Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: next 64 cihaza superonline fiber ile bağlanamama sorunu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart next 64 cihaza superonline fiber ile bağlanamama sorunu

arkadaşlar merhaba. next 64 cihaz kullanmaktayım. 27.10.2020 tarihli güncel yazılımı usb ile cihaza attım. internet superonline fiber 100 mbit. modem zte.2.4 ve 5g uyumlu. nextin orijinal ye 7601-a wifi antenini kullanmaktayım. tv ile internet bağlantısını bir türlü sağlayamadım. modemin ip sini cihazın tanımadığından şüpheleniyorum. statik ip kullanılarak sorunun çözülebileceğinden bahsediliyor. ne şekilde yapılabileceği konusunda ayrıntılı bilgi verecekler olursa sevinirim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

modemi aç kapı yapıp internet geldikten sonra uydu cihazınızın fişini cıkartıp gelincedemi gelmiyor hiç birşey bende next2000 fta var bazen internet yayını gidince bu skeil yapıyorum düzeliyor statik ip dhcp konumundan cevirin son sayıları değştirin belki evde cakışma yasıyor olabilir cihaz mesela 192.168.2.01 ise siz 01 olan sonunu 55 yapın mesela
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

defalarca yaptım onu. mobil internetimi paylaşınca çoğunlukla girebiliyorum cep telefonu üzerinden tvden internete. ama modemden kablosuz ağı görüp bağlanmıyor. sizin dediğiniz olay statik ip'ye getirip ip yi mi değiştirmek dns yi mi? menüde ip türü, ip adresi, alt ağ maskesi, varsayılan ağ geçidi, 1. dns sunucusu, 2. dns sunucusu seçenekleri var. seçenekler üzerinden ne yapmam gerektiğini anlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

- - - Mesaj Birleştirilmiştir - - -

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    modemi aç kapı yapıp internet geldikten sonra uydu cihazınızın fişini cıkartıp gelincedemi gelmiyor hiç birşey bende next2000 fta var bazen internet yayını gidince bu skeil yapıyorum düzeliyor statik ip dhcp konumundan cevirin son sayıları değştirin belki evde cakışma yasıyor olabilir cihaz mesela 192.168.2.01 ise siz 01 olan sonunu 55 yapın mesela
    defalarca yaptım onu. mobil internetimi paylaşınca çoğunlukla girebiliyorum cep telefonu üzerinden tvden internete. ama modemden kablosuz ağı görüp bağlanmıyor. sizin dediğiniz olay statik ip'ye getirip ip yi mi değiştirmek dns yi mi? menüde ip türü, ip adresi, alt ağ maskesi, varsayılan ağ geçidi, 1. dns sunucusu, 2. dns sunucusu seçenekleri var. seçenekler üzerinden ne yapmam gerektiğini anlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

@ Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Wifi anteni varya cihazın o bozuk olabilirmi ? benim bir ara bozuldu baglanmıyor bir türlü içindeki kablo kırılmış sonra yenisi aldım düzelmişti wifi anteni uyumsuz isede baglanmaz
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Next64 wifi kısmı sıkıntılı bendede var vodafone fiber kullanıyorum ve çoğu zaman bağlantı hatası veriyor bazen evdeki interneti hiç görmüyor. yazılımsal bir sıkıntı var, yazılım ile usb-ethernet desteği verselerde bizde şu wifi aparatından kurtulsak.
    Vestel UD9200 4K SMART LED TV
    ARÇELİK 32" SMART TV
    NEXT 2071HD
    NEXT 64HD
    H96 PRO PLUS ANDROİD TV BOX
    Disneyplus
    Netflix
    Tivibu Go süper paket
    Dsmart go
    Turkcel Tv+ Mini paket
    Blutv hepsiburada premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

baglantı var iptvde baglantı sorunu var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri