Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arasý

Konu: Türkiyede Günde 50 bin Koronavirus vakasý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Türkiyede Günde 50 bin Koronavirus vakasý

HaberTürk gazetesi yazarý Fatih Altaylý, Koronavirüs salgýnýnýn seyrine ve yeni alýnan kýsýtlamalara iliþikin kaleme aldýðý yazsýnda, "Toplayabildiðim verilere göre, sadece Ýstanbul’da günde 20 bin PCR pozitif yani Korona taþýyan hasta tespit ediliyor.

Bakan Koca’nýn da söylediði gibi Ýstanbul, Türkiye’nin yüzde 40’ý ise o zaman Türkiye’de günde 50 bin yeni vaka var demektir" dedi.

Altaylý, 'Günde 50 bin vaka' baþlýklý yazýsýnda, "Salgýnýn nasýl önlenebileceði ve aslýnda en fazla nasýl yayýldýðý konusunda Türkiye’yi yönetenlerin hiçbir fikri yok. Koronavirüs'ün sadece lokantalarda ya da gece bulaþtýðý düþünülüyor. Milyonlarca çalýþaný ile lokantalar yine 'virüs keçisi' seçildi.

Salgýný hýzla aþaðý çekmek için tek bir çare var ve bunu yazýp söyledik. Tam kapanma. Bir seferde, en az iki hafta tam kapanma. Ne sadece lokantayý kapayarak ne sadece gece gezmelerini engelleyerek bu illeti durduramazsýnýz. Oysa 15 günlük tam kapanmayla virüsü bayaðý bir etkisiz hale getirirsiniz. Kimse de 15 günde batmaz.

'Benim vergi borcum, kredi borcum var sen diyorsun' diyecek olanlar çýkacaktýr. 15 gün kapanma diyorsam, o borçlarýn da kayýtsýz þartsýz 15 gün ertelenmesi, tahsilatlarýn kayýtsýz þartsýz 15 gün askýya alýnmasý diyorum zaten. Hepimiz biliyoruz ki, Türkiye’de devlet ne bizi kýskanan Almanya kadar zengin ne de üst akýl Ýngiltere kadar bonkör olabilir" görüþünü dile getirdi.

"Size açýklanmayan gerçekleri bir kez daha ben açýklayayým" diyen Altaylý, "Covid-19'da durum vahim. Toplayabildiðim verilere göre, sadece Ýstanbul’da günde 20 bin PCR pozitif yani Korona taþýyan hasta tespit ediliyor. Bakan Koca’nýn da söylediði gibi Ýstanbul Türkiye’nin yüzde 40’ý ise o zaman Türkiye’de günde 50 bin yeni vaka var demektir. Günde 150 bin test yapýldýðý düþünülürse, zaten yüzde 30’luk oran bir kez daha doðrulanmýþ olur" ifadesini kullandý.
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

valla doðru söylüyor kesin 50bin vaka var zaten yoðun bakým sýralamasýnda dünyada 7.sýraya çýkmýþýz .madem günlük 4bin hasta var bu yasaklar neden

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý gokbel Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    valla doðru söylüyor kesin 50bin vaka var zaten yoðun bakým sýralamasýnda dünyada 7.sýraya çýkmýþýz .madem günlük 4bin hasta var bu yasaklar neden
    Korkutmamak adina yapilan seylerdi ama patladi mslesef her yer kipkirmizi bu olay kimseye yaramadi yasak olsa bile azalacagini dusunmuyorum ben sahsen bu onlemler basta alinacakti herkes ekonomi ne olacak denilinca salgindaki ilk.onlemlerin hicbiri alinmadi artik su an hersey icin cok gec

Kullanýcý Bilgi Menüsü

malesef vakalar çok aþýrý yükseldi. ve durdurulamaz duruma geldi. durun bakalým daha ne kadar sürecek. aþýsý bulundu ama bakalým ülkemizde ne kadar para alacaklar. yoksa ücretsizmi yapýlacak henüz kesin hiç bir þey yok. ve bu aþý acaba koronayý bitirebilecekmi. inþalla bitirir. allah saðlýk versin.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri