Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Next Machina 3D ÝLGÝNÇ BÝR SORUN?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Next Machina 3D ÝLGÝNÇ BÝR SORUN?

problem kýsaca þu daha önce macina 3d cihazýn çift tunerini de kullanýyordum aþaðýdaki gibi tuner 1 de 4 lü disec vardý ve tuner 2 de 8 li disec vardý uydularda aþaðýdaki gibi baðlýydý, tek sinyal problemi 42e deki fox network olduðu tp de sinyal düþük ve kýrýlma oluyordu bu probleminde disec yada lnb kaynaklý olduðunu düþünmüþtüm, bunun dýþýnda bir problem yoktu,

TUNER 2

2 THOR

7 HOT BÝRD

1 1.9 e bulgarýsat

3 hispasat

4 39e bulgarisat

6 16e

TUNER 1

1 azeri

2 TÜRKSAT

3 DE 19 ASTRA

4 23 AsTRA

ayný odaya bir uydu alýcý daha aldým bu sebepten macina3d de tek kablo kullanmam gerekti, tek kablo kullanacaðým için 10 lu disec aldým çoðu uyduyu 10 lu disec baðladým tuner1 e , deðiþen olay en baþta yukarýda yazdýðým 42e de ki fox network frekans sinyal problemi düzeldi ama farklý problemler çýktý örnek 16e ve 30w hispa uydularýnda de bazý frekanslarda sinyal düþtü iþin ilginç tarafý daha önce çift tuner kullanýrken yukarýda yazdýðým gibi bu iki udyu 16e ve 30w tuner 2 ye baðlýydý bende kabloyu tuner 2 ye baðladým 16e ve 30w düzeldi eskisi gibi sinyaller normale döndü böyle olunca bende problemin tunerden kaynaklandýðýný düþündüm fakat þunu gördüm tuner 2 ye kabloyu baðlayýnca 30w ve 16e düzeldi fakat 42e de bazý sinyaller düþtü fox networkde problem yok sinyal iyi ama örnek trt1 hd olduðu tp de sinyal düþtü aþaðýda yazdýðým gibi örnek tp ler kýsaca tuner 1 de sinyal problemi olan 2 uydu 16e ve 30 w tuner 2 de düzgün fakat bu defada tuner 1 de düzgün olan 42e tuner 2 de problemli çok saçma bir durum sanýrým tuner 2 de problem yoksa 42e neden tuner 2 de problemli ? yazýlýmla ilgili diye düþündüm bir önceki yazýlýma döndüm deðiþen birþey yok , hava düzelince tek deneyeceðim iþ kaldý disec deðiþtirerek tuner leri denemek , bu konuda fikri olan varsa yardýmcý olabilir mi ?

tuner 1 tuner 2

42e 11096 v % 84 %75

42e 11054 v %100 %96

16e 11221 H %66 %88

16e 12605 h %61 %81

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Tamamen disecg kaynaklý bu sorun ayný cihaz bendede var bendede o þekil oluyordu disecgte sorun varsa farklý farklý senaryolara yola acabiliyor
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Simba Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Tamamen disecg kaynaklý bu sorun ayný cihaz bendede var bendede o þekil oluyordu disecgte sorun varsa farklý farklý senaryolara yola acabiliyor
    bana da öyle geliyor sanki tunerler de problem yok gibi daha önce kullandýðým 4 lü disec deneyeceðim problem olan uydularda orada netleþecek gibi disec problemli ise aldýðým 10 lu disec verdiðimiz para gitti gibi iadeyle uðraþmak sýkýntý, bu durumda odaya bir kablo daha çekmem gerekecek uðraþtýracak bakalým hava açsýn , teþekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri