Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0

Sonuçlar: Poþetlerin Tüm Heryerde Paralý Olmasý Uygulmasýný Doðru Buluyormusunuz?

Katýlýmcý sayýsý
271. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

90 33.21%
  • Hayýr

181 66.79%
Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 41 ile 50 arasý

Konu: Poþetlerin Tüm Heryerde Paralý Olmasýný Uygun Buluyormusunuz?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar yurt dýþýnda bazý ülkelerde poþet kullanýmý yasak hatta bazý ülkelerde elinde poþetle dolaþanlarýn hapis cezasý bile var.
    Ben eminim ilerde bu kanunlarda ülkemizde çýksa tepki alýr.
    Ben diyorum ki insanlýk yararýna olan en ufak bir önlem yine biz insanlarýn bilip bilmeden ufacýk çýkarlarýmýz için ettiðimiz itirazlar sonucunda gelecek.
    Ýnsanoðlunun kendi yaþam sistemine en büyük zararý yine kendisi veriyor.Bu çýkarýlan kanun doðrudur kimse yanlýþ diyemez.
    Yanlýþ diyenlerin hepsi ,okuyorum hep bir bahane ile buradan alýnan paralarla þu kapatýlýcak bu yapýlacak.
    Bu kararýn alýnmasý doðaya zararýna hiçbir etkisi yoktur sebebide þudur diye bir açýklama yapmýyor herkes baþka adres veriyor.
    O zaman hep birlikte tüm dünyayý kirletelim hiç kimse dünyayý koruyacak kanun sakýn çýkarmasýn.
    Poþetler karada 800 yýlda kayboluyor denizde 400 yýlda kayboluyor.
    Güneþte kalan poþet eriyince petrolden üretildiði için tozlaþýp havaya karýþýyor ve soluyoruz , denizde balýklar yiyor besin zincirinde insanoðluna geliyor.
    Ama olsun ,25 kuruþ kararý çýktý poþet kullanýmý azaldý.
    Bence tümden yasaklansaydý yurt dýþýndaki gibi olay diktatörlüðe sarýcaklardý arkadaþlar.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sizcede bir yanlýþlýk yokmu bu olayda yaw markete girince þeker makarna tuz ne alýrsan poþette deðilmi dankek bile çikilota bunlar doðaya zarar vermiyormuymuþ da kasaya gelince hepsini koysduðun poþet zarar veriyormuþ anlamdým ben

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Aklý evvel birinin ortaya attýðý uygulama!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aydýn33 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sizcede bir yanlýþlýk yokmu bu olayda yaw markete girince þeker makarna tuz ne alýrsan poþette deðilmi dankek bile çikilota bunlar doðaya zarar vermiyormuymuþ da kasaya gelince hepsini koysduðun poþet zarar veriyormuþ anlamdým ben

Sizce kapýda çýkarken alýnan bu ufak ücret yani kapý için çýkarýlan kanunda neler söylendi neler.Toptan tüm satýþlarýn ambalajlarý yasaklansa neler söylenirdi acaba düþünemiyorum.
    Ýlk mesajlarda dediðim gibi bir yerden baþlanacak tý sýralama yanlýþ doðru fark etmez bir yerlerden baþlanmalý artýk sonuçta bu alýnan tedbirler biz yaþayanlar için deðil çocuklar ve sonrasýndaki nesiller için.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Marketlerde bu olay olabilir ama hastane kantininden bile aliniyo bu olaylarin duzeltilmesi lazim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

poþetlerin paralý olmasý üzücü gerçekten

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aydýn33 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Çok haklýsýnýz bir çok ürün plastik ya da naylon ambalajlarda ancak etrafta daha çok bulunan havalarda uçuþan hatta insanlarýn kaza yapmasýna dahi sebep olan en yaygýn "atýk" naylon poþet dýþarýda yürüdüðünüzde etrafýnýza öylesine bir göz gezdirdiðinizde ilk göreceðiniz "atýk" naylon poþet olacaktýr onun ardýndan pet þiþe onun ardýndan yaþam biçimine göre teneke bira kutularý ve enson teneke ve plastik kola kutularý ve þiþeleri olacaktýr ve emin olun bu atýklarýn çoðunu çocuklar doða atýyor neden çünkü anne ve babasý çocuðuna ya da çocuklarýna "temiz çevre" bilincini aþýlamamýþ tabii bir de trafikte giderken "zýkkýmlandýðý " sigara, içki, su ve yiyecek atýðýný penceresini açýp yola fýrlatan kansýzlar var ki sýrf bu yaratýklarýn yok olmasý köklerinin kurutulmasý için idamýn gelmesini isterdim çünkü bu tür yaratýklar ölümden çok korkarlar vel hasýlý iþte bu nedenle doða can çekiþiyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hayýr

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hiç hoþ deðil bence

Kullanýcý Bilgi Menüsü

paralý olmasý hoþ deðil bence

Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri