Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Trt Hariç Tüm Kanallarda Sinyal Arada Gelip Gidiyor!!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Trt Hariç Tüm Kanallarda Sinyal Arada Gelip Gidiyor!!!

Sorunum trt kanalları sorunsuz çekiyor ama diger kanallarda sinyal gidip geliyor. Bazende hıc sorun yokmus gibi hepsi calısıyor
    philips android tw dahili alıcılı kullanıyorum. Lnb markam redline rx502 çift çıkışlı. Binada 2 çanak var. Benimki ve merkezi çanak. Ben benim çanaga çiftli lnb takıp kullanıyorum. Ve benim çanak önde merkezi tam benimkinin arkasında yani benim önüm açık.

1 sene önce binaya taşındıktan sonra görüntü gidince Çatıya cıktım benim lnb parçalanmış. Redline lnb taktım. Sonra kabloları takip ettim.binalardan gelen kablolar çatı altına kadar gidiyor. Ordan hepsini elle ek yapıp çanaga baglamışlar. Neyse bende ek yapma metal aparat olmadıgı icin siyah elektrik bandıyla sardım kabloyu.

son 2 aydır gece gündüz farketmeden sinyal düşüyor yani trt nin tüm kanalları çekiyor ama bazen diger kanallarda sinyal gelip gidiyor bina içindeki diger ek yerlerini test ettim durum değişmedi. Trident mini uydu alıcım vardı kullanmıyordum. Onunla test edeyim dedim. O da 1dk calışıp resetlemeye başladı . 2 kabloda da denedim o alıcı hep ısınıp resetledi. Bu arada binaya çekilen kablo ucuz olandan ve bina yaşı 6-7yıl. 1 sene önce redline lnb takım ama son 2 aydır trt serisi hariç diger kanallarda sinyal bazen gelip gidiyor.Ben eski lnbyi söküp yenisini oturttum ayar falan çekmemiştim.

ben şimdi ne yapayım ? Hiremco çift lnb mi alayım yoksa komple kabloyu mu sıfırdan ce***im.
    bunları internetten ucuza maledip usta mı çagırayım kablo cekmeye ??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardes anlattıgın duruma göre sorun kabloda görünüyor ekli kablo her zaman sinyal kaybı yapar ekleme dogru yapılmamıssa cihazda kısa devre yapar
    ELİNE,BELİNE,DİLİNE SAHİP OL. HZ.ALİ.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri