4 sonutan 1 ile 4 aras

Konu: Trkiyede Gnde 50 bin Koronavirus vakas

Simba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01-03-06
    Ettii Teekkr
    532
    663 mesaja 1.755 teekkr ald
    Ad Geen
    4 Mesajlar
    Etiketli
    1 Konular

Standart Trkiyede Gnde 50 bin Koronavirus vakas

HaberTrk gazetesi yazar Fatih Altayl, Koronavirs salgnnn seyrine ve yeni alnan kstlamalara iliikin kaleme ald yazsnda, "Toplayabildiim verilere gre, sadece stanbulda gnde 20 bin PCR pozitif yani Korona tayan hasta tespit ediliyor.

Bakan Kocann da syledii gibi stanbul, Trkiyenin yzde 40 ise o zaman Trkiyede gnde 50 bin yeni vaka var demektir" dedi.

Altayl, 'Gnde 50 bin vaka' balkl yazsnda, "Salgnn nasl nlenebilecei ve aslnda en fazla nasl yayld konusunda Trkiyeyi ynetenlerin hibir fikri yok. Koronavirs'n sadece lokantalarda ya da gece bulat dnlyor. Milyonlarca alan ile lokantalar yine 'virs keisi' seildi.

Salgn hzla aa ekmek iin tek bir are var ve bunu yazp syledik. Tam kapanma. Bir seferde, en az iki hafta tam kapanma. Ne sadece lokantay kapayarak ne sadece gece gezmelerini engelleyerek bu illeti durduramazsnz. Oysa 15 gnlk tam kapanmayla virs baya bir etkisiz hale getirirsiniz. Kimse de 15 gnde batmaz.

'Benim vergi borcum, kredi borcum var sen diyorsun' diyecek olanlar kacaktr. 15 gn kapanma diyorsam, o borlarn da kaytsz artsz 15 gn ertelenmesi, tahsilatlarn kaytsz artsz 15 gn askya alnmas diyorum zaten. Hepimiz biliyoruz ki, Trkiyede devlet ne bizi kskanan Almanya kadar zengin ne de st akl ngiltere kadar bonkr olabilir" grn dile getirdi.

"Size aklanmayan gerekleri bir kez daha ben aklayaym" diyen Altayl, "Covid-19'da durum vahim. Toplayabildiim verilere gre, sadece stanbulda gnde 20 bin PCR pozitif yani Korona tayan hasta tespit ediliyor. Bakan Kocann da syledii gibi stanbul Trkiyenin yzde 40 ise o zaman Trkiyede gnde 50 bin yeni vaka var demektir. Gnde 150 bin test yapld dnlrse, zaten yzde 30luk oran bir kez daha dorulanm olur" ifadesini kulland.

Sosyal Medya Sayfalarmz

gokbel - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10-30-08
    Ettii Teekkr
    0
    3 mesaja 4 teekkr ald
    Ad Geen
    1 Mesajlar
    Etiketli
    0 Konular

valla doru sylyor kesin 50bin vaka var zaten youn bakm sralamasnda dnyada 7.sraya kmz .madem gnlk 4bin hasta var bu yasaklar neden

Editr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05-07-07
    Ettii Teekkr
    197
    142 mesaja 222 teekkr ald
    Ad Geen
    4 Mesajlar
    Etiketli
    7 Konular

Alnt gokbel Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    valla doru sylyor kesin 50bin vaka var zaten youn bakm sralamasnda dnyada 7.sraya kmz .madem gnlk 4bin hasta var bu yasaklar neden
    Korkutmamak adina yapilan seylerdi ama patladi mslesef her yer kipkirmizi bu olay kimseye yaramadi yasak olsa bile azalacagini dusunmuyorum ben sahsen bu onlemler basta alinacakti herkes ekonomi ne olacak denilinca salgindaki ilk.onlemlerin hicbiri alinmadi artik su an hersey icin cok gec

aliharbiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01-14-06
    Ya
    52
    Ettii Teekkr
    23
    53 mesaja 85 teekkr ald
    Ad Geen
    11 Mesajlar
    Etiketli
    8 Konular

malesef vakalar ok ar ykseldi. ve durdurulamaz duruma geldi. durun bakalm daha ne kadar srecek. as bulundu ama bakalm lkemizde ne kadar para alacaklar. yoksa cretsizmi yaplacak henz kesin hi bir ey yok. ve bu a acaba koronay bitirebilecekmi. inalla bitirir. allah salk versin.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanc var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri