Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Çok Uzaklarda Yaşam Belirtileri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Çok Uzaklarda Yaşam Belirtileri

Plüton Gezegeni (Cüce) | Çok Uzaklarda Yaşam Belirtileri
    Herkese Merhaba...Derin Uzay'ın karanlığına yolcuğuluğa çıkmaya hazırmısınız...Uzay Çağı'na başladığımız bu zamanda ralarda bilmediğimiz çok esrarengiz şeyler var...♦♦♦ İyi seyirler...
    POPULER BİLİM TV belgesel kanalından serkan beye teşekkurler
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Plutonu gezegen sifatindan cikarmislardi ama ileride bu diger gezegenlere gitme olaylari kisa sureli olursa plutonda yasam var sanki bu konuda @ Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ustadin fikirlerinide almak isterim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bayağı ilgi çekici bir belgesel, anlatım ve ifadeleride çok beyendim. sadece ben değil bilim adamlarıda pluton gezegeni hakkında yaşamın hakim olamıyacağı kanısındalar.. sebebi hem küçük olması hemde yaşam alanı için çok yetersiz bir cüce gezegen olmasından kaynaklıdır. örneğin pluton gezegenin keşfedilmesinden bu yana güneş etrafında sadece bir tur tamamlamış olup, hareket kabiliyeti sınıfta kalmıştır. ve yaşamı oluşturacak gök cisim materyallerinin çok fazla kütlede olmaması büyük bir dez avantaj sağlıyor. bir başka dez avantaj dahada pluton gezegeninin cüce olmasıyla alakalıdır. sorun şuki pluton gezegeninde var olan materyerlerin kendi öz yanii kütle çekimi yapısına benzemede çok büyük bir sorun yaratmaktadır. ama ilerde insanoğlu pluton gezegenine gitmeye karar verirlirse orada yapacak çok iş var olduğu kanısındayım. belegeseli ileri almadan bitmesini bekleyip izleyenler tam olarak pluton gezegeninde olan riskleri bir bir anlatmaktadır. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri