Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Olay TV kapandý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Olay TV kapandý

MedyaRadar'ýn iddiasýna göre Olay TV'nin frekans ve isim hakkýný elinde bulunduran Cavit Çaðlar, kanalýn yüzde 70 finansmanýný saðlayan Trabzonlu iþ insaný Hüseyin Köksal ile anlaþmazlýða düþtü.

Anlaþmazlýðýn çözüme kavuþturulamamasý nedeniyle Olay TV'nin 25 Aralýk 2020 tarihi itibariyle kapanmasýna karar verildi.

Cavit Çaðlar'ýn bu çýkýþýnýn altýnda geçtiðimiz günlerde HDP'nin grup toplantýsýnýn haber kanallarý içerisinde sadece Olay TV tarafýndan baþtan sona yayýnlanmasýnýn yattýðý belirtiliyor.

Kaynak:CUMHURÝYET
    Konu Simba tarafýndan (25-12-2020 Saat 20:54 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu ne rezilliktir ya bu iktidarýn yönettiði ülke nereye gidiyor, HDP denen parti þu anki iktidarýn sayesinde meclise girdi, þimdi bu partiyi meclise sokanlar terör örgütü olduðunu belirtiyor bu partiyi o zaman kapatýn hdp yi neden kapatamýyorsunuz bu tür saçmalýk ve baskýlarla kanallarýn kapanmasý bu devirde ülkenin ne kadar geriye gittiðini gösteriyor,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Olay tv nin neden kapandýgýný anlatan birebir video ilk agýzlardan

Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

4. Kullanýcý Bilgi Menüsü

cavit çaðlar bunlarý bilmiyormuydu...hele hele þu zaman...hükümetin yanýnda biri yellense nem kaptýðý bir devirde..cavit çaðlarýn hesabý baþka..hükümeti tahrik etmekti..baþardýda.... hesap engeç 2023 te olacak olan seçimler....argüman þu.. bakýn sayýn vatandaþ ben herkeze hitap eden hatta hdp lileri bile atlamadan televizyonculuk yapýp türk domokrasisine katký sunacaktým fakat bu hükümet varya bunlar bana izin vermediler bana baský yapýp televizyýnumu kapattýrdýlar..diyecek...il il dolaþýp vatandaþtan tek tek oy isteyeceðine bir televizyonu aç kapa yapýp hem muhalif kesime þirin görünme hemde tarafýný belli ederek belli kitlelere veya partilere mesaj yolunu seçerek 2023 te bende varým dedi cavit abimiz...birde yanýnda rahmetli süleyman demirel olsaydý ekip tam olacaktý...ama cavit çaðlar bu kendine yeni demireller bulmada sýkýntý çekmez...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Taraf olmayinca bertaraf oluyorsun baska aciklamasi yok bu isin

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Creed Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Taraf olmayinca bertaraf oluyorsun baska aciklamasi yok bu isin
    aynen öyle sonrada çýkýp bu ülkede adalet var diyorlar oy verenlerin çoðu cahil onlarda adalet olduðunu hukuk olduðunu sanýyorlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Cavit Çaðlar,ýn siyasi manevra konusunda kimden "el aldýðý" belli de,siyasi iktidarýn da sýnýr kapýsýnda terörist aklamak için mahkeme kurduðunu henüz kimse unutmadý..
    Ama Cavit Çaðlarýn seçilmesi konusunda o kadar çok "soydaþ" destekçisi var ki,hiç kimseye yaranma ihtiyacý yok..Bilinen bir gerçek var ki,bu iktidar isterse kamudan ihale alan en zengin müteahhitte yapar,iflas etmiþ iþadamý da yapar.18 yýllýk uygulamanýn sonuçlarý ortada...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yahu býktým artýk, konu baþlýklarýna uygun mesaj yazýlmamasýndan...

Baþlýk konusu ne ? Olay TV kapandý !...

Haberin içeriðinde ne diyor ? Finansman sýkýntýsý çekilmiþ ve iþletmenin çalýþtýrýlmasý mümkün olamayacaðý için kapatýlmýþ. Konu bu.

Biri diyor "taraf" olmak.

Öteki diyor "adalet"

Bir baþkasý yazýyor, "ihale - mihale - nihale"

Kaliteli içeriðin varsa, seni herkes izler.

Kaliteli içerik yapmak için yetenekli yapýmcýlar gerekir.

Kaliteli içerik yapýp ta, programlarýyla her kesimine hitap eden bir sürü tv kanalý var. TV8 vs vs... Kaliteli içerik yapan kanallarýn reklam geliri devamlý olur. Reklam geliri devamlý olunca, tv kuruluþu, kurumsal kimlik kazanýr. Kurumsal kimlik kazanýlýnca, kurum kültürünü benimseyen yetenekli kiþiler gelip çalýþýr. Hem çalýþanlar kazanýr, hem tv kuruluþu kazanýr. Bu iþin doðasý böyledir.

Günümüzde konusu ve içeriði çok güzel olsa bile, ilgi çekmeyen diziler anýnda yayýndan kaldýrýlýyor. Eee... Demek ki neymiþ ? Ýzleyicinin ilgisini çekeceksin ki, herkes seni izlesin ve yayýn hayatýnda kalabilesin.

Öyle ben kanal açtým. Ýstediðim adamlarý çalýþtýrýrým. Ýstediðim programlarý yayýnlatýrým. Ýzleyen izler, izlemeyen kendi bilir dersen, vatandaþ izlemez. Cebinde para olduðu müddetçe, uzunca bir süre kanalý finanse edersin. Ama dökme suyla deðirmen dönmez. Deðirmene su dökecek kaynaklarýn kuruduðunda kanalý kapatmak zorunda kalýrsýn. Hasýlý, hasýlý hasýlý kelam; Olay tv'nin olayý buydu ve bitti.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

@ Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. hocam sayýn cavit çaðlar kendi acýklama yapmýþ;

Cavit Çaðlar: Baský gördüðüm tamamen yalan
    26 günlük yayýn hayatýnýn ardýndan bugün ekranlarý kararan Olay TV'nin sahibi iþ insaný Cavit Çaðlar, " Ýktidardan hiçbir baský görmedim, yayýnlarý durdurma kararýný tamamen kendi kendime verdim açýklamasýný yaptý.

Çaðlar HaberTürk gazetesi yazarý Nagehan Alçý'ya konuþtu. Çaðlar, "Cavit Bey bana iktidardan aðýr baský altýnda olduðunu, devam edemeyeceðini söyledi" açýklamasýný iliþkin olarak, Süleyman Sarýlar yanlýþ yaptý. Ben kendisiyle 10 gündür konuþmadým. Öyle bir diyalog yok." yorumunu yaptý.

Çaðlar, "Ancak benim en büyük hatam iþi tamamen Nuri Çolakoðlu’na býrakmaktý. Kanalýn içeriðini ve yayýn politikasýný Nuri Bey’in inisiyatifine vermiþtim Nagehan. Ekibi, her þeyi O belirledi. Nuri benim çok eski ahbabýmdýr. Çok severim ancak tercihleri tek taraflý oldu. Ben tam merkez bir medya kurmak istiyordum. Oysa bizimki de tamamen bir tarafý tutan öbür tarafý yok sayan TV kanallarýndan farksýz oldu." dedi.

"Nuri Çolakoðlu’na kýrgýn mýsýnýz?" sorusuna Çaðlar, "Hayýr, deðilim. Nuri 15 gün önce iþimi tamamladým diyerek ayrýldý. Hiçbir kýrgýnlýðým yok. Burada benim hatam bir denge tutturamamak oldu.

Mesela biz NTV’yi kurarken soldan gelen Nuri Çolakoðlu ve saðdan gelen Erman Yardelen birlikte hareket etmiþlerdi, birbirlerini dengeliyorlardý. Programlara da farklý siyasi fikirler dengesinin yansýmasý gerekirdi. Bu projede o denge olmadý." yanýtýný verdi.

Yazýda "Baský gördüðüm tamamen yalan" ara baþlýðýnýn altýnda Çaðlar þunlarý kaydetti:

"Kesinlikle deðil Nagehan. Hiçbir baský görmedim. Bana tek telkin gelmedi. Benim herkesle aram gayet iyidir. Yayýnlarý durdurma kararýný tamamen kendi kendime verdim. Neden verdim, biliyor musun? Çünkü ben herkese eþit mesafede tam merkez bir kanal istiyordum. Arkadaþlara da bunu söylemiþtim. Demiþtim ki Cumhurbaþkanýmýzýn konuþmalarýný vereceksiniz, öte yandan tüm partilere eþit mesafede olacaksýnýz.

Hiç kimseyi ayýrmak istemedim. Mesela Meral Akþener’i çok severim, benim dünya görüþüme de yakýndýr ama bu nedenle tutup da onun konuþmalarýna fazla yer ayýrmayý doðru bulmam. Fakat bu arkadaþlar diðer partilerin grup konuþmalarýndan küçük bölümler yayýnlarken tutup da HDP’nin grup toplantýsýnýn tamamýný verince bu beni çok rahatsýz etti. Bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okuma olarak algýladým. O nedenle devam etmeme kararý aldým."

"Ortaðýnýz Hüseyin Köksal bu çizgiden memnun muydu? Aranýzda siyasi fikir ayrýlýðý olduðu söyleniyor…"

"Bak iþte bu da çok yanlýþ aktarýlan bir bilgi. Hüseyin Bey’in babasý benim çok yakýn dostumdu, tekstilci bir aile. Ýyi bir müþterimizdi. Ýpek sattýk beraber. Kendisi rahmetli oldu. Oðlu bana ‘Gel beraber kanalý yapalým, sonra büyütür satarýz’ önerisiyle geldi, beni ikna etti. Öylece girdim kanal iþine. Siyasi görüþ olarak ortaðým bana yakýndýr, eski ANAP’lýdýr. HDP’ye yakýnlýðý söz konusu deðil. Trabzonlu adam yahu Nagehan. HDP’ye yakýn olmasý mümkün mü?"

"Ben yeni isimler alalým istedim ama bu sefer ortaðým Hüseyin Bey kanal içinde rahatsýzlýk olur ve þu an kurduðumuz ekipte huzursuzluk meydana gelir, diye düþündü. O yenilenmeyi yapamadýk. Yapamayýnca netice böyle oldu."

"Peki aynen Ýmamoðlu gibi eski ANAP’lý ve Trabzonlu olan ve bu projeye ciddi para koyan ortaðýnýz Hüseyin Köksal söylendiði gibi Ekrem Ýmamoðlu’na yakýn bir isim mi?"

"Onu bilemem Nagehan. Ýnan bilemem."

"Son dönemde yaþananlar beni çok üzmüþtü, ne kadar rahatladým, bir bilsen"
    Peki Cavit Çaðlar yeni bir ekiple yoluna devam edecek mi? Bu yönde verdiði mesajýn arka planýnda ne var?

Bununla ilgili de þunlarý söyledi:

"Ben NTV’yi kurmuþ insaným Nagehan. Olay Gazetesi 35 yýldýr yayýn hayatýna devam ediyor. Baþladýðým iþten vazgeçmem. Elbette devam edeceðim ancak son dönemde yaþananlar beni çok üzmüþtü, þimdi ne kadar rahatladým, bir bilsen. Ben tek kanatlý TV istemiyorum. Bu iþten elimi yýkayýp çýktým, para kaybettim mi, ne oldu, onlara bakmam. Önemli olan alnýmýn aký ile çýkmak. Çýktým mý, çýktým. Yeni, daha dengeli ve tüm taraflarý içeren tam demokratik bir ekiple devam etmek istiyorum ancak biraz zamana yayacaðým."
    Kullandýgým ekipmanlar;

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Simba Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    @ Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. hocam sayýn cavit çaðlar kendi acýklama yapmýþ;

Cavit Çaðlar: Baský gördüðüm tamamen yalan
    26 günlük yayýn hayatýnýn ardýndan bugün ekranlarý kararan Olay TV'nin sahibi iþ insaný Cavit Çaðlar, " Ýktidardan hiçbir baský görmedim, yayýnlarý durdurma kararýný tamamen kendi kendime verdim açýklamasýný yaptý.
    Teþekkür ederim.

Sunduðunuz kanýttan anlaþýlacaðý üzere; konu hakkýnda alakasýz görüþ bildiren birkaç arkadaþýn yazdýklarý, eyyam yapmaktan öte bir anlam teþkil etmemektedir.

Ne demiþ büyük önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk; "Saðlam kafa saðlam vücutta bulunur"

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri