Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: Ömer Döngeloðlu, corona virüs nedeniyle hayatýný kaybetti

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ömer Döngeloðlu, corona virüs nedeniyle hayatýný kaybetti

Yeni tip corona virüs (Covid-19) teþhisi konulmasýnýn ardýndan Ýstanbul'da Baþakþehir Þehir Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Ýlahiyatçý-Yazar Ömer Döngeloðlu'nun (52) durumu aðýrlaþtý.

Yapýlan müdahalelere raðmen bu sabah hayatýný kaybeden Döngeloðlu'nun cenaze töreniyle ilgili bilgilerin gün içinde belirleneceði öðrenildi.
    CUMHURBAÞKANI ERDOÐAN'DAN TAZÝYE TELEFONU

Bu arada Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, Ömer Döngeloðlu’nun vefatý dolayýsýyla, oðlu Muhammed Döngeloðlu ile telefonda görüþerek taziyelerini iletti.

Cumhurbaþkaný Erdoðan, görüþmede, merhum Ömer Döngeloðlu’na Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baþsaðlýðý diledi.

CUMHURBAÞKANLIÐI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN BAÞSAÐLIÐI MESAJI

Cumhurbaþkanlýðý Sözcüsü Ýbrahim Kalýn da Twitter hesabýndan Ömer Döngeloðlu'nun vefatý dolayýsýyla paylaþtýðý mesajýnda þu ifadelere yer verdi:

"Koronavirüse yenik düþerek hayatýný kaybeden Ömer Döngeloðlu hocamýza Allah'tan rahmet, keder-dide ailesine baþsaðlýðý diliyorum. Mekaný cennet olsun.

Koronavirüsten vefat eden tüm vatandaþlarýmýza Allah'tan rahmet diliyorum. Paniðe ve rehavete kapýlmadan tedbirleri uygulayalým."

ÖMER DÖNGELOÐLU KÝMDÝR?

1968'de Tokat Zile'de dünyaya gelen Ömer Döngeloðlu, ilkokulu Zile Altunyurt Ýlkokulu'nda, orta eðitimini Zile Ýmam Hatip Lisesi'nde tamamladý. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak 1986-1996 yýllarý arasýnda memleketi Tokat'ta imam-hatiplik yaptý.

Kamuda uzun yýllar çeþitli idari görevlerde çalýþan Döngeloðlu, Ýslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araþtýrma, inceleme, okuma ve gezi yazýlarý ile biliniyordu. Döngeloðlu, ayný zamanda ramazan aylarýnda televizyon programlarý hazýrlayýp sunmuþtu.

KAYNAK:NTV HABER
    - - - Mesaj Birleþtirilmiþtir - - -

KANAL 7 de programýný begeniyle izliyordum allah mekanýný cennet eylesin
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Allah rahmet eylesin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Omer hocaya allah rahmet eylesin. Ben sahur programlarinda ve persembe gunleri önden gidenler programlarini begeniyle takip ediyordum ama hayat bu yaþa falan bakmýyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Allah Rahmet Eylesin,mekaný cennet olsun.Ailesinin ve sevenlerinin baþý saðolsun. Çok deðerli bir hocamýzý kaybettik.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ALLAH rahmet etsin...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ALLAH rahmet eylesin mekaný cennet olsun iþallah çok beðendiðim kaliteli beyefendi birisi idi çok üzüldüm.....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Mustafa karataþ hoca sahurda 03.30 da omer hoca icin kanal 7 de giyabi cenaze namazi kildirdi allah kabul etsin omer hocaya allah mekanini cennet eylesin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri