Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arasý

Konu: Bakan açýkladý: Uzaktan eðitim 31 Mayýs tarihine kadar uzatýldý!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Bakan açýkladý: Uzaktan eðitim 31 Mayýs tarihine kadar uzatýldý!

Milli Eðitim Bakaný Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamýnda okullarda eðitime ara verilerek baþlatýlan uzaktan eðitim sürecini deðerlendirdi. Selçuk, daha önceden 30 Nisan’a kadar sürmesi planlanan uzaktan eðitimin 31 Mayýs tarihine kadar uzatýldýðýný açýkladý.

Türkiye'de 11 Mart’ta görülen ilk Covid-19 vakasýnýn ardýndan, Saðlýk Bakanlýðý Bilim Kurulu önerisine uyan Milli Eðitim Bakanlýðý, 23 Mart tarihinde uzaktan eðitim sürecine baþladý. 25 Mart tarihinde alýnan Bilim Kurulu kararý ile okullarýn 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eðitime devam etmesi uygun görüldü.

ZAMAN VE ZAMANLAMA OLDUKÇA ÖNEMLÝ

Türkiye'de yaklaþýk 18 milyon öðrenci ve yaklaþýk 1 milyon öðretmeni ilgilendiren, uzaktan eðitim sürecine iliþkin açýklamalarda bulunan Bakan Selçuk þunlarý söyledi:

*Bilindiði üzere ülkemiz tüm dünyada baþ gösteren Korona virüsle mücadele içindedir. Zamanýn ve zamanlamanýn salgýnla mücadele konusunda oldukça önemli olduðu bir döneme hep birlikte þahit olmaktayýz.

*Milli Eðitim Bakanlýðý olarak Saðlýk Bakanlýðý, Bilim Kurulu ve ilgili birimlerle birlikte gerekli deðerlendirmeleri yapýp gereken önlemleri ivedilikle alma kararlýlýðý içinde olduk.

*Cumhurbaþkanýmýzýn öncülüðünde Bakanlýðýmýz bu süreçte isabetli ve kýsa sürede sonuca gitmeye odaklanmýþ bir þekilde uzaktan eðitim ve okullarýmýzdaki koruyucu saðlýk ürünleriyle ilgili üretim hizmetlerine kesintisiz devam ediyor.

UZAKTAN EÐÝTÝM 31 MAYIS’A KADAR SÜRECEK

Türkiye'de Avrupa'nýn birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla sayýda öðrenci olduðuna iþaret eden Bakan Selçuk, alýnan tüm kararlarýn birçok hane halkýný doðrudan ya da dolaylý olarak ilgilendirdiðini söyledi.

Salgýnýn baþladýðý tarihten itibaren dünya ülkelerinin birçoðundan daha kýsa sürede uzaktan eðitime geçme kararý almýþ olmanýn faydalarýnýn ortaya çýktýðýný vurgulayan Selçuk, þunlarý kaydetti:

*Bilim kurulunun tavsiyeleri doðrultusunda, Cumhurbaþkanýmýzýn öncülüðünde Kabine toplantýsýnda ortaya çýkan görüþler çerçevesinde Uzaktan Eðitimin 31 Mayýs'a kadar devam etmesi kararlaþtýrýlmýþtýr.

*Þu an çocuklarýmýzýn en güvende olacaklarý yer evleri, hepimizin elden býrakmayacaðý yegane þey tedbir ve birbirimize göstereceðimiz sabýr, anlayýþ ve dikkattir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bilgilendirme için teþekkür ederim. peki ya okullar açacakmý acaba? birde üniversite okuyan öðrencilerin durumlarý ne olacak, bakalým ne yapacaklar.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bilgilendirme için teþekkür ederim. peki ya okullar açacakmý acaba? birde üniversite okuyan öðrencilerin durumlarý ne olacak, bakalým ne yapacaklar.
    BEN Eylüle kadar okul iþin olacagýný dusunmuyorum herkesi geçirecekler bence
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bak bu hiç aklýma gelmedi. düþündümki açar, ve öðrenci durumlarýna göre karne verilir. diye düþünmüþtüm. bak dediyin olabilir.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri