Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Kendi Özel Arabanızda 153 Tl Sigara Yasağı Cezasına Nasıl Bakıyorsunuz?

Katılımcı sayısı
284. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Olumlu Bakıyorum

117 41.20%
  • Olumsuz Bakıyorum

167 58.80%
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Kendi Özel Arabanızda 153 Tl Sigara Yasağı Cezasına Nasıl Bakıyorsunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bence özendirmek ve teşvik etmek insana ve doğaya yararlı işlerde serbest olmalı, bunun dışındaki konularda sadece insanın kendine bile zarar veriyorsa bile engellenmeye çalışılmalı. Ben bu yasakla 15 yıl önce Türkmenistanda tanıştım. Uygulanması hem ceza yazanı hem de yazılanı baya yoruyor. Ama sistem oturunca faydası görülmeye başlanıyor. Hayatımız teşhircilik üzerine kurulu olduğundan bana kimse karışamaz deyip kestirip atıyoruz. Ama unutmayalım ki bizim kültürümüzde çarşıdan aldığı yiyeceyi bile evine götürürken görünmesini engellemek için sardırır dı büyüklerimiz. Eskiden lokantalarda da bile perde olurdu, öyle kaldırımda masa bir de utamnadan alem yapma yoktu. Giderdi meyhanesine arkadaşlarıyla eğlenir döner di evine. Meyhanelerin bile bizde ayrı bir kültürü vardır sahil sehirlerimizde.

Zaman küreselleşme devri bireyleri bağlı oldukları aile ve mahallesinden bile kopardılar. Ben bilirim istediklerimi yaparım bana ne hakla karışacaklar gibi önce tekilleşme varacağı yer soyutlaşma, yani yok olmaya yönlendirdiler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kime ne benim özelinden öyle bir sacmalikmi olur
    Yeminle bunu duyan ülkeler eminim bu hükümete güler
    Kürtaj vs burnunu soktu şimdi araba içinde sigara vs yasak ceza geliyor sana ne milletin ozelinden
    Ama asıl amaç o deyil zaten halk ekonomikmen çökmüş
    Birşey alamaz hale geldik işler 0 a düştü ek işler yapmaya başladık gece gündüz çalışıyoruz bu bastakilerin a.b.versin hepsini allaha havale ediyorum
    Yeter bu milletin kanını emdiginiz yakında burada iş bulamayıp farklı ülkelere çalışmak için gideceğiz o duruma geldik yazıklar olsun millet uyuyor daha
    Visual Basic Coder

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart s.a

Arkdaşlar s.a yeni uyeyim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Araç trafikte değilken içilebilir fakat trafikte elinizde hem kendinizi hem de arabayı yakabilecek bir cismi tutarak yol almak doğru değil. Trafikte her an her şey olabilir ve o sigara yüzünden hem kendinize hem de başkalarına zarar verme ihtimali mevcut.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yapılanların hepsi yeni para kaynakları yaratmak.... Deniz kuruyor...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben sigara içmiyorum amac milletin sagligi degil kesilecek cezalardan butceye ne aktarabiliriz orman yanginlari ikiyekatlanir yazin yolculukyaparken polisi goren sigarayi yolkenarina atacak haliyle iste o beni korkutuyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bunların hiç biri "vatandaş sağlığı"için öngörülen tedbirler değildir:Eğer öyle olsaydı,üç yıl önce Türkiye deki termik Santraller için verilen Baca Gazı salınmını "0" layacak sistemin yapılması için verilen süre dolunca ve de hiç bir önlem alınmadığı belli olunca 2,5 yıl daha uzatılmazdı...
    Milleyetçiliğin her türlüsünün "ayaklar altına" alındığı yetmedi,şimdi de Türkiye Cumhuriyetinin onuru ayaklar altına alındı...Gayri meşru yollardan edinilen servetlerimiz açıklanmasın diye devlet itibarı rüşvet olarak takdim edildi...Milletin özeline karışmayı bırakın da toplu halde kıyımlara neden olan siyanürle intiharlara çare bulun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben sigara icmiyorum icene de icmemsini tavsiye ediyorum
    ben arabamda sigara icirtmeme icmek isteyen olursa parka cekerim icer
    ama araba benim sigara icme yasagina karsiyim cunuk araba benim ozelim kimse karisamaz nasil evim e kimse karisamasa iyi gibi gozuken kural ben ce yanils kimse kimsenin ozeline karismamali

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Konu Simba tarafından (25-11-2019 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ben sigara içmiyorum Arabamda kimsenin sigara içmesine izin vermem

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri