6 sonutan 1 ile 6 aras

Konu: 200 dolar alt telefonlar iin daha fazla vergi denecek!

Simba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01-03-06
    Ettii Teekkr
    378
    402 mesaja 767 teekkr ald
    Ad Geen
    3 Mesajlar
    Etiketli
    1 Konular

Phone 40 200 dolar alt telefonlar iin daha fazla vergi denecek!

Getiimiz aylarda cep telefonlarna getirilen ek verginin ardndan bugn de Resmi Gazete, 200 dolar alt telefonlar iin yeni vergilendirme sistemini yaynlad. Birim fiyat 200 dolar alt olan cep telefonlar iin gzetim uygulamas getirildi. 200 dolar alt cep telefonlarnn vergileri kendi bedelinden deil, devletin belirledii bedel zerinden hesaplanacak!

200 dolar alt cep telefonlar iin gzetim uygulamas!

Getiimiz Mart aynda akll telefon vergilerine getirilen yzde 1lik ek verginin ardndan bugn de Ticaret Bakanl resmi olarak gzetim uygulamasn duyurdu. Resmi Gazetenin bugn yaynlad yeni teblie gre, 8517.12.00.00.11 numaral gmrk tarifesi kapsamnda 200 dolarn altnda birim fiyata sahip cihazlarn ithalat, thalat Genel Mdrl tarafndan dzenlenecek gzetim belgesi ile yaplabilecek.

6 aylk geerlilik sresine sahip olacak gzetim belgesi ile gzetime tabi tutulan bir rnn ithali, idare tarafndan belirlenen tutar zerinden vergi denmesi ile gerekleebilecek. Bu alnan yeni karar ile uygun fiyatl cep telefonlarnn da yurt dndan getirilmesi zorlaacak gibi duruyor.
    Gzetim Belgesi detaylar

Yerli reticinin korunmas ve ithalattan kaynaklanacak vergi kayplarnn nlenebilmesi iin eya ithalatnda birim bana asgari bir fiyat belirlenme uygulamasdr. Bu kapsamda vergi hesaplamas ise telefonun bedeli zerinden deil, bakanln belirledii bedel zerinden gerekleecek.
    200 dolar alt tm cihaz ithalatlar iin gzetim belgesi alnmas gerekecek ve bu belgenin gmrk idaresine ibraz edilmesi zorunda olacaktr. Gzetim belgesi taleplerine ilikin bavurular, Ticaret Bakanl internet sitesine elektronik imzayla yaplabilecek. Gzetim uygulamas kapsamnda 6 aylk geerlilik sresine sahip bu belgenin bavular e-devlet zerinden de gerekleebilecek.

Kaynak:SDN

Kaynak Link: Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.

Sosyal Medya Sayfalarmz

aliharbiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01-14-06
    Ya
    52
    Ettii Teekkr
    2
    33 mesaja 51 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    8 Konular

peki bu durumda ne olacak. vergi oran ykselecekmi, yoksa decekmi? yoksa bu vaka sadece yurt dndan telefon getirenimi ilgilendiriyor.
    LEBEN ?

Editr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05-07-07
    Ettii Teekkr
    107
    97 mesaja 151 teekkr ald
    Ad Geen
    3 Mesajlar
    Etiketli
    7 Konular

Alnt aliharbiye Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    peki bu durumda ne olacak. vergi oran ykselecekmi, yoksa decekmi? yoksa bu vaka sadece yurt dndan telefon getirenimi ilgilendiriyor.
    Kisaca diyoki abi turkce meli 200 dolar alti telefon bulmaniz zor olacak enisteme 900 tl aldigim samsung m10 su anda 1300 tl olmu bu kanun yuruluge girerse otomatik 1400 uzeri olacak ucuza telefon alamayacaniz diyor

aliharbiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01-14-06
    Ya
    52
    Ettii Teekkr
    2
    33 mesaja 51 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    8 Konular

Sevgili editr aklama iin teekkr ederim. umarm eski tulu telefonlar piyasadan komple kmazlar, zira ben henz imdiye kadar tulu telefon kullanyorum. o dokunmatikleri pek beyenmedim. ilem sreci uzun diye kullanamadm, eski tulu telefona devam.
    LEBEN ?

yelik tarihi
    08-02-12
    Ya
    39
    Ettii Teekkr
    27
    18 mesaja 26 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

milletin artk kulak arkas da kalmad vergi alnmadk , salgn olaynda gya yardm edildi ama ok az ve bunu fazlasyla geri alacaklar vergilerle, salgndan nce avrupann en iyi ekonomileri arasndayz diyolard ama salgnda iban verdiler,

cevo35 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03-18-06
    Ettii Teekkr
    15
    8 mesaja 12 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

telefon fatlar gene patlama yapm.

- - - Mesaj Birletirilmitir - - -

Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    3 ay once 2250 lrayd

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanc var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri