Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Favoriniz Uydu Teknolojisimi Yoksa İPTV Teknojisimi?

Katılımcı sayısı
114. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • UYDU

66 57.89%
  • İPTV

48 42.11%
Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Favoriniz Uydu Teknolojisimi Yoksa İPTV Teknojisimi ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

"Imkani olan iptv kullanmalı" değil !...

"İmkanı olan, iptv de kullanmalı" diye yazsaydınız, ehh, bir yerde diyebilirdim.

Şöyle ki;

Ülkemizde uydu yayınlarını izleyenlerin oranı yüzde 85 'tir. Yani uydu yayınları, tv yayını izlemekte hala tek seçenektir diyebiliriz. Geriye kalan % 15'lik kesim yayınları, kablo ya da karasaldan izlemektedir.

Yani % 85 + % 15 'in tamamı yayın ihtiyacını uydu, kablo ve karasaldan karşılamaktadır.

Yani iptv yayın izlemede, henüz bir kaynak bile değildir. Yani ülkemizde iptv bir yayın kaynağı bile değildir, henüz...

Ülkemizden IPTV'den ancak internete yüklenmiş, film video vs içerikleri izlerken istifade edilebilir. Bir de stalker üzerinden maçlara bakılıyor, o kadar...

Peki sonunda ne oluyor. Kullanıcı iptv'den istifadesi biter bitmez, evinde kullandığı yayın kaynağı ne ise, geçip yayınları o kaynaktan izliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Son kullanici olarak düsündügümüzde TV ihtiyacimizi belirlerken, aldik kumandayi oturduk TV nin karsisina,
    basladik zaplamaya, bir film denk geldi ama yarisinda, ne yapacaz seyredelim dedik pat reklam. Degistir kanali
    bir baska ilginc program cikti takildik oraya; derken bizim film gitti. Biraz takilalim kanala dedik bir reklamda burasi
    patlatti, haydi bakalim baska kanala derken ne seyrettigimiz ne izlemek istedigimiz bile belli olmuyor.

Günümüzde kullanicilar ihtiyaclarini ilgi alanlarina göre belirliyor, bir cekirdek aile var, Erkek mac ve belgesel kanallari
    Kadin Dizi ve Moda kanallari cocuklar kendileri icin kanallar istiyor. Böyle bir icerigi tabiiki IPTV sunuyor VOD kanallarida
    artisi, hangi dizi film istersen kesintisiz bastan sona izlemektesin.
    Böyle hizmetleri uydu üzerinden sunmak imkansiz, dolayisiyla bu teknoloji populerligini yitirmeye basladi.

Kolay Gelsin!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ohooo... Hemşomen, senin yazdıklarından çıkarımım, şimdiden asosyal yapıya bürünmüşsün de haberin yok.

Biraz sabır, biraz relaks yahu... Arada bir mutfağa git, kendine meşrubat koy, ihtiyaç molası ver. Ne bileyim, kafanı kaldır, çevrenle ilgilen.

Yani bahsettiğin tercihler, tercih değil bana göre...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sende bana göre Reklam aralarina kendini alistirmissin, böylece mutfaga gidip mesrubat
    aliyorsun, Ihtiyac molasi veriyorsun.

Sahsen Fazla TV izleyen birisi degilim, yazimi yazarken sirf kendimdem bahsetmedim; cevremde
    olanlardan da bahsettim.

Uydu yayinlari tabiiki benim ilk tercihim ve Uydu cihazlariyla ugrasmak bana zevk veriyor.
    Teknolojinin seyrine göre baska tekniklerlede tanismak ve onlari kulanmayi ögrenmek ve ögretmek
    de gerekmekte.

Bilgiden Zarar gelmez.

Kolay Gelsin!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

E öyle tabi. Evde tek başına yaşamıyorsun ki...

amerikan erkeğinin erkek odası olur ya... bilardo masası, home theatre tv sistemi vs... Tam da onu anımsatıyor yazdıkların.

Yani bu hayat tarzına geçtiysek, Türk adet ve alışkanlıkları öldü demektir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    E öyle tabi. Evde tek başına yaşamıyorsun ki...

amerikan erkeğinin erkek odası olur ya... bilardo masası, home theatre tv sistemi vs... Tam da onu anımsatıyor yazdıkların.

Yani bu hayat tarzına geçtiysek, Türk adet ve alışkanlıkları öldü demektir.
    Hicde öyle degil, ne bilardo masam ne de HomeTheatre sistemi. Oturma odamda tüm aile bireylerine yönelik yayinlar
    ve iceriler mevcuttur, isteyen istedigi yayini izler.

Türk adetlerinde Televizyonun zaten yeri yok, vizontele de Tv nin basina neler geldi iyi hatirla...!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Cyber64 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hicde öyle degil, ne bilardo masam ne de HomeTheatre sistemi. Oturma odamda tüm aile bireylerine yönelik yayinlar
    ve iceriler mevcuttur, isteyen istedigi yayini izler.

Türk adetlerinde Televizyonun zaten yeri yok, vizontele de Tv nin basina neler geldi iyi hatirla...!
    İyi de siz öyle yapıyorsunuz demedim. Yazdıklarınız, önceki mesajımda verdiğim örneği anımsatıyor dedim !

Herneyse... Mevzu iptv idi. Bana göre iptv 'nin ülkemizde yayın kaynaklarından biri olmasına çokça zaman var.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

​Tabiki,uydu,saygılar...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Uydu yayın kalitesinin yerini hiç bir şey tutmaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bencede uydu ama özellikle kendinden uydulu tv lerde kanal geçişleri berbat. Ben bir yıldan beri ıptv kullanıyorum gayette memnunum. Ccamda vardı geçen ay bitti yenileme konusunda kararsızım. Iptvde her şey var, sıkıntıda yok. Bekleyip göreceğiz

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri