Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0

Sonuçlar: Poþetlerin Tüm Heryerde Paralý Olmasý Uygulmasýný Doðru Buluyormusunuz?

Katýlýmcý sayýsý
271. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

90 33.21%
  • Hayýr

181 66.79%
Sayfa 4/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 31 ile 40 arasý

Konu: Poþetlerin Tüm Heryerde Paralý Olmasýný Uygun Buluyormusunuz?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xfles7837 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ül***i yönetenlerin bu iþlerde zerre kadar kusuru olduðuna inanmýyorum, kusur sekiz on yaþlarýndaki çocuklara tecavüzler olduðunda en azýndan seçimde tepki vermeyen iþ cinayetlerinde tren kazalarýnda ne var yani avrupa da da oluyor diyerek susmanýn ötesinde savunmaya geçen, ayný suçu iþleyenlere dahi (birini överek, diðerini hapse atarak) farklý uygulamalar yapýlýrken sadece çöp bi tarafýna batýnca zýplayan seçmen tipleri yani bizler hep birlikte kusurluyuz. poþet konusunda ise bim e carfur poþeti, carfura 101 poþeti ile 101 e gima poþeti ile giderek tepki vermeye çalýþýyorum malesef þu aþamada elimden baþkasý da gelmiyor.
    Aslýnda birþey daha var hatta birçok þey var ama onca þeyin içinde "iyimserlik" herkese ama HERKESE ve herþeye en iyi bir tokattýr tepkiniz iyimserlik olsun.. unutmayýn biz resmi olmayan rakamlara göre 3 milyon suriyeliyi besleyen bir milletiz ve yine unutmayýn bir avuç yozlaþmýþ bizimde onlara benzememizi istiyor.. týpký onlar gibi kindar ve dindar olalým istiyorlar.. dindar olabiliriz ama kindar asla.. genlerimizde var olduðunu söyleseler dahi asla kindar olmayacaðýz ! ve onlarý "iyimserlik" tokatlarýmýzla alt edeceðiz.. ve yine yine yine unutmayýn biz bu vatanda bir arada yaþamak için çabalayan insanlarýz VATANDAÞIZ ve son sözü her zaman biz söyleriz çünkü biz CUMHURUZ !

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ya arkadaþlar yazacaklarýmýn yer
    burasý olmayabilir, lütfen kusura bakmayýn. ama içimden yazmak geldi. Bakýnýz üç ay öncesine kadar oda kayýtlarý 5 yýlda bir yapýlýyordu. masraf 800 tl ben geçen yeni yaptýrmýþtým. esnaf kefalet þöförler derneði aidatý eskiden yýlda 200 tl idi þimdi. 300 tl yaptýlar birde unutmadanesnaf kefalet koopretifi bizim vergi iþlemlerimizide yapýyor, onunda yýllýk aidatý yine bin tl civarýnda. iþ yeri kirasý en az 5 bin tl. vergi matrahý su elektrik iþyeri masraflarý hariç. birde aracýn varsa, yýllýk bandrol ücreti yýllýk fenni muayene ücreti. bað-kur 2018. 590 tl yatýrýyordum. 2019. dün 755 küsür tl ödedim. bað-kur herkes biliyor her ay ödenecek.yani devlete ödediðimiz vergi, kazandýðýmýz paraný 100/ 70'þi belkide 80/'ni vergi olarak gidiyor. peki biz bunun karþýlýðýný alýyormuyuz. HAYIR. nerye gitsen yine evrak parasý ödeyeceksin diyorlar. odaya git bir kayýt kaðýdý iste 180 tl'den baþlýyor. esnaf kefalete git ayný þunu öde iþ yapýlsýn diyorlar. vergi levhamýn üzerindeki adresin üzerine sadece defne beldesi yazdýrmak için vergi dairesine gittim. beni ANTAKYA büyük þehir belediyesine gönderdiler. neymiþ iþ adresleri oradan belirleniyormuþ dediler. 5 kez gittim geldim, yok þu eksik yok bu eksik, vatandaþ söyüçlemek vesýrf para almak için ellerinden geleni yapýyorlar. neyse en son bir adres almayý baþardým. benden 80 tl para aldýlar. yazýklar olsun teessüf ederim. vergi dairesi dýþýnda ödediðim bütün vergi veya teberrum adý altýnda alýnan bütün paralarý helal etmiyorum. Aile geçimine, çocuk servis ücretleri, mutfak wc banyo elbise vs vs masraflara daha girmedik. buyrun bu kadar zalim bir yönetimde hep beraber yaþýyalým. eðer yaþamayý baþarýyprsak ne mutlu TÜRKÜM. diyene. Arkadaþlar ödediðimiz onca masraflar bir kenara. en çok zoruma giden iþ yok iþ. iþ olsada ödeme yapsak sorun yok. ya iþ olmasa çalýþamasak. nasýl yaþýyacak ailelerimize nasýl bakacaz. allah yardýmcýmýz olsun diyecem ama malesef allah bu iþlere karýþmýyor. selametle saðlýcakla kalýn arkadaþlar.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Nereye Gidiyoruz Ýnanýn Arkadaþlar Belli Deðil ALLAH Sonumuzu Hayýr Eyleye Tek Diyeceðim Bu

(ALLAH Rahmet Eylesin Diyinki ALLAH Rahmet Eyleye)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu milletin parasýna göz gözü çýksýn burunlarýndan gelsin gözlerine dursun

Kullanýcý Bilgi Menüsü

25 kuruþun 15 kuruþu devlete gidiyor.olay bu kadar basit.doðayý korumayla bir ilgisi yok ücretli olmasýnýn.gerçek bu.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý cevo35 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    doga için onlem alýnacaksa yeþýl alanlarý yokedip imara açmamak lazým

Okuduðum en güzel yorum [emoji122]

Kullanýcý Bilgi Menüsü

devlet 0.15 krþ niye alýyor poþet parasý onu anlayamadým
    [SIGPIC][/SIGPIC].

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar poþete gelene kadar neler var diyorsunuz belki haklýsýnýz ama bu karar yanlýþ deðildir sevmediðiniz bir parti bile bunu yapsa lütfen karþý çýkmayalým.Poþetlerin doðaya zararýný bilmeyen var mý?
    Hani ona gelene kadar buna gelene kadar diyoruz ya yani bunlarý söyleyenler aslýnda poþetlerin doðaya zararlý olduðunu biliyor ama sýrayý beðenmiyor olsun bundan baþlansýn en azýndan baþlanmýþ olmasý iyi deðil mi?
    Hem bu paralý olmasý kanunu çýkaran partiye yarar mý saðlýyor yoksa bu tepkileri alarak zarar mý görüyor.
    Ben insanlýk için poþetlerin para ile satýlmasýnýn yaný sýra ileride poþet üretiminin tamamen durdurulmasý ve ülkemizde kullanýlmasýnýn yasaklanmasý gerektiðini düþünüyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Herkez para olayýna kafa takmýþ bunamý geldi cebimizdeki parayagöz diktiler diyorsunuz.

Ben de balýk hobisi var.Yaz aylarýnda sazan avýna giderim. Gittiðimiz yerlerde en çok rastladýðýmýz atýk poþet ve plastik su kola þiþeleridir.

Þimdi yaplan uygulamada illaki eksiklikler var ama bir yerden baþlanýp devam ettirlmesi gerekiyor. Bana göre çok geç kalýndý bu konularda.

1.Poþet ücreti en az 1 tl olmalý ve burdaki 75 krþ mehmetçik vakfý yada lösemi vakfýna gitmeli.

2. Cam þiþe yada cam þiþeye yakýn saðlýklý þiþeler üretilip hepsi depozitolu yapýlmalýdýr. Depozito ücretleri de biraz yüksek tutulup iadesi saðlanýrlýðý olmalýdýr.

3. Kese kaðýdý uygulamasýgerekiyor ama bunun içinde kaðýt üretiminde gerekli hammadenin saðlanýrlýðý piyasanýn talebinin nasýl karþýlanacaðý çok iyi analiz edildikten sonra bu iþin yapýlmasý gerekiyor.

4. Okullarda plastiðin zararlarý bana göre iyi anlatýlmýyor. Bu geçmiþten beri bu þekilde. Nasýl kenevir insanlarýn benliðine kötü sadece uyuþturucu hammaddesi olarak kazýnýp üretimi ülkemizde illegal ellere düþürüldü ise plastik kullanýmýda beyinlerimize o kadar çok iþlendiki vazgeçemiyoruz.

5. özellikle su þiþelerinden plastiðin kaldýrýlmasý gerekiyor. 5lik su paketleri neredeyse heryerde görebilirsiniz.

6. Toplumsal duyarlýlýk çok zayýf bu konuda kednimizide sorgulamamýz gerekiyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý star37 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    devlet 0.15 krþ niye alýyor poþet parasý onu anlayamadým
    Muhtemelen geri dönüþüm tesisi ya da fabrikasý falan kuracaklardýr diye umut etmek istiyorum yine iyimser düþünerek.. eðer geri dönüþüm tesisi ya da fabrikasý inþaa edip çevredeki tüm atýklarý toplayýp o geri dönüþüm tesisi ya da fabrikasýnda gýda, saðlýk ve kozmetik ürünlerinin üretiminde ya da kullanýdýrlmalarý dýþýnda baþka amaçlar ile kullanýlmak üzere yeniden üretilmesi saðlanacaksa ben "mecbur kalýrsam" gider o poþete 0,25 kuruþ öderim eminim benim gibi düþünen herkes öder

Sayfa 4/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri