Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arasý

Konu: PTT ücretsiz maske daðýtýmý yapacak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ben þimdi sipariþ verdim inþallah gelir. bakalým ne olacak
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar, relaks yahu...

Maske sipariþi verdiðinizde maskeler, tek bir merkezden gelmeyecek. Maskeler ilçe bazýnda bütün yurda daðýtýlmýþ vaziyettedir. Yani maskeler yerel PTT merkezlerinde hazýr vaziyettedir. Sipariþi verdiðinizde yerel PTT'nin deposundan, PTT daðýtým elemanlarý adresinize getirecek.

Yalnýz ilk daðýtým, PTT'ye epeyce bir iþ yükü oluþturacak. PTT'nin daðýtým elemanlarýnýn, nerdeyse uðramadýðý adres kalmayacak. Bu da epeyce zaman alacak.

Maske satýþýna yasak geldiði için, uyanýk olun. Eczanelerden maske isterseniz para ödemeyin. Ben bugün market alýþ veriþine çýktým. Marketçi beni maske yok diye içeri almadý. Hemen karþýdaki eczaneye gittim. Bir adet maske verdiler. Ne kadar diye sordum. Satýþý yasaklandý. Elimizde kalacaðýna hediyemiz olsun dediler. Tabi benim aldýðým eczane tanýdýk idi.

Hasýlý; devamlý suretle olumsuzu çaðýrmayýn. Optimist kalmaya çalýþýn. Baþta büyüklerimiz ve ailemiz için kurallara uymaya özen gösterin, mümkün olduðunca evde kalýn.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

TELEFONA KOD GELÝNCE ECZANEYE GÝDÝN

Yapýlan düzenlemeye göre; 20-65 yaþ arasýndaki vatandaþlarýn cep telefonuna Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan kod gönderilecek.
    Kimlikleriyle birlikte eczaneye gidecek vatandaþlar, bu kodlarý verip 5 adet ücretsiz maskesini alacak. Eczanelerde yýðýlmalarýn olmamasý için böyle bir düzenlemenin yapýldýðý öðrenildi.

TÜRK ECZACILAR BÝRLÝÐÝ'NDEN AÇIKLAMA

Türk Eczacýlar Birliði Baþkaný Erdoðan Çolak, "Ýstanbul'da 1-2 gün içerisinde, Ankara yine 1-2 gün içerisinde, 11 büyük il 3-4 günlük süreç içerisinde, tüm Türkiye ise bir hafta, belki de 10 günlük bir süreç içerisinde bu maskelerin tamamýna eriþebilir noktaya gelir." dedi.
    5 GÜNLÜK MASKE DAÐITIMI YAPILACAK

Saðlýk Bakanlýðý'nýn vatandaþlara "5 günlük maskeniz eczaneden size verilecektir." þeklinde mesaj atacaðýný belirten Çolak, günlük bir maske kullanmak koþuluyla maskelerin þimdilik haftalýk olarak geleceðini ifade etti.
    Çolak ayrýca, daha sonra bu miktarýn çoðalacaðýný ve sayýnýn artacaðýný aktardý.

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri