Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arasý

Konu: LG 43lj594v-za Sinyal Yok ve TKGS çalýþmýyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart LG 43lj594v-za Sinyal Yok ve TKGS çalýþmýyor

Merhabalar, LG 43lj594v-za Smart TV'de kanal eklemeye çalýþýyordum sonra ne olduysa TKGS sistemi çalýþmamaya baþladý ve LNB kýsa devre hatasý vermeye baþladý. Bazý kanallar çalýþýyor bazýlarý çalýþmýyordu. Televizyonu sýfýrladým belki düzelir diye þimdi de TKGS kanallarý indiremiyor. Uydu düzenleden bakýyorum hiçbir þekilde sinyal alýnamýyor. Kanal listesini buradan indirip USB ile aktardým baþarýyla aktarýyor fakat televizyonu yeniden baþlatýnca kanallar yine gidiyor.

Dahili uydu alýcýlý LG TV'lerde böyle bir kronik sorun var diyorlar acaba doðru mu?

Edit: Þimdi tekrar tarattýðýmda kanallarý güncelledi. TRT'ler hariç kanallar çalýþýyor. Uydu kablosu epeyi eski ondan dolayý olabilir mi acaba? Merkezi sistem var apartmanda.
    Konu lazcoder tarafýndan (15-11-2020 Saat 11:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

LNB de sorun varsa (kýsa devre hatasý demiþsiniz) bu sekil olmasý normal lnb yi deðiþtirin üstad
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Simba Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    LNB de sorun varsa (kýsa devre hatasý demiþsiniz) bu sekil olmasý normal lnb yi deðiþtirin üstad
    Muhtemelen LNB'de sorun var fakat merkezi sistem kullanýlýyor apartmanda. Baþka sorun yaþayan var mý bilmiyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý lazcoder Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Muhtemelen LNB'de sorun var fakat merkezi sistem kullanýlýyor apartmanda. Baþka sorun yaþayan var mý bilmiyorum.
    LNB bozuk ve kablo eskiyse ondan da yapar bu sekil kullanmayýn tv nizin tunerini yakarsýnýz bilginiz olsun
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Simba Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    LNB bozuk ve kablo eskiyse ondan da yapar bu sekil kullanmayýn tv nizin tunerini yakarsýnýz bilginiz olsun
    LNB'nin akýbetini bilmiyorum yöneticiye sormak lazým ama kablo bayaðý eski neredeyse benimle yaþýt ve kablo connector'e küçük geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri