kutuları ve şişeleri olacaktır ve emin olun bu atıkların çoğunu çocuklar doğa atıyor neden çünkü anne ve babası çocuğuna ya da çocuklarına "temiz çevre" bilincini aşılamamış tabii bir de trafikte giderken "zıkkımlandığı " sigara, içki, su ve yiyecek atığını penceresini açıp yola fırlatan kansızlar var ki sırf bu yaratıkların yok olması köklerinin kurutulması için idamın gelmesini isterdim çünkü bu tür yaratıklar ölümden çok korkarlar vel hasılı işte bu nedenle doğa can çekişiyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hayır

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hiç hoş değil bence

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paralı olması hoş değil bence

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri