Konuya Etiketlenenler

Sayfa 8/9 ÝlkÝlk 123456789 SonSon
87 sonuçtan 71 ile 80 arasý

Konu: Yeni Hiremco Turbo 4K Uydu Alýcýsý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý tayf_mustafa Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Üstadým,daizek ayarý yapýp LBN,1 ayarý ile taramada Holdbord alýyor.16,Eutelsata tarama yapmýyor...
    Uydu yapýlandýrmasýnda diseqc seçimlerini doðru yaptýnýz mý ?

Yani iki uyduya göre seçim yapacaksýnýz ?

Uydu seçimleriniz tamam ise, cihaz diseqc sviç seçiyor ve bu nedenle 2nci uydudan sinyal alamamýþ olabilirsiniz.

Diseqc seçip seçmediðini þöyle anlayabilirsiniz. Diseqc'in yanýna gidip, çanak giriþlerini deðiþtirin. Sonra cihazda anten ayarlarýnda uydu tanýmlamalarýný tekrar yapýn. Sviçte kablo yer deðiþimiyle, sinyal alamadýðýnýz uydudan sinyal aldýysanýz, cihaz sviç seçiyor demektir.

Çaresini deðiþik diseqc sviçleri deneyerek bulmaya çalýþýrsýnýz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Evet üstadým,dediðiniz gibi çýktý,daizekte yer deðiþimi deddiðiniz gibi çýktý.Þu an yer deðiþimi ile Eutelsat16,yükledi.Ýlginize ve bilgilendirmeniz,için çok,teþekkür ederim.Cccam yükleme her halde USB,ile olacak Galiba,saygýlar....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý tayf_mustafa Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Cccam yükleme her halde USB,ile olacak Galiba,
    ccam yükleme cihazýn add-on panelini kontrol edin, belki orada vardýr. Add-On panelde yoksa, cihaza pc ile ftp'den baðlanýp, dosya göndermeniz lazým.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üstadým eklentilerde hangi dosya içinde cccam olmasý gerek,ben USB,ile enigma2-softcams-oscam-all-images_11.576-emu-r798-arm+mips_all.ipk,bu dosyayý yüklemek istedim,eklentilerde softcam sayfasý ekranda görülmüyor.Saygýlar...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üstadým eklentilerde hangi dosya içinde cccam olmasý gerek,ben USB,ile enigma2-softcams-oscam-all-images_11.576-emu-r798-arm+mips_all.ipk,bu dosyayý yüklemek istedim,eklentilerde softcam sayfasý ekranda görülmüyor.Saygýlar...
    Add-on panelde extensions içinde cccam yoksa, pc ile ftp'den baðlanýp, manuel yüklemeniz gerekmektedir.

Ya da yine ayný þekilde cihaza ftp'den baðlanýp softcam panel kurun. Sonra softcam panel'e baðlanýp, uzaktan kumanda ile istediðiniz emulatörüp kurup-kaldýrýn. Softcam panelin kurulumu burada anlatýlmýþ ;
    _https://www.turk-dreamworld.com/threads/1168127-All-SoftCam-Pack-openATV

Sayfaya giderken, baþtaki alt çizgiyi kopyalamayýn.

Þu video da yüklemeye yardýmcý olacaktýr ;
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üstadým,videodaki softcam 2.2.1 versionu cihaza yükledim,fakat hýzlý baþlat menüsünde softcam satýrý yüklemesini göstermiyor,yazýlým yönetici,sistem,mounts,að,vs görünüyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Cihazý yeniden baþlatýn, görünecektir.

Tabi iþlemleri doðru yaptýysanýz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üstadým,ilginize teþekkür ederim.iþlemlerde,uygulamalarda yapýlmasý gereken odak iþlevi bulma yerleri ile cihazý daha detaylý tanýma gerekiyor.Örneðin að baðlanmasý bile uyumlu olmadý.Herneyse tekrar,ilginize teþekkür,ederim.Bu cihaz diðer cihaza göre biraz teferuatlý daha mewzuatlý bir þekil de cihaza adepte olmak,gerek,iptv,ve cccam,oscam manuel mevcut deðil galiba ,Saygýlar....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu cihaz diðer cihaza göre biraz teferuatlý daha mewzuatlý bir þekil de cihaza adepte olmak,gerek,iptv,ve cccam,oscam manuel mevcut deðil galiba
    Evet bu konu baþlýðýnda daha önceki mesajlarýmda deðindiðim üzere, biraz teferruatlý cihazdýr. Zamanla alýþýrsýnýz. Önünüze yalnýzca bir konuyu alýp, onu iyice öðrenmeye çalýþýn. Sonra diðerine geçersiniz. Yani sindire sindire öðrenirseniz, bir haftada adaptasyonu saðlarsýnýz.

Cccam, Oscam kurulumu bir önceki mesajýmda verdiðim softcam panel üzerinden rahatlýkla yapýlabilir. Cccam ve Oscam'ý isterseniz ftp üzerinden manuel olarak ta yükleyebilirsiniz. Softcam panel kolaylýk olur diye belirtmiþtim.

IPTV için ise, bir önceki sayfada 61 no'lu mesajýmda bahsettiðim gibi, Add-On 'a girip, XC plugini kurun. Sonra iþte buradaki listeyi cihaza atarsýnýz ;

PC'de Notepad++ kurulu ise, m3u listesini notepad++ ile açýp, istediðiniz gibi sýralayýp, ekleme , çýkarma yaparak, bu listeyi cihaza gönderebilirsiniz.

Listeyi cihazda yükledikten sonra uzaktan kumanda ile de düzenleyebilirsiniz. Liste açýk iken, menü tuþuna basýn, orada liste düzenleme ile ilgili seçenekler çýkacak.

Yine liste düzenleme iþini DreamboxEdit ile de yapabilirsiniz ;

Yani hangisi kolayýnýza gelirse yada hangisini tercih ediyorsanýz...

E2 cihazlarýn en güzel taraflarýndan biri de, iptv kanallarý ile uydu kanallarýný ayný listede listelemek mümkündür.

Uydu yayýnlarýnda kanal geçiþ hýzý 1 saniye civarý... Ayný þekilde iptv 'de de kanal geçiþleri hýzlý, bu cihazla. Cihazýn iþlemcisinin codec'lerle uyumu oldukça güzel yani.

Ayrýca bu cihazla elde edilen görüntü kalitesini, diðer cihazlarda yakalamak mümkün deðil. Bende 55" LG c9 serisi Oled tv var. Çok cihaz denedim, bu huawei'nin iþlemcilerinin görüntü ölçeklemesi( scaling ) harika...

Hasýlý; geriye cihaza hakim olup, kullanmak kalýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý serkanguzel Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Evet bu konu baþlýðýnda daha önceki mesajlarýmda deðindiðim üzere, biraz teferruatlý cihazdýr. Zamanla alýþýrsýnýz. Önünüze yalnýzca bir konuyu alýp, onu iyice öðrenmeye çalýþýn. Sonra diðerine geçersiniz. Yani sindire sindire öðrenirseniz, bir haftada adaptasyonu saðlarsýnýz.

Cccam, Oscam kurulumu bir önceki mesajýmda verdiðim softcam panel üzerinden rahatlýkla yapýlabilir. Cccam ve Oscam'ý isterseniz ftp üzerinden manuel olarak ta yükleyebilirsiniz. Softcam panel kolaylýk olur diye belirtmiþtim.

IPTV için ise, bir önceki sayfada 61 no'lu mesajýmda bahsettiðim gibi, Add-On 'a girip, XC plugini kurun. Sonra iþte buradaki listeyi cihaza atarsýnýz ;

PC'de Notepad++ kurulu ise, m3u listesini notepad++ ile açýp, istediðiniz gibi sýralayýp, ekleme , çýkarma yaparak, bu listeyi cihaza gönderebilirsiniz.

Listeyi cihazda yükledikten sonra uzaktan kumanda ile de düzenleyebilirsiniz. Liste açýk iken, menü tuþuna basýn, orada liste düzenleme ile ilgili seçenekler çýkacak.

Yine liste düzenleme iþini DreamboxEdit ile de yapabilirsiniz ;

Yani hangisi kolayýnýza gelirse yada hangisini tercih ediyorsanýz...

E2 cihazlarýn en güzel taraflarýndan biri de, iptv kanallarý ile uydu kanallarýný ayný listede listelemek mümkündür.

Uydu yayýnlarýnda kanal geçiþ hýzý 1 saniye civarý... Ayný þekilde iptv 'de de kanal geçiþleri hýzlý, bu cihazla. Cihazýn iþlemcisinin codec'lerle uyumu oldukça güzel yani.

Ayrýca bu cihazla elde edilen görüntü kalitesini, diðer cihazlarda yakalamak mümkün deðil. Bende 55" LG c9 serisi Oled tv var. Çok cihaz denedim, bu huawei'nin iþlemcilerinin görüntü ölçeklemesi( scaling ) harika...

Hasýlý; geriye cihaza hakim olup, kullanmak kalýyor.
    Üstadým öncelikle selamlar,cihazý karaköyde uyducuya götürdüm,pek iç açý þeyler söylemedi cihaz hakkýnda,baþýna dert almýþsýn dedi bana,yükleme yaptý,cihaza XC,sistemini yükledi fakat,Softcam yükleme yapamadý,cihaza Softcam yüklesi mesi olmadýðýnðý söyledi.Ýþlerin hepsi hiç çýktý,herþey nafile,Saygýlar.....
    Konu tayf_mustafa tarafýndan (14-08-2020 Saat 15:26 ) deðiþtirilmiþtir.

Sayfa 8/9 ÝlkÝlk 123456789 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri