bilirsin fuarlara giderdik ben önceleri anlam veremezdim bu çinliler afedersiniz her haltı çıkaran bunlar fuarlarda bakardım adamlar bi sistem kurmuşlar bütün dünya kanallarını seyrediyorlar sonraları anladım bizimkilerde bunlarla işbirliği yapmış iptv sistem işte tr,ye böyle geldi sonra tüm dünyaya yayıldı bu internet üzerinden kanalları yayınlamak bu sırasıyla amerika,ingiltere,fıransa ve almanya,da popüler olunca sonunda bize geldi ve şimdi bunun sancılarını çekiyoruz maalesef uydu sektörü şu an iptv dışında teknolojik gelişme yok evet cihazlar üzerinde yenilikler yapılıyor amma herşey internet üzerine velhasıl bu nedenle sektör bitik durumda insanlar bence söyle düşünüyorlar bence niye ikinci,üçüncü bir çanak taktırayım nasılsa uydudan direk izleyemiyorum platpormlara,da para yetmiyor nasılsa internetli tv ve uydu cihazım var alırım iptv gecikmeli,de olsa ordan seyrederim nasılsa bedava yayın veren siteler,de var alırım ordan kod veya siteden seyrederim işte bizim bu düşünceyi bir an önce bitirmemiz lazım asıl olan bu ama maalesef üreticilerimiz ve ustalarımız bu konu,da kolaylık olduğu için bir çalışma yapmıyorlar umarım bir an önce bu konu ele alınır ve sektör hak ettiği yere gelir saygılar.