Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Sizce Kanal İstanbul projesi yapılmalı mı"

Katılımcı sayısı
63. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

17 26.98%
  • Hayır

42 66.67%
  • Fikrim Yok

4 6.35%
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kanal İstanbul projesi yapılmalı mıdır?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon2 Kanal İstanbul projesi yapılmalı mıdır?

Şu anda gündemi meşgul eden konulardan biri kanal istanbul projesi .Supersatforum uyelerinin ne düşündüğünü ögrenmek istedik.Siyasi tartışma ve atışmalara girmeden konuya oy ve yorumlarınız bekliyoruz

"Sizce Kanal İstanbul projesi yapılmalı mı?"
    Konu Simba tarafından (23-01-2020 Saat 02:50 ) değiştirilmiştir.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Şu proje ile ilgili en ufak bilgi sahibi degilim uzun zamandirda haber vs bakmiyorum fikrim yok hayirlisi ne ise o olsun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kanal istanbul yanlız istanbulun deyil türkiyede vergisini veren tüm insanların meselesi olmalı...bu kanalı yapacağını söyleyen kişinin,bu kanal faliyete geçtikten sonra bana netür bir faydasının olacağını,bana ne artı kazanç sağlayacağını,benim menfatimde ne deyişiklikler yaratacağını bana açıklaması gerekir,bu açıklamayı vergisini veren tüm ülke vatandaşlarına yapmak zorunda,fakat bugüne kadar böyle bir açıklama duymadık ...ekonomisi pamuk ipliğine bağlı,yüzmilyarlarca iç ve dış borcu bulunup halkın büyük çoğunluğunun geçim sıkıntısı çektiği bir ülkede yüz milyar dolar maliyeti hesaplanıp ne işe yarayacağı belli olmayan kanal işinden hemen vazgeçilmeli...eyer halka rahmen bu kanal yapılacak olursa bu halk zamanı gelince hesap sorar...çünki, iletişimin jet hızıyla ilerlediği günümüzde hiçbirşey sır olarak uzun süre kalabilme şansına sahip deyil...hele hele bugüne kadar üzerinize sıçrayıp bulaşmış bir yığın çamur varken....
    CİMBOMLU

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kanal istanbul bence yapılmalı. Boğazlarımız zamanında yapılan antlaşmalar ile yabancı ülkelere peşkeş çekilmiş. Şimdi diyeceksinizki anlaşmalar var mecbur izin verilecek. Evet izin verilecek ama örnek yük gemisi boğazdan geçirmeme şansın yok ama zamanını sen belirlersin. Bir geminin boğazdan geçmesine iki gün müsade etmesen beklediği sürede edeceği zarar ile kanaldan geçmeye mecbur kalacak.

Ülkede işsizlik var lafları boş. Çok zor durumda olan insanlar var ama bunun yanında iş beğenmeyen işsizden daha fazla. Zaten ülkenin bu hale gelmesinin yegane bir sebebide bu.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bence yapılmamalı. doğa katliamı oluşacak, istanbulda eğer olaki olursa yer yerinden oynuyacak. su sorunları vs vs problemler çıkacaktır. muhakkak. o yüzden hayır diyorum. ve son cümlede ekonomi olarak hiç iyi yere gitmiyoruz. memleket ve yurdum insanı sorunları daha çok önemlidir. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu hükümet yapacağı yatırımın veya kanunun ül***e faydasını kazanacağı oylardan herzaman önde tutmuştur. Her konuda uzman gibi yorumlar yapan muhalefet ve şakşakçıları kameralara oynamaya devam etsinler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dünyada yapılmış olan örneklerine bakacak olursak hep mutlak zorunluluktan dolayı açılmış olduklarını görüyoruz.süveyş kanalı,panama kanalı gibi..! dünyada,hemen yanı başında doğal boğazı olup ta açılmış olan bir kanal varsa söylensin de ikna olalım.istanbul kanalı projesi tamamen imar rantı ve birilerini zengin etme amacından başka birşey değil.hadi diyeli ki yapıldı..! bütçede böyle bir para yok..! yap-işlet devret yöntemiyle yaptırırsın ve gemi geçme garantisi verirsin..! geçmeyen gemilerin parasını da 25 yıl boyunca çocuklarımız ve torunlarımız öder..! tıpkı osmangazi köprüsü,yavuz sultan selim köprüsü,otoyollar ve şehir hastanelerinde olduğu gibi..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bence yapılmamalı. doğa katliamı oluşacak, istanbulda eğer olaki olursa yer yerinden oynuyacak. su sorunları vs vs problemler çıkacaktır. muhakkak. o yüzden hayır diyorum. ve son cümlede ekonomi olarak hiç iyi yere gitmiyoruz. memleket ve yurdum insanı sorunları daha çok önemlidir. saygılarımla aliharbiye.
    Peki su sorunları nasıl olacak bi açıklarmısın abi? Yani kanal olunca olan su nereye gidecek, uzayamı gidecek yada yerin altında dibi görünmeyen bir çukur oluşup tüm su oradayamı boşalacak ne olacak?

Bence kanal yapılmalı boğazdan ticari gemi geçişleri yasaklanmalı montrö vsvs artık hikaye. Yarın bir gün devlet montröyü tanımıyoruz derse, ne yapacak yabancı devletler, bize savaş mı ilan edecekler? Buyursunlar ilan etsinler, Yaptırımmı uygulayacaklar? Buyursunlar uygulasınlar. Emin ol hiç bir şey yapamazlar. Türkiye olmadan Avrupa hiç bir şey yapamaz. Yardımı kesecez dediler bizimkilerde kapıları açarız deyince en başta Hollanda ses çıkardı Türkiye ile arayı iyi tutmamız lazım diye. Bu bunun en küçük örneği. Diplomasiyi sağlam tuttuğun sürece kimse sana bir şey diyemez. Berlin zirvesinde bak Türkiye istemedi diye Yunanistan davet edilmedi, bunu ben uydurmuyorum Alman Bild Gazetesi yazdı bunu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eğer yapılacaksa, Kİ kesinlikle faydası olacak. olmıyacak değil. ama yapılmasında uzmanlara göre çok riskler var tabii, gelecekte ne olacak bilemeyiz ama yapılan açıklamalara göre fay hattı oradan geçiyormuş. her ağızdan ayrı bir açıklama çıkıyor. artı ileriki zamanlarda istanbulda susuzlukta yaşanılabilir deniyor. eğer yapacaklarsa temennim hem ülkemizin hemde vatandaşlarımızın faydasına olmasını temenni ederim. zarardan ziyade yarar sağlamasını temenni ediyorum. inşallahta böyle olur.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kanal istanbul birilerine peskek icin yapiliyorsa yapilmasin halk yararina ise yapilsin yine yuzde 50 lilik kısım karsi karsiya geliyor cunki

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri