Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Masa üstü bilgisayarımda maus donması yaşıyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Masa üstü bilgisayarımda maus donması yaşıyorum.

Merhaba saygı değer arkadaşlar, öncelikle toplamış olduğum bilgisayar donanımını yazmak istiyorum. İşlemci intel R core TM i5 - 6400cpu 2.70 ghz işlemci. 8 gb ram. harici ekran kartı AMD Radeon R7 200 series ekran kartı. Ana kart Asus H110M-D. Power suply Platoon model no Pl-9263. windows 10 yüklü olan hd 500GB sata. kasaya 1 terabayt hd, ve 160 gb hd daha eklemişim depo olarak. klavye ps/2 maus usb. bilgisayarı topladığıma pişmanım, çok hızlı değil, eski bilgisayarımda biraz daha iyi keşke eskisini bıraksaydım diye düşünüyorum. şimdi asıl soruna gelelim maus sanki rahat hareket etmiyor anlık donmalar hakim şöyle 1. 2. 3 saniye gibi. aygıtlarda maus kaldır yeniden son sürücüyü yükle dedim yükledi yine öyle. bu anlık donmalar bazen bilgisayarın tamamen donmasına ve hiç bir görev yapmamasına neden oluyor. donduğu zaman maus ile kalvye fişlerini bilgisayardan çekiyorum yine normale dönmüyor. ya reset atıyorum yada kapatma tuşuna sürekli basılı kalarak bilgisayarı kapatıyorum. sonra yeniden başlatırum. bilgisayarı aldığım günden şu ana kadar maus rahat hareket etmedi. arkadaşlar bu anakartta sadece bir PS/2 çıkışı var yarısı yeşil yarısıda mavi PS/2 çıkışa maus koyduğum zaman malesef maus çalışmıyor. ama klavye koyduğum zaman sorunsuz çalışıyor. bu sorundan kurtulabilirmiyim? yoksa PS/2 hem maus hemde klavye çıkışlı anakartla anakartımı değişmek istiyorum. acaba anakartı değişsem sorun gitmezmi. ne tavsiye edersiniz bana. son olarak bu bilgisayrı 2300tl'ye toplamıştım yazık oldu. keşke toplamasaydım. çünkü memnun olmadım.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Anakart bios versiyonu 3402 sürümüdür.Bios güncelleme yaptınmı üstat.?
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Bağımsızlığı
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

öncelikle ilgine teşekkür ederim. hayır anakart bios güncellemesi yapmadım, ondanmı yapıyor acaba yaparsam düzelecekmi? ve düzelecekse anakartı değiştirmiyecem. şimdi dosya indiriyorum indikten sonra güncelliyecem. sonucu mutlaka yazarım. Şimdi Bios güncelleme versiyonuna baktım en son çıkan versiyon 3402. biosu henüz kontrol etmedim. eğer anakartımın bios versiyonu yine 3402 ise güncelleme yapıyımmı? zira dosya güncelleme tarihi 2017/07/14. ben bu bilgisayarı alalı 8 ay oldu.
    Konu aliharbiye tarafından (19-09-2017 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yazıldı.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    öncelikle ilgine teşekkür ederim. hayır anakart bios güncellemesi yapmadım, ondanmı yapıyor acaba yaparsam düzelecekmi? ve düzelecekse anakartı değiştirmiyecem. şimdi dosya indiriyorum indikten sonra güncelliyecem. sonucu mutlaka yazarım. Şimdi Bios güncelleme versiyonuna baktım en son çıkan versiyon 3402. biosu henüz kontrol etmedim. eğer anakartımın bios versiyonu yine 3402 ise güncelleme yapıyımmı? zira dosya güncelleme tarihi 2017/07/14. ben bu bilgisayarı alalı 8 ay oldu.
    Yok üstat güncelleme yapmana gerek yok o zaman,büyük ihtimal dediğin gibi anakart da sıkıntı var.Garantisi yokmu anakartın ? aklıma ramlerde geliyor ama kurcallarsan garanti dışıda olabilir.En iyisi garantiye yollaman.
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Bağımsızlığı
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ustadım anakartta ps/2 çıkışları yok diyede içime sinmedi tamire göndereceyime satın aldığım yere gider üstüne biraz para verir değişirim diye düşünüyorum. zaten bilgisayara 8 gb ram daha almayı düşünüyorum. toplamda 16 gb ram olsun. bu arada indirdiğim dosya henüz bitmedi yinede bios güncellemsi yapacam seni haber edecem sonuçtan biraz sonra halledecem esenkal şimdilik. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

@hilmi üstad anakartımın güncelleme tarihi 2016 idi ben şimdi biosu güncelledim 2017 oldu. son versiyonu yükledim. maus eskisine nazaran birazcık daha iyi gibi bakalım o donma ve cevap verememe devam ederse anakartı komple değiştirecem. donma olursa mutlaka yazarım saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sayın aliharbiye aynı sıkıntı bendede vardı şu an itibarı ile çözdüm,şöyleki başlat menüsü/Windows yönetimsel araçları/sürücüleri birleştir ve iyileştieştir/tümünü seç yapın,mavileştirinve çözümle deyin/daha sonra en iyi duruma getir deyin tabiiki tümünü seç yaparak.(not:biraz zaman alıyor tahmini yarım saat kadar)hepsi bu kadar. ben buşekilde çözdüm bir aydır sıkıntı yok.denemenizde fayda var derim yinede siz bilirsiniz,sağlıcakla kalın

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar ben bu sorundan henüz kurtulmadım biosu güncelledikten sonra bilgisayarım bir defa dondu ve resetleyip öğle açtım. biosu günceklledikten sonra ve denetim masasından fare hızını sona kadar açtıktan sonra çok az bir fark doğdu. ama bela halen duruyor.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gokbel Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Sayın aliharbiye aynı sıkıntı bendede vardı şu an itibarı ile çözdüm,şöyleki başlat menüsü/Windows yönetimsel araçları/sürücüleri birleştir ve iyileştieştir/tümünü seç yapın,mavileştirinve çözümle deyin/daha sonra en iyi duruma getir deyin tabiiki tümünü seç yaparak.(not:biraz zaman alıyor tahmini yarım saat kadar)hepsi bu kadar. ben buşekilde çözdüm bir aydır sıkıntı yok.denemenizde fayda var derim yinede siz bilirsiniz,sağlıcakla kalın
    beyefendi ilginize teşekkür ederim bahsettiyiniz ayarları şimdi gördüm yaptırıyorum inşallah düzelir bakalım olur veya olmasa yazacağım. tekrar ilginize teşekkür ederim.saıgılarımla aliharbiye.
    Konu aliharbiye tarafından (20-09-2017 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gokbel Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yazdıklarınızı yaptım bilgisayarı yeniden başlattım. malesef hiç bir işe yaramadı. en iyisi anakartı değiştireyim. zaten anakartı beyenmemiştim. umarım anakartı değiştirdikten sonra hiç bir sorun kalmaz.
    LEBEN ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri