Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: NASA asteroid savunma sistemini 2022?de test edecek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Fun 001 NASA asteroid savunma sistemini 2022?de test edecek

“Çift Asteroid Yön Değiştirme Testi” (DART) adı verilen deneme kapsamında Temmuz 2021’de uzaya fırlatılacak kinetik etki aracının, Eylül 2022’de asteroidi vuracağı kaydedildi.

11 MİLYON KİLOMETRE UZAKTAKİ ASTEROİDLER VURULACAK

Proje kapsamında NASA tarafından tasarlanan DART uzay mekiği, 2022’de Dünya’ya 11 milyon kilometre mesafede olacak Didymos asteroid ikilisine ulaşıp, merkezdeki Didymos A asteroidinin yörüngesinde dönen Didymos B’ye çarparak,* kinetik etkiyle asteroidinin yörüngesinde Dünya’daki teleskoplardan gözlenebilecek yüzde 1’lik bir değişim ortaya çıkarmaya çalışacak.

4 YILDIR ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

NASA ile Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı iş birliğiyle yürütülen DART projesi çerçevesinde, 2015’ten bu yana gözlem ve araştırma faaliyeti sürdürülüyor.

Asteroid savunma sistemi, Dünya’yı zehirli maddeler içeren yakındaki asteroidlerin çarpmasından korumayı amaçlıyor.

BU haberin kaynağı için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

vay be adamların yaptığı şeye bak...11 milyon km uzaktaki asteroidlere uşalşıp onları vuracak. eğer hesap kitap yazılım decler doğru hesaplanmışsa vuracak. ne başarı ama. helal olsun. eğer bu vaka gerçekleşirse varya insanlık buluşu icat ve bilim adına acaip bir yol katletmiş olacak. neden olmasın. 11 mişyon km uzakta. yakıt durumu nasıl olacak. manyetik alan, şimdi beynimde nüronlar varya takla atıyor. hesap yapmaya konuya idrak olmamı ve anlamama yardımcı olmaya çalışıyorlar. bilimsel o kadar soru varki. gerçek bir konu konuşmak için acaip bir konu. tekrar tebrik eder, başarılı olmalarını diler. paylaşımı yapan arkadaşada teşekkürler.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    vay be adamların yaptığı şeye bak...11 milyon km uzaktaki asteroidlere uşalşıp onları vuracak. eğer hesap kitap yazılım decler doğru hesaplanmışsa vuracak. ne başarı ama. helal olsun. eğer bu vaka gerçekleşirse varya insanlık buluşu icat ve bilim adına acaip bir yol katletmiş olacak. neden olmasın. 11 mişyon km uzakta. yakıt durumu nasıl olacak. manyetik alan, şimdi beynimde nüronlar varya takla atıyor. hesap yapmaya konuya idrak olmamı ve anlamama yardımcı olmaya çalışıyorlar. bilimsel o kadar soru varki. gerçek bir konu konuşmak için acaip bir konu. tekrar tebrik eder, başarılı olmalarını diler. paylaşımı yapan arkadaşada teşekkürler.
    Ne varsa bilimde var abi zaten
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ali abi adamlar 100 milyon uzakliktaki mars kasif aracini dunyadan yonetiyorlar bizim ulke olarak ileri gidemisiyimiz oyle uzuyorki anlatamam

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Advertorial Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ne varsa bilimde var abi zaten
    Alıntı Editör Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ali abi adamlar 100 milyon uzakliktaki mars kasif aracini dunyadan yonetiyorlar bizim ulke olarak ileri gidemisiyimiz oyle uzuyorki anlatamam
    Arkdaşlar bilim bambaşka bir şey ya.. ben şahsen bilime çok saygı duyuyorum. vede bilime çok meraklıyım. ve bilime çok inanıyorum. zaten dünyayı hurafeler değil kurtarsa kurtarsa bilim kurtarır. bilim insanın önünü aydınlatan tek gerçek ışıktır.
    Evet Sevgili editör arkadaşım bu haberi ilk defa senden duyuyorum. ben zannetmiştimki. uzay aracını marsa gönderdikleri zaman kodlarla yani görev bilgisi ile gönderip işini yaptığını zannetmiştim. hee. demek marsa ulaştıktan sonra uzay aracını dünyadan kontrol ediyorlarmış, sayende yeni ve çok güzel bir bilgi öğrenmiş oldum teşekkür ederim. saygılarımla arkadaşlar. sizleri varya acaip seviyorum. size ve kültürünüze çok saygı duyuyorum. sağlıcakla kalın.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Abi.su sekil.yonetiyorlar.crucityi.yonlendiren mars disinda bir uyduda var o uydu araciligi.ile yonetiyorlar ayni.turksat uydusu.gibi mars.yorungesine adamlar uydu bulunduruyor tabi anlik.olarak.deilde.arada 32.dakika.falan varmis komut verme o goreve baslama gibi cok belgesel.seyrediyorum.oradan.ogrendim.discovery science favori.kanalim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri