Konuya Etiketlenenler

Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 7/8 İlkİlk 12345678 SonSon
78 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Sungate TITAN IPTV Tanıtım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yahu ortalığı meczuplar sarmaya başladı. Dağıtım gününe özel sebep addetmek te nedir yahu ?

Bu arada Kayseri'den bir adet te ben sipariş verdim. Ancak incelememi en erken Ağustos ortasından sonra yapabilirim. Bakalım bu cihaza kaç saat dayanabileceğim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

zahmet etmişsin bence alma tahammul edemeyeceğin bir cihazı neden alasın ki
    bu cihaz enigma kullananlara hitap etmez bu cihaz normal kullanıcılar içindir
    Visual Basic Coder

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Her cihazın mutlaka göz atılmaya değer bir tarafı vardır. Ben de sırf birkaç özelliğine hızlıca bakabilmek için satın alıyorum... Ama bu göz atacağım özellikler, sizin cihaza eklediğiniz, uçan - kaçan özellikler olmayacak. Yani zahmet olmaz merak etmeyin.

Parasını da peşin ödedim. İstersen dekontun resmini de buraya ekleyebilirim. Bu tür cihazlara göz attıktan sonra, yakın çevremdeki muhtaç tanıdıklarıma zekatıma veriyorum. Boşta kalmaz yani. Yani beni tanımadığın belli oluyor. Harcadığım paraların hesabını tutmadım ama, satın aldığım cihazların bedeli ile bugün sıfır otomobil alınırdı sanırım.

Herneyse de... Anlayamadığım, ya destekçileri tarafından ya meczupca mesajlar yazılıyor. Ya da satın alma tercihleri üzerinden rahatsızlık verilmeye çalışılıyor. Neler oluyor yahu ? Biraz tahammül, biraz relaks yahu.

Hasılı; benim incelemem, ancak ağustos ortasındaki günlerden sonra olacak. Belki eylülün başı gibi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Benim yazdığım yazıda bir sorun olduğunu sanmıyorum ama takip ediyorum her yazında cihazlara karşı aynı tavırları sergiliyorsun tamam eleştirini yaparsın ama fuzuli şeyleride girmeme gerek olduğunu sanmıyorum yazından ufak bir metin cihaza kaç saat dayanabileceğim. bak bu not neler ifade ediyor bir düşün sanki cihazı almışsın veya zorla vermişler vs farklı anlamlar vermektedir yaklaşımın çok yanlış cihaz vs bir kenara bu şekilde bir yazı sence doğrumu sadece bunu soruyorum sana
    Visual Basic Coder

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Mesajındaki sorun şu ! Bu cihaz normal kullanıcılar içindir, size göre değil. Doğru. Bana göre değil. Ancak bana göre olmaması, bu cihazı satın alıp, göz atmama engel mi ?

Ayrıca ben kaç saat dayanabileceğim diye yazdım. Sen "tahammül edemeyeceğin cihazı neden alasın ki " diye mantık geliştiriyorsun. Yani mantığındaki sakatlık şu ! Cihazın kullanmaya dayanabilmek ile tahammül edememek aynı şeyler değil.

Dayanabilmek te; beğenip - beğenmemek varken,

Tahammül edebilmekte ; zaten baştan kabullenmemek var.

İşte sakat mantık dediğim de burası zaten. Baştan kabullenmeyeceğim cihazı hiç bir zaman alıp incelemem.

Oysa ben mesajımda ne yazdım ? "Her cihazın mutlaka göz atılmaya değer bir tarafı vardır."

Yani buradan yapılacak çıkarım nedir ? Demek ki, göz atacağım bir özelliği var ki, o sebeple satın aldım.

Yani bazen bir şey ifade ederken, maksadı aşan ifadede bulunmamak lazım geliyor.

Herneyse... Yazdıkların benim açımdan demagojidir sadece...

Bir de tavır sergiliyorsun demişsin de, bir başka cihaz hakkında yazdıklarımı da beğenmişsin !? Şimdi buna ne diyeceğiz ? Başka cihazı eleştirirken iyi, benim destek verdiğim cihazı eleştirirsen, "karşı tavır sergilemek" mi oluyor. Lütfen biraz objektif olalım ve forumlarda fikirlere karşı ılıman olmasını becerebilelim.

Hele şu son cümlelerin var ya !... Bir önceki mesajımı okumuşsun ama anlamamışsın. Forumlarda biri çıkıp, uydu cihazlarına sıfır otomobil parası harcadım derse, buradan çıkarılacak anlam, hobi( tutku ) olur sadece... Yani işte anlamadığın kısım tam olarak burası. Yani anlamamışsın ama hala yaklaşım sorgulaması yapmaya çalışmışsın.

Herneyse... Benim için bu işler yalnızca hobidir. Eleştirilerimi de yıllarca yapıyorum. Yeni birşey değil. Şimdi nick'ler vermeyeyim, kimler geldi geçti uydu dünyasından. Herkes geldi geçti. Bu işten menfaatlenenler şimdilerde ortada yoklar ama ben ve birkaç hobisever hala buralardayız.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sevgili kardeşim bu titan modeli her kullanıcı hitap eden bir cihaz olarak geliştirildi daha piyasaya sürülmeden kullanıcı verileri toplandı ve işlendi şimdi herkes senin benim gibi bilgi sahibi değildir
    Biz onu dusunerekten bu cihaz geliştirildi
    20 yıldan fazla bu işteyim 5 kuruş parada almadım ama bak hala buradayım yanı senin dediğin gibi hobi memoliyi bilen biliyor ve ne yapabileceğini bildiği içinde bu cihaza yönleniyor ha linux kötümü hayır ama herkes bilgi sahibi deyil işte bu noktada bu cihaz devreye giriyor ve tek tus
    Ile her bölümüne yükleme yapabiliyor
    Visual Basic Coder

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hah işte böyle normal yazmalısın. Yani insanları sorgular tarzda mesaj yazmamalısın. Yani herkesin satın almak için bir sebebi olabilir değil mi ? Ayrıca beni tanımadığını da anlamış oldum.

Yalnız "her kullanıcıya hitap eden" söylemin doğru değil. Önceki söylemin daha doğru idi. Yani normal kullanıcılara hitap eden diye betimlenirse daha doğru olur.

Esasında ne için satın aldığımı yazacaktım ama, baştan gereksiz yere spekülasyona neden olmamak için, o detayı inceledikten sonra yazacağım. ( Bir ay sabır )

Sizin önceki cihazlar ve bu cihazla ilgili yaptıklarınıza gelince; siz sektöre eklenti vs yönüyle destek veren taraftasınız. Yani siz işin mutfağındasınız. Ancak sektörde belli markalara destek veriyorsanız, sizin para almamanız bu işi hobi olarak yaptığınızı göstermez. Nazarımda hiç önemli değil. Yani sizin de paradan öte başka sebepleriniz vardır. Ayrıca beni de ilgilendirmez zaten...

Oysa ben bu işlerin hiç bir zaman mutfağında olmadım. Olmak ta istemem. Eğer mutfakta olsaydım, hem hobimi geliştiremezdim, hem de eleştirilerimi tarafsız bir şekilde yapamazdım.

Şu salgın günlerinde hobime biraz daha fazla zaman ayırabiliyorum. Değilse, beni buralarda mesaj yazarken de göremezdiniz.

Herneyse... Küçük te bir ipucu vereyim de, millet nedir acaba diye meraklanıp durmasın. Bu hobim çerçevesinde, geçmişte yeri geldi, tuner katının içindeki demodülatör çipinin numarasını tespit etmek için bile, cihaz satın almışlığım olmuştur. Yani tutku dediğimiz de tam olarak böyle birşeydir. Yeni çıkan bir ürün satın alıyorsam, kendimce sebeplerim vardır yani...

Dolayısıyla, "tahammül edemeyeceğin cihazı neden satın alasın ki" tarzı sorgulamalara maruz kalmak istemem.

Belirttiğim gibi Ağustos ortası - Eylül başı gibi cihaz ile ilgili tespitlerimi yazacağım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Serkan bey bazi beklentiler icine girerekten cihaz incelemesi yapiyor. Atlas HD 200 de de övmüs oldugu
    Fujitsu islemciyi gördük Truecolor yayinlari ve daha niceleri diye yazmisti. Sanirim bunlari bir dergi icin yaziyor.

Iste yazisindan alinti:
    serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Uydudan Yayın yapan platformların bir süredir bu işlemci(Fujitsu MB86H61) ile başı dertte...

İşlemcinin asıl marifeti; bu işlemciyi kullanan cihaz ve bu cihazda kullanılan emulatör yardımı (oscam) ile birlikte, altyapısı bilinen
    şifreleme sisteminin/sistemlerinin, servis ***'leri bu işlemci marifetiyle görüntülenebilmektedir. Hal böyle olunca da, bazı paketlerin kırılması mümkün olmuştur.

Örnek paketler ; CanalSAT France, TNTsat ve JSC Sport kanalları.

Bu işlemci(Fujitsu MB86H61) ile birlikte kullanılan cihaz, Atlas 100HD ve Atlas 200HD markası ile ünlenmiştir.
    Cihazda kullanılan bu işlemci ve şifrelemeyi dekode eden kişinin hazırladığı emu'nu adı Cristor format olarak anılmaktadır.

Bu işlemci marka/modelinin bulunduğu cihaz şimdilik ülkemizde kullanılmamaktadır. Yani ulusal platformlarımız şimdilik rahat diyebiliriz.

Bu cristor formatı üzerinden CanalSAT France, TNTsat kanalları bir yıldan daha fazla bir süreden beri izlenebiliyor.

Malum emulatörler içerisinde oscam açık kaynak kodlu olduğu için, konuya ilgisi olan meraklı hobiciler tarafından geliştirilebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse; Oscam emulatörü, Rus Yuri adlı biri tarafından biraz değişime uğratılarak, "Oscam ymod" olarak, oscam'ın
    cihaza/cihazlara göre şekil değiştirmiş, başka bir sürümü olarak devam etmektedir. Bu Oscam ymod ile CanalSAT France kanalları
    kırılıp izlenebilmişti. Yine oscam'ın değişime uğramış bir başka sürümü ise, "Doscam" olarak anılmaya başladı. Bu sürüm ile de, JCS Sport
    kanalları emu ile izlenilmeye başlandı.

İşte oscam ve mutant oscam sürümlerinde; bazı platform yayınlarının emu ile çözümlenebilmesi işlerine Atlas 100HD cihaz yardımcı olmuştur. Daha ziyade bu cihazdaki işlemci özelliğinden yararlanılarak, şifreli yayının servis ***'leri okunabilmektedir.

Cihazın satış yerleri, ağırlıklı olarak, kuzey afrika ülkeleri ve iber yarımadasında yer alan ülkelerdir.

Herhangi bir şifreleme sistemi yada platform ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa, bu cihaza da ihtiyaç duyulmayacaktır.

Bu cihaz marifetiyle servis ***'inin kolayca alınabildiği şifrelem sistemleri arasında, Viaccess, İrdeto ve Cryptoworks şifrelemeler vardır.
    Bu üç şifrelemeden ikisi, biz Türk kullanıcılarının işine yarayacak tipteki şifrelemelerdir.

Bu cihaz marifetiyle elde edilen servis ***'leri, herhangi bir emulatör'e dahil edilerek, enigma tabanda çalışan cihazlarda da izlenebilmektedir.
    Örnek vermek gerekirse, JCS Sport kanallarının emu altyapısı ve servis ***'i yerli yapım olan Btkcam'a dahil edilip, internal emu
    (cihaz marifetiyle çözülen emu, yani internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan) yöntemi ile izlenebilmektedir.

Saygılar, sevgiler.
    Arkadasimiz islemcilere kafayi takmis ve o yoldan yürüyor. Cihaz ve özellikleri sanirim ikinci planda.

Kolay Gelsin!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Cyber64 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Serkan bey bazi beklentiler icine girerekten cihaz incelemesi yapiyor. Atlas HD 200 de de övmüs oldugu
    Fujitsu islemciyi gördük Truecolor yayinlari ve daha niceleri diye yazmisti. Sanirim bunlari bir dergi icin yaziyor.

Iste yazisindan alinti:

Arkadasimiz islemcilere kafayi takmis ve o yoldan yürüyor. Cihaz ve özellikleri sanirim ikinci planda.
    İyi de ben bu mesajımı dergide değil, bir forumda yazmıştım. Atlas HD100 model cihaza da hala sahibim. Ayrıca uydu cihazlarında işlemci demek herşey demektir. Yani herhangi bir uydu cihazı satın aldığında, uydu cihazı değil, işlemci satın almış olursun. Aldığın cihaza dair ne varsa, hepsini işlemci belirler. Yani dominant olan işlemcidir. Ben değil. Dolayısıyla ben işlemcilere kafayı takmadım. Bu hobide birşeyler öğrenmek istiyorsan, işlemciler üzerinden yol yürümelisin.

Atlas HD100 model Türkiye'de iki tane var. Biri ben de, Diğeri Viahussun diye bir arkadaştadır. Viahussun benim ricam üzerine bu cihazları Cezayir'den getirmiştir.

Yani kısa aklınla bana çakmaya çalışmışsın ama nafile... Görüldüğü üzere, iki tane cihaz için hiç bir ticari beklentimin olamayacağı aşikar.

Ayrıca ben dergilere çeviri yaparım genellikle... Ama hiç bir ticari ilişkiye girmeden.
    Konu serkanguzel tarafından (20-07-2020 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba hayırlı akşamlar
    Öncelikle yeni cihazınız hayırlı olsun.
    Umarım herkesin beklentisini karşılayan bir cihaz olur.
    Beklenti kişiden kişiye değişir.Mesela benim de beklentilerim farklı cihazdan temin edersem yeri ve zamanı geldiğinde yazarım.

Ben ViaHussun bu arada burda farklı bir nick almışım.
    Serkan ustayı yıllardır tanırım forumlarda her zaman objektif olmuştur kendisi.Hiçbir firma ya da kurum adına insanları yanıltacak bilgiler sunmamıştır.Eğri ise eğri doğru ise doğru yorumlar yapmıştır.Bir firma ya da kurumun reklamını yapmak adına bile bile aldatıcı yorum yaptığına asla ve asla şahit olmadım.Kendisi her zaman objektif olmuştur.Bir çok konuda uydu hobisi üzerine aydınlatıcı makaleleri bulunmaktadır forumlarda.Şüphe duyan varsa google da bizzat arama yapıp bakabilir.Biss keylerin çözülmesine yönelik feed hunter Türkçesiyle feed avcılığı hobisinin Türkiye de öncülerinden biridir.İlk olarak onun aydınlatıcı makaleleri ile bu hobi Türkiye de yaygınlaşmıştır.

Ikinci husus Atlas cihazı sadece hobi maksatlı hem kendime hem de kendisine temin etmişimdir.Bizim aldığımız dönem cihaza destek vardı şu an yok.Genelde piyasada bir çok cihazın başına gelen bu.Bunu da bu hobiye gerçekten yıllarını veren insanlar bilirler.

Bu yeni cihaz için görüşüm eleştirinin her türlüsüne açık olursanız bu yolda ilerlerken yanlışlarınız olduğunda sadece serkan usta değil başka insanların da görüşlerini alarak kısa zamanda yanlışları doğruya çevirmek sizler için daha kolay olur.Şayet olumsuz durum olursa.Şu an yazdıklarım sadece varsayım cihaz üzerine.

İyi forumlar
    Konu hussun84 tarafından (20-07-2020 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 7/8 İlkİlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri