Sayfa 3/3 lklk 123
25 sonutan 21 ile 25 aras

Konu: Yeni Hiremco Turbo 4K Uydu Alcs

yelik tarihi
    11-24-15
    Ettii Teekkr
    0
    1 mesaja 1 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

Cihaz ok pahal ama 4k cihazlar baka firmalar tarafndan daha fazla retilirse decektir.

uydu34 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12-01-16
    Ettii Teekkr
    0
    0 mesaja 0 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

Sayn Hocam bu firmann amac enigma l 4k cihazlar ok fazla piyasada var ve hd den kafas karmadan normal uydu kullanclarna internet ve 4k uydu kanallarn basit bir men ile kullandrabilmesidir. Kanal logosunda hare var filan demisiniz ama o video da ultimo 4k nn aamad n gsteren videoya ne demek lazm o zaman. Uydu kullanclarnn amac farkllk gsterir sizler enigma kullanarak cihazla dans ediyorsunuz.
    Bizler hd den 4k ya geerken normal kullanma arayz ile basit kullanabilmek trkvod olsun youtube olsun iptv olsun gayet hzl ve sorunsuz alyor.

yelik tarihi
    06-20-06
    Ettii Teekkr
    11
    8 mesaja 12 teekkr ald
    Ad Geen
    1 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

Alnt uydu34 Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    Sayn Hocam bu firmann amac enigma l 4k cihazlar ok fazla piyasada var ve hd den kafas karmadan normal uydu kullanclarna internet ve 4k uydu kanallarn basit bir men ile kullandrabilmesidir. Kanal logosunda hare var filan demisiniz ama o video da ultimo 4k nn aamad n gsteren videoya ne demek lazm o zaman. Uydu kullanclarnn amac farkllk gsterir sizler enigma kullanarak cihazla dans ediyorsunuz.
    Bizler hd den 4k ya geerken normal kullanma arayz ile basit kullanabilmek trkvod olsun youtube olsun iptv olsun gayet hzl ve sorunsuz alyor.
    Deerli arkadam, iki yanl bir doru etmez. Ultimo cihazdaki broadcom ilemci baz video biimlerini desteklemedii iin amaz. Zaten Ultimo cihaz, ncelikle uydu cihazdr. Ultimo'nun iptv ilevleri ihtiyaridir. Yani keyfe keder...

Oysa Hiremco 4K cihazn ilemcisi, iptv ilevleri iin retilmi bir ilemcidir. Bu nedenle ilemcinin daha fazla sayda codec desteklemesi de normaldir.

"Kanal logosunda hare var" deil ! Kanal logosunun kenarlarnda "harelenme" var. Burada eletirim ilemciyedir. Yani cihazn ilemcisi, video'yu iyi lekleyemiyor( bad scaling ) Zaten asl sorun da bu...

Ayrca 4K cihaz satn alyorsun, hala 28 nano micron'luk ilemci kullanlm. 7 sene nce satn aldm Note4 telefonumun ilemcisi bile 20 nano micron'dur. Yani 4K cihaz diye satn aldnz cihazn ilemcisi en az 9 sene nceki teknolojiye ait bir ilemcidir. Adamlar size satt cihazda son teknoloji ilemci kullanacaklar m sandnz ??? Yurtdndaki kei, Trkiye'de abdurrahman elebi yani...

Burada kullanc cihaz satn alrken, hangi ilevi arlkl kullanacaksa, cihaz seimini ona gre yapmaldr.

Bir de hereyden nemlisi, bu cihaz satn aldk diyelim. Yazlm destei ne kadar devam edecek ? Hiremco'nun bi sr modeli var. ouna destek 1 - 2 yl iinde kesiliyor. Ondan sonra kullanc kendi bana kalyor.

Yani benim enigma2 tavsiye etmemdeki asl ama budur. Eer bu cihaza enigma2 yklenebilseydi, yazlm destei kesildiinde, kullanc cihazna enigma2 ykleyip, yazlm ynnden mrn uzatabilirdi.

Verilecek paralar az para deil. 800 TL bugn Trkiye artlarnda ok byk para. 800 TL'ye orta boy televizyon alnr. Ayn ilemcili cihazlarn enigma2 yazlml olann yurtdnda 72 euro fiyatla satyorlar.

Ben ahsen bu cihazdaki ilemcinin bulunduu bir cihaz alacak olsam, enigma2 destei olan cihaz satn alrdm. Hi olmazsa, cihaza yenilikler bitecek diye kara kara dnmezdim.

Yani imdi acemilerin gncel yeniliklerle tanmas iin, bu cihaz iyi de, 1 - 2 yl sonra cihaza destek kesilince, vay be 800 TL vermitim diyecek.

Herneyse... Alana, satana hayrl olsun.

Bizimkisi hobi sadece... Biz doru bildiklerimizi yazarz. Gerisine kullanclar kendisi karar veriyor zaten.
    Konu serkanguzel tarafndan (03-07-2020 Saat 17:27 ) deitirilmitir.
    Doru Bilginin Adresi..

uydu34 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12-01-16
    Ettii Teekkr
    0
    0 mesaja 0 teekkr ald
    Ad Geen
    0 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

Hocam ultimo 4k uydu cihaz ip tv yi bile altrmas zorunlu deil aklamas baz videolar bile acamamasinin sebebini yazmsnz. O cihaz sizin yazlm ykleyebileceiniz 6000 TL lik cihaz. Bu cihaz dan tam 7.5 tane alnr. stelik bu cihazn pazar normal HD kullanclarn almas. Yoksa uydu kurtlar iin kmyor. Birde nano filan bahsediyorsunuz ya tantmlarda ip tv si uydu blm ve youtube u hzl ve iyi alyorsa bir sorun yok demek biz basit kullanclar iin.

yelik tarihi
    06-20-06
    Ettii Teekkr
    11
    8 mesaja 12 teekkr ald
    Ad Geen
    1 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

A29

Alnt uydu34 Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    Hocam ultimo 4k uydu cihaz ip tv yi bile altrmas zorunlu deil aklamas baz videolar bile acamamasinin sebebini yazmsnz. O cihaz sizin yazlm ykleyebileceiniz 6000 TL lik cihaz. Bu cihaz dan tam 7.5 tane alnr. stelik bu cihazn pazar normal HD kullanclarn almas. Yoksa uydu kurtlar iin kmyor. Birde nano filan bahsediyorsunuz ya tantmlarda ip tv si uydu blm ve youtube u hzl ve iyi alyorsa bir sorun yok demek biz basit kullanclar iin.
    Sevgili hocam, benim burada aratrmaya altm husus, bu cihaza e2 yazlm yklenip - yklenilemeyecei zerine idi.

Eer Turbo 4K cihaz gibi cihaz alacak olsaydm, ayn ii yapan yar fiyatna cihazlar var. Hatta yar fiyatnn da altnda !!! Hem de uan, kaan hereyi otomatik zyor. Kullancnn hi birey yapmasna gerek yok. Cihaz hereyi kendi buluyor.

Yani madem amacnz kolay kullanml bir cihaz ne diye 800 TL veresiniz ki ? Daha fazla kanal izleten 400 TL'ye belki daha uyguna cihaz var. Hem de ok hzl... Hangi cihaz diye sormayn. nk ben cihaz reklam yapmyorum. Elinizin altnda google amca, araynca bulursunuz.

Benim amacma gelince; turbo 4K'daki ilemcinin aynsnn kullanld e2 yazlml cihazlar var. te turbo 4k cihaza e2 yazlm kurulabiliyor mu, diye aratrdm. Maaalesef kurulamyormu.

e2 yazlm kurulabiliyor mu diye neden aratrdm. leride cihaza destek kesilince, kullanclar e2 ykleyip, gncel yeniliklerden istifade edebilirlerdi. Yani bu ama iindi.

Ultimo'ya gelince; ultimo ile bu cihaz ben karlatrmadm. Video'daki kii karlatrm. Yani bu cihazn atn ultimo bile aamyor gibi sdk yarn da anlamsz bulurum. Zira ultimo'nun segmenti farkl zaten. Cihazda fazladan modl girii var, tuner ilave edebilme seenekleri var, internal harddisk takabilme imkan var. Var olu var. Yani bu cihazla ultimo'yu karlatrmak mantksz olur zaten... Fakat, bu cihaz ultimo'nun da aamadn ayor diye alakasz karlatrma yaplrsa, ben de ultimo'nun farkl amalar iin retilmi bir cihaz olduu belirtirim.

Herneyse... Turbo 4K cihaza 800 TL verip kslmenize gerek yok. Eer Sizin amacnz hereyi kolay yapan, uan kaan bulup aan ve hzl bir cihaz almaksa, daha fazlasn 400 TL'ye de halledebilirsiniz.
    Doru Bilginin Adresi..

6. serkanguzel yemize teekkr edenler:
    halil-04 (04-07-2020)

Sayfa 3/3 lklk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an Bu Konuyu Gorunteleyen 3 Kullanc var. (1 Uye ve 2 Misafir)

1. can 52

Yer imleri