Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0

Sonuçlar: Sizce Kanal Ýstanbul projesi yapýlmalý mý"

Katýlýmcý sayýsý
63. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

17 26.98%
  • Hayýr

42 66.67%
  • Fikrim Yok

4 6.35%
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Kanal Ýstanbul projesi yapýlmalý mýdýr?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon2 Kanal Ýstanbul projesi yapýlmalý mýdýr?

Þu anda gündemi meþgul eden konulardan biri kanal istanbul projesi .Supersatforum uyelerinin ne düþündüðünü ögrenmek istedik.Siyasi tartýþma ve atýþmalara girmeden konuya oy ve yorumlarýnýz bekliyoruz

"Sizce Kanal Ýstanbul projesi yapýlmalý mý?"
    Konu Simba tarafýndan (23-01-2020 Saat 02:50 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Þu proje ile ilgili en ufak bilgi sahibi degilim uzun zamandirda haber vs bakmiyorum fikrim yok hayirlisi ne ise o olsun

Kullanýcý Bilgi Menüsü

kanal istanbul yanlýz istanbulun deyil türkiyede vergisini veren tüm insanlarýn meselesi olmalý...bu kanalý yapacaðýný söyleyen kiþinin,bu kanal faliyete geçtikten sonra bana netür bir faydasýnýn olacaðýný,bana ne artý kazanç saðlayacaðýný,benim menfatimde ne deyiþiklikler yaratacaðýný bana açýklamasý gerekir,bu açýklamayý vergisini veren tüm ülke vatandaþlarýna yapmak zorunda,fakat bugüne kadar böyle bir açýklama duymadýk ...ekonomisi pamuk ipliðine baðlý,yüzmilyarlarca iç ve dýþ borcu bulunup halkýn büyük çoðunluðunun geçim sýkýntýsý çektiði bir ülkede yüz milyar dolar maliyeti hesaplanýp ne iþe yarayacaðý belli olmayan kanal iþinden hemen vazgeçilmeli...eyer halka rahmen bu kanal yapýlacak olursa bu halk zamaný gelince hesap sorar...çünki, iletiþimin jet hýzýyla ilerlediði günümüzde hiçbirþey sýr olarak uzun süre kalabilme þansýna sahip deyil...hele hele bugüne kadar üzerinize sýçrayýp bulaþmýþ bir yýðýn çamur varken....
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kanal istanbul bence yapýlmalý. Boðazlarýmýz zamanýnda yapýlan antlaþmalar ile yabancý ülkelere peþkeþ çekilmiþ. Þimdi diyeceksinizki anlaþmalar var mecbur izin verilecek. Evet izin verilecek ama örnek yük gemisi boðazdan geçirmeme þansýn yok ama zamanýný sen belirlersin. Bir geminin boðazdan geçmesine iki gün müsade etmesen beklediði sürede edeceði zarar ile kanaldan geçmeye mecbur kalacak.

Ülkede iþsizlik var laflarý boþ. Çok zor durumda olan insanlar var ama bunun yanýnda iþ beðenmeyen iþsizden daha fazla. Zaten ülkenin bu hale gelmesinin yegane bir sebebide bu.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bence yapýlmamalý. doða katliamý oluþacak, istanbulda eðer olaki olursa yer yerinden oynuyacak. su sorunlarý vs vs problemler çýkacaktýr. muhakkak. o yüzden hayýr diyorum. ve son cümlede ekonomi olarak hiç iyi yere gitmiyoruz. memleket ve yurdum insaný sorunlarý daha çok önemlidir. saygýlarýmla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu hükümet yapacaðý yatýrýmýn veya kanunun ül***e faydasýný kazanacaðý oylardan herzaman önde tutmuþtur. Her konuda uzman gibi yorumlar yapan muhalefet ve þakþakçýlarý kameralara oynamaya devam etsinler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dünyada yapýlmýþ olan örneklerine bakacak olursak hep mutlak zorunluluktan dolayý açýlmýþ olduklarýný görüyoruz.süveyþ kanalý,panama kanalý gibi..! dünyada,hemen yaný baþýnda doðal boðazý olup ta açýlmýþ olan bir kanal varsa söylensin de ikna olalým.istanbul kanalý projesi tamamen imar rantý ve birilerini zengin etme amacýndan baþka birþey deðil.hadi diyeli ki yapýldý..! bütçede böyle bir para yok..! yap-iþlet devret yöntemiyle yaptýrýrsýn ve gemi geçme garantisi verirsin..! geçmeyen gemilerin parasýný da 25 yýl boyunca çocuklarýmýz ve torunlarýmýz öder..! týpký osmangazi köprüsü,yavuz sultan selim köprüsü,otoyollar ve þehir hastanelerinde olduðu gibi..!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bence yapýlmamalý. doða katliamý oluþacak, istanbulda eðer olaki olursa yer yerinden oynuyacak. su sorunlarý vs vs problemler çýkacaktýr. muhakkak. o yüzden hayýr diyorum. ve son cümlede ekonomi olarak hiç iyi yere gitmiyoruz. memleket ve yurdum insaný sorunlarý daha çok önemlidir. saygýlarýmla aliharbiye.
    Peki su sorunlarý nasýl olacak bi açýklarmýsýn abi? Yani kanal olunca olan su nereye gidecek, uzayamý gidecek yada yerin altýnda dibi görünmeyen bir çukur oluþup tüm su oradayamý boþalacak ne olacak?

Bence kanal yapýlmalý boðazdan ticari gemi geçiþleri yasaklanmalý montrö vsvs artýk hikaye. Yarýn bir gün devlet montröyü tanýmýyoruz derse, ne yapacak yabancý devletler, bize savaþ mý ilan edecekler? Buyursunlar ilan etsinler, Yaptýrýmmý uygulayacaklar? Buyursunlar uygulasýnlar. Emin ol hiç bir þey yapamazlar. Türkiye olmadan Avrupa hiç bir þey yapamaz. Yardýmý kesecez dediler bizimkilerde kapýlarý açarýz deyince en baþta Hollanda ses çýkardý Türkiye ile arayý iyi tutmamýz lazým diye. Bu bunun en küçük örneði. Diplomasiyi saðlam tuttuðun sürece kimse sana bir þey diyemez. Berlin zirvesinde bak Türkiye istemedi diye Yunanistan davet edilmedi, bunu ben uydurmuyorum Alman Bild Gazetesi yazdý bunu.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

eðer yapýlacaksa, KÝ kesinlikle faydasý olacak. olmýyacak deðil. ama yapýlmasýnda uzmanlara göre çok riskler var tabii, gelecekte ne olacak bilemeyiz ama yapýlan açýklamalara göre fay hattý oradan geçiyormuþ. her aðýzdan ayrý bir açýklama çýkýyor. artý ileriki zamanlarda istanbulda susuzlukta yaþanýlabilir deniyor. eðer yapacaklarsa temennim hem ülkemizin hemde vatandaþlarýmýzýn faydasýna olmasýný temenni ederim. zarardan ziyade yarar saðlamasýný temenni ediyorum. inþallahta böyle olur.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kanal istanbul birilerine peskek icin yapiliyorsa yapilmasin halk yararina ise yapilsin yine yuzde 50 lilik kýsým karsi karsiya geliyor cunki

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri