Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Digitürk Paketleri Eutelsat E7C Uydusunda (27 Ocak'tan itibaren)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New Icons 03 Digitürk Paketleri Eutelsat E7C Uydusunda (27 Ocak'tan itibaren)

Digitürk media grup Eutelsat E7C ye geçecegini duyurdu.Mevcut aboneler etkilenmeyecek bu durumdan 27 ocakta frekans değikişligi olsa bile digiturk kolay kurulum ile kanallar gelecektir. Uydunun kapsama alanı cok iyi özellikle turkiyede 60 cm canak ile kırılmasız kanalların hepsinin gelecegini düşünüyorum

Digiturkun kamuoyu ile paylaştıgı durum şu şekildedir

Digitürk, 2004 yılından başlayarak üyelerine yayınlarını ulaştırmak için kullandığı işletme ömrü azalan 7 derece doğu yörüngesindeki E7A uydusundan, daha yeni teknolojiyle donatılmış, daha yüksek sinyal gücü olan, daha geniş kapsama alanına sahip Eutelsat E7C uydusuna 27 Ocak 2020 tarihinde geçiş yapacaktır. Digitürk yayınlarını Türksat 42 derece doğu uydularından izleyen üyeler bu değişimden etkilenmeyecektir.
    E7C ve E7A uydularının her ikisi 7 derece Doğu yörüngesinde bulunmaktadır. Digitürk abonelerinin yayın alış sistemlerinde herhangi bir çanak anten ayarlaması ya da yön değişimi gerekmemektedir. Multi-switch vb. dağıtım sistemlerinde herhangi bir değişim gerekmemektedir. MDU4 & MDU5 frekans yapısı kullanan IF-IF dağıtım sistemlerinde herhengibir değişim gerekmemektedir, sadece IF-IF MDU1 frekans yapısını kullanan çok az sayıda Dağıtım sistemlerinde güncelleme gerekmektedir (bknz Ek1).
    E7C uydusunun frekans yapısını destekleyen STB yazılımları uydu üzerinden yayınlanmaya başlamıştır ve uydu değişim tarihine kadar STB’ların büyük çoğunluğu güncellenmiş olacaktır.
    Yazılım güncellemelerini uydu değişim tarihine kadar herhangi bir nedenle almamış STB’lar için gerekli aksiyonlar belirlenmiş olup, kutu tedarikinin yapılması, yazılım güncelleme prosedürleri, çağrı merkezi süreçleri vb. aksiyonlar Digitürk tarafından alınmaktadır.
    Sorun yaşayan üyelerimizin Digitürk müşteri hizmetlerine yönlendirilmesi, teknik servislerin uydu değişikliği teknik kılavuzuna uygun işlem sırası takip etmesi sektörümüz temsilcileri ve Digitürk teknik servislerine önemle duyurulur.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Geçiş bu gece olacak digiturk uyelerinin yeniden kurulum yapmaları gerekmektedir.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Geçiş yapıldı galiba. Cihazın uydu bilgilerine baktığımda halen Eutelsat 7A olarak görünüyor. Sanırım yazılım güncellemesi yapmadılar. Ayrıca Natgeo ve Mcm top kanalı bende mozaiklenmeler yapıyordu ince ayar gerekliydi ama yapmadım, yeni uyduya geçince o da düzeldi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Guncelleme Tamamlandı
    DigiTürk package (10804 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10804 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10845 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10845 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10845 V) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10845 V) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10886 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10886 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10886 V) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10886 V) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10928 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10928 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (10928 V) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (10928 V) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    Eutelsat package (11221 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11471 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DiigiTürk package (11471 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11471 V) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu
    DigiTürk package (11492 V) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11513 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11513 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11553 V) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11575 V) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11596 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11596 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11637 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11637 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)
    DigiTürk package (11678 H) Eutelsat 7C @ 7° East te yayında (Yeni Uydu)
    DigiTürk package (11678 H) Eutelsat 7A @ 7° East te yayını kesildi (Eski Uydu)

Kaynak:flysat
    Kullandıgım ekipmanlar;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı xxman™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Geçiş yapıldı galiba. Cihazın uydu bilgilerine baktığımda halen Eutelsat 7A olarak görünüyor. Sanırım yazılım güncellemesi yapmadılar. Ayrıca Natgeo ve Mcm top kanalı bende mozaiklenmeler yapıyordu ince ayar gerekliydi ama yapmadım, yeni uyduya geçince o da düzeldi.
    3 sene digiturk.kullandim 7 dereceyi bu sene kapattirdim aylik 15 tl ye tivibu uydu aldim superpaket memnunum digiturk bein.olduktan sonra eski kaliteden cok uzakta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Editör Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    3 sene digiturk.kullandim 7 dereceyi bu sene kapattirdim aylik 15 tl ye tivibu uydu aldim superpaket memnunum digiturk bein.olduktan sonra eski kaliteden cok uzakta
    Biz ilk 2007 senesinde abone olmuştuk ve 2013 ve 2016 senesinde de Plus IQ kutu kullanmıştık. 2016 senesinde aboneliği iptal etmiştim ve 1 sene Dsmart aboneliğimi kullandım. 2017 de Tivibu aldım 5 TL ye full paket 2 senede onu kullandım kapattırdım şimdi yine Digiturk'e geçtim. Ailenin Yıldızı paketini aldım. İlk 3 ay 19.90 TL sonraki 12 ay 35 TL. Sene sonuna kadar Sivasspor maçları hediye, 1 ay full paket hediye, 4 ay film 3 ayda dizi hediye ettiler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

nekadarını izleyebiliyorsunuz aceba hepsi boş adam istiyor. paran boşa akıyor. 7 b 7c ye çin kanallaı akmış 15 kadar var 1 frekansta da baya afrika kanalları var belgasel dolu ama boş adam istiyor.akşam diziler den belgesel e film e yer kalmıyor.kendime söylüyorum bunları yanlış anlamayın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri