Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: 200 dolar altý telefonlar için daha fazla vergi ödenecek!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Phone 40 200 dolar altý telefonlar için daha fazla vergi ödenecek!

Geçtiðimiz aylarda cep telefonlarýna getirilen ek verginin ardýndan bugün de Resmi Gazete, 200 dolar altý telefonlar için yeni vergilendirme sistemini yayýnladý. Birim fiyatý 200 dolar altý olan cep telefonlarý için gözetim uygulamasý getirildi. 200 dolar altý cep telefonlarýnýn vergileri kendi bedelinden deðil, devletin belirlediði bedel üzerinden hesaplanacak!

200 dolar altý cep telefonlarý için gözetim uygulamasý!

Geçtiðimiz Mart ayýnda akýllý telefon vergilerine getirilen yüzde 1‘lik ek verginin ardýndan bugün de Ticaret Bakanlýðý resmi olarak gözetim uygulamasýný duyurdu. Resmi Gazete’nin bugün yayýnladýðý yeni tebliðe göre, 8517.12.00.00.11 numaralý gümrük tarifesi kapsamýnda 200 dolarýn altýnda birim fiyata sahip cihazlarýn ithalatý, Ýthalat Genel Müdürlüðü tarafýndan düzenlenecek gözetim belgesi ile yapýlabilecek.

6 aylýk geçerlilik süresine sahip olacak gözetim belgesi ile gözetime tabi tutulan bir ürünün ithali, idare tarafýndan belirlenen tutar üzerinden vergi ödenmesi ile gerçekleþebilecek. Bu alýnan yeni karar ile uygun fiyatlý cep telefonlarýnýn da yurt dýþýndan getirilmesi zorlaþacak gibi duruyor.
    Gözetim Belgesi detaylarý

Yerli üreticinin korunmasý ve ithalattan kaynaklanacak vergi kayýplarýnýn önlenebilmesi için eþya ithalatýnda birim baþýna asgari bir fiyat belirlenme uygulamasýdýr. Bu kapsamda vergi hesaplamasý ise telefonun bedeli üzerinden deðil, bakanlýðýn belirlediði bedel üzerinden gerçekleþecek.
    200 dolar altý tüm cihaz ithalatlarý için gözetim belgesi alýnmasý gerekecek ve bu belgenin gümrük idaresine ibraz edilmesi zorunda olacaktýr. Gözetim belgesi taleplerine iliþkin baþvurular, Ticaret Bakanlýðý internet sitesine elektronik imzayla yapýlabilecek. Gözetim uygulamasý kapsamýnda 6 aylýk geçerlilik süresine sahip bu belgenin baþvularý e-devlet üzerinden de gerçekleþebilecek.

Kaynak:SDN

Kaynak Link: Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

peki bu durumda ne olacak. vergi oraný yükselecekmi, yoksa düþecekmi? yoksa bu vaka sadece yurt dýþýndan telefon getirenimi ilgilendiriyor.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    peki bu durumda ne olacak. vergi oraný yükselecekmi, yoksa düþecekmi? yoksa bu vaka sadece yurt dýþýndan telefon getirenimi ilgilendiriyor.
    Kisaca diyoki abi turkce meâli 200 dolar alti telefon bulmaniz zor olacak enisteme 900 tl aldigim samsung m10 su anda 1300 tl olmuþ bu kanun yuruluge girerse otomatik 1400 uzeri olacak ucuza telefon alamayacaniz diyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sevgili editör açýklama için teþekkür ederim. umarým eski tuþlu telefonlar piyasadan komple çýkmazlar, zira ben henüz þimdiye kadar tuþlu telefon kullanýyorum. o dokunmatikleri pek beyenmedim. iþlem süreci uzun diye kullanamadým, eski tuþlu telefona devam.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

milletin artýk kulak arkasý da kalmadý vergi alýnmadýk , salgýn olayýnda güya yardým edildi ama çok az ve bunu fazlasýyla geri alacaklar vergilerle, salgýndan önce avrupanýn en iyi ekonomileri arasýndayýz diyolardý ama salgýnda iban verdiler,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

telefon fýatlarý gene patlama yapmýþ.

- - - Mesaj Birleþtirilmiþtir - - -

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    3 ay once 2250 lýraydý

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri