Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Masa üstü pc dizmek istiyorum.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Masa üstü pc dizmek istiyorum.

Günaydın arkadaşlar, sizlerden ricam evde çocukların kullandığı masa üstü bilgisayar 10 yıllık. ve bir gün açıyor, bir gün açmıyor, anakart arızalı bende sistemi eski diye yeni bir anakart alıp onarmak istemiyorum. işyerimdekini eve alıp. banada işyerine yeni bir bilgisayar dizmek istiyorum. sizlerden ricam bana 3 bin lirayı aşmıyacak bir masa üstü bilgisayar dizermisiniz. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ali hocam bizim site uydu forum sitesi oldugu için eskici bilgisayarcı arkadaşlar yok sen en iyi bilgiyi sdn ve technopat diye forum siteleri var oraya sor orası bu sorular cevaplayacak siteler mesela onlarda uyduyu bilmezler
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Öncelikle 1000 TL civarında bütçe yetersiz duruyor. 4 - 5 bin civarı bir bütçe ayrılmalı.

Alacağınız ürünlerin ailesini yazayım, kalan detayları kendiniz belirlersiniz.

* 10 ncu nesil işlemci; cometlake olarak anılıyor. 1200 pin'dir. Bu seri işlemciler, 10 nano micron olup, i3 10100 den başlamaktadır. Size de i3 10100 işlemci yeterli gelir.

* İşlemci fanı ; 1200 pin'e uygun, en hesaplı işlemci fanı seçilebilir.

* Anakart ; 1200 pin'e uygun, en hesaplı anakartı alabilirsin. 1200 pin mATX serisi bir anakart işinizi görecektir. Asus ya da MSI markalardan biri tercih edilebilir.

* Ekran kartı ; GT1030 yeterli gelir.

* SSD ; m2 portundan bağlanan, 256 GB'lık bir m2 SSD tercih edilmeli

* RAM ; 1200 pin anakarta göre olan, RAM'ler 2933 Mhz'den başlıyor sanırım. 2x8 GB çiftli takım RAM işinizi görür.

Kasa & PSU ; Mid tower boyutunda mATX anakarta uygun 500 Watt PSU'lu hazır kasalardan biri tercih edilebilir.

Monitör, klavye vs gibi diğer parçaları da kendiniz belirleyin.

Hasılı ; verdiğim kriterlere göre şu link'ten kasanızı kendiniz toplayabilirsiniz ;
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Önemli not ; işlemci mutlaka Intel ürünü olmalı, Ekran kartı mutlaka NVidia ürünü olmalıdır. Sonradan pişman olunmak istenmiyorsa, AMD işlemciler ile Radeon ekran kartlarından kaçınılmalıdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri