Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arasý

Konu: Süleyman Soylu istifa etti (geri döndü)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý hüseyin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    tam bir tiyatro...sokaða çýkma yasaðýnýn olduðu bir zamanda hangi halk desteði...
    býrakýn bu tiyatro ayaklarýný. Dün akþam bütün sosyal medya bakana destek verdi.

Asýl tiyatroyu ne biliyormusun tehdit mesajý alýyorum diye yayagara yapmak ama tehdit edenin kendi uþaklarý çýkmasý. Ekmek daðýtamýyorum ama çok iyi sözc.. denen paçavrayý daðýtýrým demek. 1000 kiþilik sahra hastanesi kurduk diyerek kapalý spor salonuna 50 tane paravan atýp akýl oyunu yapmaktýr. Asýl tiyatro helin bölek denen teröristi sanatçý olarak lanse edip onu savunan milletvekillerinin sanat hukuk demesi tiyatrodur. Daha sayacak çok þey var.

Süleyman soylu dün akþam halkýn desteði ile seçilmiþ bir bakan oldu. Türkiyenin gelmiþ geçmiþ en iyi bakanýdýr. He birde o akþam iki saat kala deðil 2 ay önce haber versen o luppocular yine yýðýlýrdý.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

VOLKAN...görüþüne saygý duyorum kardeþim fakat bu hassas ve kritik ortamda daha fazla siyasete girmekte istemiyorum....þukadarýný söylemek istiyorum...58 yaþýndayým bu güne kadar bu memlekette her iktidarýn ilan ettiði terörüstüde,hayinide oldu,ilan ettiði kahramanlarýda oldu...bu hükümetine ve zamana göre peyder pey deyiþti...neyse...bu konuda daha fazla konuþmak istemiyorum...hoþça kal arkadaþým...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Volkan'a aynen katýlýyorum.

Bu memlekette ayrýlýk tohumlarý ekmek için sözcü gazatesi( pislik gazete ) daðýtan belediye baþkanlarý var.

Belediye Baþkaný gazete daðýtýr mý ? iþte bir belediye baþkaný gazete daðýtýrsa, halký ayrýþtýrmýþ olur. Yani temsil makamýna gelenler, seçim kampanyasý bittikten sonra halkýn tamamýný kucaklamak zorundadýr.

Peki bu belediye baþkaný, devamlý suretle devlet, millet düþmanlýðý yapan ve devamlý yalan haber yapan gazeteyi daðýtýrsa, halkýn tamamýný kucaklamasý mümkün olur mu ? Olmaz.

Seçim kampanyasý esnasýnda söylemler hamaset dolu olabilir. Ancak seçim bittikten sonra temsil makamýna gelen bir siyasetçi halkýn tamamýný kucaklamak zorundadýr, yükümlüdür. Eðer halkýn tamamýný kucaklamazsa, belli bir kesimin belediye baþkaný olarak kalýr.

Böyle insanlara siyasi dayatma yaparak gazete daðýtýrsa, halk o belediye nasýl saygý duyacak ? Tabiki saygý duymayacak. Zaten bu tipler bir defa belediye baþkaný olurlar. Topladýklarý vergileri kendi adamlarýna kaymaklý ihaleler vermek yoluyla iç ederler.

Siyasetçi dediðin, Sayýn Süleyman Soylu gibi, verdiði kararýn aðýrlýðýný hissederek, istifa etme erdemi gösterebilmelidir. Ýþte sayýn bakanýn da istifa kararýnda, insanlarýn 2 gün için marketlere akýn etmesine anlam veremedim. Demek ki bugüne kadar aldýðýmýz tedbirler anlaþýlmamýþ dedi ve bazý vatandaþlarýn abartý þekilde marketlerde izdiham oluþturmasýna anlam veremedi. Salgýn yaþanan böylesi kritik günlerde, insanlarýn izdiham oluþturarak virüs bulaþmasýný kolaylaþtýrmalarýndan kendini sorumlu tuttu ve erdemli bir þekilde istifa etti. Yani sayýn bakanýn istifasýnýn asýl mim noktasý da burasýdýr. Her ne þekilde olursa olsun, insanlarýn bir birleriyle bu kadar yakýn temas içinde olmamasý gerekiyordu.

Hasýl kelam; burada sayýn bakan aleyhinde yazanlar, bakanýn hangi gerekçe ile istifasýný verdiðini anlayamamýþlar bile...

Yani anlayamayanlara benim de söyleyeceðim; breh breh breh diyorum.

Biraz baþýnýzý kaldýrýp ta dünyaya bakmanýzý tavsiye ederim. Rusya/Tataristan/Kazan'da yaþamaktayým. Burada alýnan virüs tedbirlerinden dolayý, insanlar evinde tecrit olmak zorunda býrakýldýðý için, yüzlerce yaþlý insan öldü. Apartmanlarý kesif ölü insan kokusu sardý. Devlet kapýlarý kýrýp, ölenleri direk yakmaya götürüyor. Ýþte burada insanýn deðeri bu kadar.

Sayýn bakaný eleþtireceðinize biraz baþýnýzý kaldýrýn da dünyaya bakýn. Yaþadýðýnýz ülkenin sizlere insan olarak verdiði deðeri anlayýn.

Bu salgýnda Amerikasýný da gördük, avrupasýný da... Hepsi sapýr sapýr döküldüler.

Süper güç olduðunu iddia eden, diðer dünya ülkelerinde yaþanan trajik rezilliklere raðmen, hala devletiniz hakkýnda karalama yapabiliyorsanýz, en hafif tabiriyle bunun adý nankörlüktür.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hala devletiniz hakkýnda karalama yapabiliyorsanýz, en hafif tabiriyle bunun adý nankörlüktür.
    SERKANGÜZEL....burada tartýþmayý belli bir seviyede tutmak istemiyorsan senin ölçülerinde devam edebiliriz....ben buna varým...

yukarýda senden alýntý yaptýðým NANKÖR benzetmesini kimin için yapacaðýz...senin lugatýnda birilerine yalakalýk yapmamak,onu pohpohlamamanýn karþýlýðý nankörlükmüdür.....tanýmadýðýn bilmediðin görmediðin bir insaný nankörlükle suçlamak en hafif tabiriyle ahmaklýktýr,cahillik serkan.....insanlara taaa tataristandan þu güzeldir bu çirkindir þu doðrudur bu yanlýþtýr,ya benim gibi düþünürsünüz yada nankörlük etmiþ olursunuz dediðiniz taktirde,insanlar demezmi size.....seninde belirttiðin gibi bu güzelim ül***i býrakýpta ne arýyorsun rusyada tataristanda demezlermi,buranýn suyumu çýktý,neden yerlere göklere sýðdýramadýðýn ülkeni býrakýpta çöplüklerde ölülerin cirit attýðý memlekettesin diye sana sormazlarmý...bu bir çeliþki deyilmi...bu yaþýma geldim hiçbir kurumdan yardým istemedim,menfatim için kimseye yalakalýk þaklabanlýk yapmadým...askerliðimi yaptým 30 yýl vergimi ssk primimi ödedim ve emekli oldum....yani nankörlük hakký olmayaný alýp karþýlýðýný vermeyen biri hiç olmadým fakat senin bu sözcükle aþina olduðuna göre muhakkak mazinin bir kenarýnda vardýr bir yaþanmýþlýðýn...bu sebebledirki yazýndaki suçlamanýn ilk önceliði bu sýfat oldu...buda savunduðun kesimin veya tarafýn tipik insaný karalama metodunun bir örneði....tuttuðun bu yolda sana baþarýlar dilemiyeceðim...çünki bu yol sakat biryol,çýkmaz bir yol...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý hüseyin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    hala devletiniz hakkýnda karalama yapabiliyorsanýz, en hafif tabiriyle bunun adý nankörlüktür.
    SERKANGÜZEL....burada tartýþmayý belli bir seviyede tutmak istemiyorsan senin ölçülerinde devam edebiliriz....ben buna varým...

yukarýda senden alýntý yaptýðým NANKÖR benzetmesini kimin için yapacaðýz...senin lugatýnda birilerine yalakalýk yapmamak,onu pohpohlamamanýn karþýlýðý nankörlükmüdür.....tanýmadýðýn bilmediðin görmediðin bir insaný nankörlükle suçlamak en hafif tabiriyle ahmaklýktýr,cahillik serkan.....insanlara taaa tataristandan þu güzeldir bu çirkindir þu doðrudur bu yanlýþtýr,ya benim gibi düþünürsünüz yada nankörlük etmiþ olursunuz dediðiniz taktirde,insanlar demezmi size.....seninde belirttiðin gibi bu güzelim ül***i býrakýpta ne arýyorsun rusyada tataristanda demezlermi,buranýn suyumu çýktý,neden yerlere göklere sýðdýramadýðýn ülkeni býrakýpta çöplüklerde ölülerin cirit attýðý memlekettesin diye sana sormazlarmý...bu bir çeliþki deyilmi...bu yaþýma geldim hiçbir kurumdan yardým istemedim,menfatim için kimseye yalakalýk þaklabanlýk yapmadým...askerliðimi yaptým 30 yýl vergimi ssk primimi ödedim ve emekli oldum....yani nankörlük hakký olmayaný alýp karþýlýðýný vermeyen biri hiç olmadým fakat senin bu sözcükle aþina olduðuna göre muhakkak mazinin bir kenarýnda vardýr bir yaþanmýþlýðýn...bu sebebledirki yazýndaki suçlamanýn ilk önceliði bu sýfat oldu...buda savunduðun kesimin veya tarafýn tipik insaný karalama metodunun bir örneði....tuttuðun bu yolda sana baþarýlar dilemiyeceðim...çünki bu yol sakat biryol,çýkmaz bir yol...
    @hüseyin, þu yazdýklarýnýza bakýnca, ne kadar sorumsuz ve seviyesiz biri olduðunuzu göstermiþ oldunuz.

Mesajýmda sizin nick'inize yer verdim mi, beni hedef alarak yazýyorsunuz ?

Okuduðum mesajlara nick belirtmeden kendi görüþümü yazmam en doðal hakkýmdýr. Var mý benim mesajýmda sizin nick'iniz ? E öyleyse ??? Siz de nick'e yer vermeden kendi görüþünüzü yazabilirdiniz. Yazamadýðýnýza göre, demek ki, saplantýlýsýnýz. Yani fikir üretmek yerine kavga etme yolunu seçiyorsunuz.

Öncelikle forumlarda açýk aland yazýyorsanýz, senli benli deðil, sizli bizli hitap etmesini öðrenmelisiniz.

Ama yine de yazdýklarýna tek tek yanýt vereyim;

* Hakký teslim etmenin adý, ne zamandan beridir yalakalýk oluyor ?

* Ben tanýmadýðým insanlara nankör demiyorum. Yazýlan içeriklere nankörlük diyorum. Bilmem aradaki farký anlayabildiniz mi ? Eðer anlayamadýysanýz, cahillik, ahmaklýk edersiniz.

* Ýþte Ýnternet'in güzelliði de burada... Sizin gibi cühelanýn yazdýklarýný taa Tataristan'dan okuyabiliyorum, kendi görüþümü yazýyorum. Buradaki çirkini yazýyorum ki, ülkemizdeki güzellikleri görüp anlayabilesiniz diye...

* Tabi ki, ekmek paramý kazanmak için Tataristan'dayým. Siz de memleketinizde oturup göbeðinizi kaþýyacaðýnýza, çalýþmak için dünyaya açýlýn da, dünya görüþünüz artsýn. Virüs nedeniyle evlere kapandýk ta, yazdýklarýnýzdan dolayý, ülkemizde sizin gibi sütlaç beyinlilerden haberimiz oldu.

* Tataristan'da yaþamanýn neresi çeliþki olsun. Ekmeðin kazanýlabildiði her yerde insanlar yaþar. Asýl çeliþki, çaba göstermemektir.

* Ýþte sizin( yalnýzca siz diyeyim de baþka üyeler alýnmasýn ) gibi, sütlaç beyinliler anlasýn diye, böyle karantina günlerinde Tataristan'dan mesaj yazýyorum ki, ülkemizin kýymetini anla diye... Yalnýz bir tabirin tam da yerinde olmuþ. Þu sýra burada her mahallede ölüler cirit atýyor. Ama çöplüklerde deðil. Yakmaya götürüyorlar.

* Ýþte burada yaþanan trajik rezillikleri gör de anla diye yazdým ama, anlayacaðýna, "ne iþin var orda?" diye soruyorsun. Demek ki, ben burada ne yazsam boþ, çünkü trajediyi ve rezilliði anlamayacaksýnýz. Ya da bana ne Tataristan'dan diyeceksiniz. E normal bir yerde sizin gibi zihniyetler ne de olsa dünyadan kopuk yaþýyorsunuz. Umarým þimdi çeliþkiyi anlayabilmiþsinizdir ?

* Ben 58 yaþýndayým. Devletten emekliyim. Elektronik yüksek mühendisim. Yurtdýþýnda bir üniversitede mesleðimde çalýþmaktayým. Ayný zamanda uydu hobiseverim. Ben de hiç bir kurumdan yardým istemedim. Yalakalýk yapmadým. Askerliðimi de son gününe kadar yaptým. Primlerimi ödedim, emekli oldum.

* Yükümlülüklerimi yerine getirdim, öyleyse nankör deðilim demek deðildir. Yani sorumlu bir vatandaþ gibi yazmalýsýnýz. Sizin yazdýðýnýz gibi, ver allahým ver, hükümet düþmanlýðý yapmak demek deðildir. Ýki - üç mesajýnýzda, hep öküz altýnda buzaðý arar tarzda þeyler yazýyorsunuz ! Var mý bir tespitiniz ? Varsa tespitlerinizi yazým da okuyalým ? Tespitiniz yoksa, ya eyyam yapmayacaksýnýz ya da eleþtiriye tahammül göstereceksiniz. Yani hakký teslim etmenin neresi yalakalýk ?

Hasýlý hasýlý kelam; yazdýklarýnýza tek tek yanýt verince epeyce uzun bir mesaj oldu. Ben de size ayný temennilerde bulunacaðým. Bu sinir ve hýrsla devlete, hükümete ideolojik bir sapkýnlýkla düþmanlýk etmeye devam ederseniz, kendinize zarar verirsiniz.

Yapmayýn böyle... Yukarýda allah var ve herþeyi görüyor.
    Konu serkanguzel tarafýndan (13-04-2020 Saat 18:22 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

"GÖREVÝNÝ SÜRDÜRMESÝNÝ ÝSTEDÝK"

Cumhurbaþkaný Erdoðan, "Yaþanan olumsuzluklar bu gerçeði ortadan kaldýrmýyor. Ýçiþleri Bakanýmýzýn bu konudaki sorumluluðu üstlenerek gösterdiði hassasiyeti takdirle karþýlýyorum. Ancak istifasýný kabul etmeyerek kendisinin görevini sürdürmesini istedik." dedi.
    "Terörle mücadele, afetler ve son olarak koronavirüsle mücadelede baþarýlarýna yakýnen þahit olduðumuz sayýn bakanýmýz görevine devam ediyor." diyen Erdoðan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de teþekkür etti.

Erdoðan, "Cumhur Ýttifaký olarak verdiði destekten ötürü sayýn Bahçeli'yi þahsým ve milletim adýna teþekkür ediyorum." dedi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý serkanguzel Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    @hüseyin, þu yazdýklarýnýza bakýnca, ne kadar sorumsuz ve seviyesiz biri olduðunuzu göstermiþ oldunuz.

Mesajýmda sizin nick'inize yer verdim mi, beni hedef alarak yazýyorsunuz ?

Okuduðum mesajlara nick belirtmeden kendi görüþümü yazmam en doðal hakkýmdýr. Var mý benim mesajýmda sizin nick'iniz ? E öyleyse ??? Siz de nick'e yer vermeden kendi görüþünüzü yazabilirdiniz. Yazamadýðýnýza göre, demek ki, saplantýlýsýnýz. Yani fikir üretmek yerine kavga etme yolunu seçiyorsunuz.

Öncelikle forumlarda açýk aland yazýyorsanýz, senli benli deðil, sizli bizli hitap etmesini öðrenmelisiniz.

Ama yine de yazdýklarýna tek tek yanýt vereyim;

* Hakký teslim etmenin adý, ne zamandan beridir yalakalýk oluyor ?

* Ben tanýmadýðým insanlara nankör demiyorum. Yazýlan içeriklere nankörlük diyorum. Bilmem aradaki farký anlayabildiniz mi ? Eðer anlayamadýysanýz, cahillik, ahmaklýk edersiniz.

* Ýþte Ýnternet'in güzelliði de burada... Sizin gibi cühelanýn yazdýklarýný taa Tataristan'dan okuyabiliyorum, kendi görüþümü yazýyorum. Buradaki çirkini yazýyorum ki, ülkemizdeki güzellikleri görüp anlayabilesiniz diye...

* Tabi ki, ekmek paramý kazanmak için Tataristan'dayým. Siz de memleketinizde oturup göbeðinizi kaþýyacaðýnýza, çalýþmak için dünyaya açýlýn da, dünya görüþünüz artsýn. Virüs nedeniyle evlere kapandýk ta, yazdýklarýnýzdan dolayý, ülkemizde sizin gibi sütlaç beyinlilerden haberimiz oldu.

* Tataristan'da yaþamanýn neresi çeliþki olsun. Ekmeðin kazanýlabildiði her yerde insanlar yaþar. Asýl çeliþki, çaba göstermemektir.

* Ýþte sizin( yalnýzca siz diyeyim de baþka üyeler alýnmasýn ) gibi, sütlaç beyinliler anlasýn diye, böyle karantina günlerinde Tataristan'dan mesaj yazýyorum ki, ülkemizin kýymetini anla diye... Yalnýz bir tabirin tam da yerinde olmuþ. Þu sýra burada her mahallede ölüler cirit atýyor. Ama çöplüklerde deðil. Yakmaya götürüyorlar.

* Ýþte burada yaþanan trajik rezillikleri gör de anla diye yazdým ama, anlayacaðýna, "ne iþin var orda?" diye soruyorsun. Demek ki, ben burada ne yazsam boþ, çünkü trajediyi ve rezilliði anlamayacaksýnýz. Ya da bana ne Tataristan'dan diyeceksiniz. E normal bir yerde sizin gibi zihniyetler ne de olsa dünyadan kopuk yaþýyorsunuz. Umarým þimdi çeliþkiyi anlayabilmiþsinizdir ?

* Ben 58 yaþýndayým. Devletten emekliyim. Elektronik yüksek mühendisim. Yurtdýþýnda bir üniversitede mesleðimde çalýþmaktayým. Ayný zamanda uydu hobiseverim. Ben de hiç bir kurumdan yardým istemedim. Yalakalýk yapmadým. Askerliðimi de son gününe kadar yaptým. Primlerimi ödedim, emekli oldum.

* Yükümlülüklerimi yerine getirdim, öyleyse nankör deðilim demek deðildir. Yani sorumlu bir vatandaþ gibi yazmalýsýnýz. Sizin yazdýðýnýz gibi, ver allahým ver, hükümet düþmanlýðý yapmak demek deðildir. Ýki - üç mesajýnýzda, hep öküz altýnda buzaðý arar tarzda þeyler yazýyorsunuz ! Var mý bir tespitiniz ? Varsa tespitlerinizi yazým da okuyalým ? Tespitiniz yoksa, ya eyyam yapmayacaksýnýz ya da eleþtiriye tahammül göstereceksiniz. Yani hakký teslim etmenin neresi yalakalýk ?

Hasýlý hasýlý kelam; yazdýklarýnýza tek tek yanýt verince epeyce uzun bir mesaj oldu. Ben de size ayný temennilerde bulunacaðým. Bu sinir ve hýrsla devlete, hükümete ideolojik bir sapkýnlýkla düþmanlýk etmeye devam ederseniz, kendinize zarar verirsiniz.

Yapmayýn böyle... Yukarýda allah var ve herþeyi görüyor.
    yaaa hala nönkörlük suçlamasý,hala benim sevdiðimi illaki seveceksin muhabbeti...bunu diyen dünyayý dolaþtýðýný idda eden biri...serkan kardeþim bi tataristandan çýk þöyle amerika veya avrupada biraz mesleðini icra etki gör orada bizim gibi nankörleri,sütlaç beyinleri...ben senin rýzkýn için yurt dýþýnda oluþuna haþaa birþey demiyorum fakat bir tatara bunlarý söylersen sana burada ne iþin var diye sorar...yani bu... bir suriyelinin türkiyeye gelip suriyenin domokrassiinden zenginliðinden güzelliðinden bahsetmesine benzer'ki...üstelik sen bunu yurt dýþýnda olmana rahmen bir türke yani bana yapýyorsun...bu tereciye tere satmaya benziyor...türkiyeyi kýyasladýðýn ülke tataristan,hiç sýralamanýn ilk 10 ülkesiyle kýyaslamayý düþündünmü... uzun lafýn kýsasý..arkadaþým sen tapýnmak için ilah arýyormuþsun ilahýnýda bulmuþsun,onu istediðin gibi yaðla yýka,secde et...sana hayýrlý uðurlu olsun...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Konu hakkinda yorum yapan arkadaslara tesekkurler. Daha fazla tartismaya mehil vermemek adina konu kapanmistir

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri