Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: birden fazla tuneri olan dvb s kartlarýnda tüm kanallarýn ayný anda izlenmesi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart birden fazla tuneri olan dvb s kartlarýnda tüm kanallarýn ayný anda izlenmesi

merhaba ustalar ve arkadaþlar, hayýrlý günler dilerim.

TBS6903 tv kartým var ve 2 tunerindede uydu baðlý durumda, yanlýz þöyle bir durum var; sadece progdvb programý kullanýrken ayný anda 2 tuner baðlý uydu kanallarýný izleyebiliyorum sorun olmuyor. fakat dvbream ve dvbviewer programlarýný kullanýrken ayný anda 2 tunerdeki kanallara bakamýyorum ayarlara girip diðer ikinci tuneri seçip o tunere baðlý olan uydu kanallarýný izleyebiliyorum. Acaba sizde böyle bir durum yaþadýnýzmý. dvbdream ve dvbviewer programlarýnda ayný anda çift tunerdeki kanlalrý izleyebilme durumu varmýdýr, yoksa ayarlara girip manuel olarak diðer tuneri seçip izlemeyeliyim.

Desteðiniz ve vereceðiniz bilgiler için þimdiden teþekkür ederim, kolay gelsin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

site içine attým

dvbdream ve dvbwieri 2 dvb oynatýcýda da 4 adet tüner çalýþtýra bilirsiniz resimleri veriyorum bu benim daha önceki çalýþmamdýr
    bu bilgiyi verdiðim tarih 3.10.2015 dir

2 adet tüner ile 2 adet ayrý kanal ve frekanstan çalýþtýrýlmýþtýr sadece küçük bir yazý aldým arkadaþýmdan isminide veriyorum bu konu içindir CyberKuvvet tir arkadaþýmýn verdiði yazý ile ben kendi bilgisayarýmda çalýþtýrdým

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý serrize Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    merhaba ustalar ve arkadaþlar, hayýrlý günler dilerim.

TBS6903 tv kartým var ve 2 tunerindede uydu baðlý durumda, yanlýz þöyle bir durum var; sadece progdvb programý kullanýrken ayný anda 2 tuner baðlý uydu kanallarýný izleyebiliyorum sorun olmuyor. fakat dvbream ve dvbviewer programlarýný kullanýrken ayný anda 2 tunerdeki kanallara bakamýyorum ayarlara girip diðer ikinci tuneri seçip o tunere baðlý olan uydu kanallarýný izleyebiliyorum. Acaba sizde böyle bir durum yaþadýnýzmý. dvbdream ve dvbviewer programlarýnda ayný anda çift tunerdeki kanlalrý izleyebilme durumu varmýdýr, yoksa ayarlara girip manuel olarak diðer tuneri seçip izlemeyeliyim.

Desteðiniz ve vereceðiniz bilgiler için þimdiden teþekkür ederim, kolay gelsin.
    TBS6903 kartýnýz ile türksat 8k yayýnýndan sinyal alabildiniz mi ? yada görüntü ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

malesef tbs6903 kartý 8k sinyali ve sesi alýyor ama görüntüyü almýyor siyah ekran geliyor. bu kart 8k yý desteklemiyor ama bunun üst modeli var 6903X bu destekliyor birde destekleyen baþka tbs model kartlarda var

Kullanýcý Bilgi Menüsü

alt alta yazýyorum bu kartlarda 8 psk 16 apsk ve 32 apsk vardýr ve 8k yayýný çalýþtýrabilirsiniz

tbs6982
    tbs6983
    tbs6902
    tbs6903

bu 4 model tv kartta 16 apsk vardýr 8k yayýn çalýþýr
    8k yayýn dvbs2 16 apsk yayýndýr

alta 1 adet resim atýyorum bakýn tbs6982 tv kartýnda 8k yayýndan resimdir

tek kýsa olarak þunu söylüyorum 8k için þuan yapýlan kodekler yetersizdir bir kaç sene sonra 4k gibi düzeltirler

saygýlarýmla

Konu nexx45 tarafýndan (14-06-2020 Saat 03:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Süpersin Ustam elindeki TV Kartý herþey yapýyor

Konu BURAK 20 tarafýndan (14-06-2020 Saat 01:02 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Benim Cihaz Otomotik olarak Biss Feed buluyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar benim çanak Merkezi sistem bazen sinyal oluyor bazen olmuyor

TRT 4K ve TRT 8K resimlerini sonra atarým
    Konu BURAK 20 tarafýndan (14-06-2020 Saat 03:45 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

selamýn aleyküm

bana önerebileceðiniz türkiye ulusal kanallarýný 4k olarak kayýt edebileceðim bilgisayar için tv kartý ve televizyondan 4k yayýn kaydedebileceðim .ts formatý ile dosya þifrelemeden iptvli uydu alýcýsý önerebilirmisiniz acaba? hem televizyondan hem bilgisayardan yayýn kaydetmek istiyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

DVB-S2 tuner'li herhangi bir marka / model tv kartý ile 4K yayýnlarý *.ts formatý ile kaydedebilirsiniz.

Yalnýz yayýn çözünürlüðü; SD ise, SD

HD ise, HD

UHD( 4K ) ise, 4K kayýt yaparsanýz...

Yani mesajýnýzda belirttiðiniz gibi, ulusal kanallarý 4K kaydedemezsiniz. Uydudan yapýlan yayýnýn çözünürlüðü ne ise, o çözünürlükte kayýt yapabilirsiniz.( *.ts dosya biçimi ile )

TV kartlarý yalnýzca PC'lerde kullanýlabilir.

IPTV tv yayýnlarýnda ise, yayýnýn gönderim dosya formatý genellikle *.ts formatýnda deðildir. Çünkü iptv'de yayýn içinden gönderilen ilave parametrelere ihtiyaç yoktur. Ama iptv kanalýndan gelen yayýný isterseniz *.ts formatta kayýt yapabilirsiniz. Ancak *.ts formatýnda kayýt yapmanýz demek, ilave parametreleri de kaydedebileceðiniz anlamýna gelmez. Çünkü yayýnýn çýkýþ kaynaðý olan stüdyo'dan çýkan yayýn *.ts formatýnda gönderiliyorsa, ilave parametreler vardýr. Stüdyodan *.ts formatýnda gönderilmiyorsa, ilave parametre kaydý yapamazsýnýz. Mesela; iptv'de yayýn formatý genellikle *.mpeg 'tir.

*.mpeg iptv yayýnýnda, yayýn içinden ilave parametre gönderimi yapýlmaz. Yalnýzca video ve ses akýþý yapýlýr.

*.ts formatýnda gönderilen iptv yayýnýnda, kaynak yayýncý; kayýt yapýlmasýna izin vermemiþse, o yayýn kayýt yapýlmaz. Yani yayýn stüdyo'dan çýkarken, "kayýt edilebilir" parametresi iþaretlenmiþ ise, ancak o yayýn kayýt edilebilir.

Iptv yayýnlarý, 4K linux enigma2 iþletimli uydu cihazlarý ile *.ts formatýnda kaydedilebilir.

Ancak þimdilerde tv'lere takýlabilen özellikte "windows mini pc" aygýtlar çýktý. Bu cihazlar hdmi portu üzerinden direkt tv'lere takýldýðý için, ayný pc kullanýmýnda olduðu gibi, iptv yayýnlarýný bu cihaza direk kaydedebilirsiniz. "Windows mini pc" cihaza, isterseniz usb porttan baðlanan dvb-s2 özellikli tv kartý baðlayýp, ayný tv'de kullanabilirsiniz. Yani hem uydu, hem de iptv yayýnlarý 4K olarak, ayný tv'de ve kayýt iþleri de dahil olmak üzere...

Yani þunun gibi bir cihaz ;
    Konu serkanguzel tarafýndan (22-09-2020 Saat 12:03 ) deðiþtirilmiþtir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri