Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hotbird tarattım, Türksat kayboldu!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Film Hotbird tarattım, Türksat kayboldu!

2 gün önce Arçelik a55l 8860 5s model televizyonuma Hotbird çanak eklettim. Hotbird tarama yaptırdım, 350-400 civarı kanal buldum. Ancak bundan sonra kanal listesindeki Türksat kanallar yok oldu. Ne kadar menüde arama yapsam da nereden Türksat kanallarına geçeceğimi bulamadım. Türksattan tekrar tarama yaptırdığımda kanalları yine buluyor ancak taramayı bitirip çıktığımda kanal listesinde sadece hotbirdler durmaya devam ediyor. Ben bu Türksat kanallarını nereden nasıl bulacam?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aidemirci Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    2 gün önce Arçelik a55l 8860 5s model televizyonuma Hotbird çanak eklettim. Hotbird tarama yaptırdım, 350-400 civarı kanal buldum. Ancak bundan sonra kanal listesindeki Türksat kanallar yok oldu. Ne kadar menüde arama yapsam da nereden Türksat kanallarına geçeceğimi bulamadım. Türksattan tekrar tarama yaptırdığımda kanalları yine buluyor ancak taramayı bitirip çıktığımda kanal listesinde sadece hotbirdler durmaya devam ediyor. Ben bu Türksat kanallarını nereden nasıl bulacam?
    SAT tuşuna basıp liste görünümünü tüm uydular yapmanız gerekmektedir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yo2

Alıntı Dieqo Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    SAT tuşuna basıp liste görünümünü tüm uydular yapmanız gerekmektedir
    Öyle bir menü yok maalesef. Sorun Türksat’ı manuel, Hotbirdi otomatik aranmamdan kaynaklanıyormuş. Otomatik arama yapınca televizyon önceki kanalları siliyormuş. İki uyduyu da manuel arattım, ikisinin de kanalları tek listede geldi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

1=kurulum seç
    2=anten ayarları
    3=LNB 1 İSE 2 YAP
    4=DISİEG AYARLARI 2 ANTEN YAPIP taratman lazım
    5= uydu kuruluma tekrar gel uydu kanallarıını güncelle yap önce türksat ve daha sonra hotbırd kanallarını bulup hafızaya alır..TÜM UYDU KANALLARINDAN Yeni favori düzenle diyerek kendi kanal listesini düzenleyip çık bu benim PHİLIPS ULTRA FUL HD tv göre bizzat kendim ayarladım yapamazsanız kurulumu yapan servise başvur

Sanıyorum siz tek LNB1 göre kurulumu yaptınız türksatı tarattığınız için ilk türksat çıkar kurulum tek lnb1 olduğu için HOTBIRD UYDUSUNU TARATTIĞINIZDA türksat kanalllarını otomatik siler hotbırd kanal listesini hafızaya alır ...ÖNce yapmanız gerek uydu kururulumu lnb 1-2 yapmanız ddıgaezg kullanıyorsanız 1 ise 2 yap hepsi sonra tarat
    Konu sensi tarafından (17-02-2019 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri