Sonular: COVD19 Asn yaptracakmsnz?

Katlmc says
115. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

54 46.96%
  • Hayr

39 33.91%
  • Kararszm

22 19.13%
Sayfa 2/4 lklk 1234 SonSon
40 sonutan 11 ile 20 aras

Konu: COVD19 Asn yaptracakmsnz?

Kullanc Bilgi Mens

Rabbim tm insanlarmz bu salgn belasndan kurtarsn.Hepimize salkl gnlerde yaamay nasip etsin.

2. 4 kii rselturk yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020),kerem41 (16-12-2020), Simba (13-12-2020),SSTEM1923 (12-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

Alnt hseyin Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    arkadam...zaten TESADF kelimesini bilerek yazdm...yani ironi yaptm....bu mikrobun inde doup byd ve dnya seyahatine kp her lkeyi her ehri ziyaret ettikten sonra tekrar vatan hasreti ekip ine dnmesini kimse beklemezdi...artk dnyada 8 milyar insana gnde n yemein ve suyun yetmediini ve zellikle yal kesimin(emekli)gereksiz bir insan nesli olduuna karar veren in ve amerika byk ihtimalle kendilerince byle bir yol semi olabilirler..abd bakan trump coronoya yakalanyor birka gn sonra 74 yandaki bu adam hibirey olmam gibi seim mitinklerinde boy gsteriyor,keza abd'de ve inde yksek birokratlardan bakanlardan coronadan dolay len duymadm..ingiltere bakan boris johnson'un coronadan direkten dnmesine rahmen.. bana bu iin dnya nfusuna aktrmadan mdahale etme oporosyonu gibi geliyor...lkemizin inden ald aya gelirsek....adamn cebinde paras az..pazarar alveriini ona gre yapmak zorunda..ne yapyor...patlcan domates biber 4 lirayken o gidiyor kalitesi dk buruuk,bir yan bozuk rk sebzeleri srf eve bo elle gitmemek iin 1 lira verip alyor...oysa milliyetiliin her trlsn kullanan sayn tantana kardeler..covit19 asnda %95 baar elde eden uur ahin ve zlem treci adl bilim insanlarnn asn grmezden gelip uygur trklerine yllardr bask yapp analarn alatan inden ne d belli olmayan ay trk halknn hizmetine sunuyorlar...uan ve pik yapm olan trkiye eksi70 derece ortamn hazrlayamad iinmi yoksa bizi kskancndan atlayan almanyada bu trk doktorlar bulunup yerli ve milli olamadklar iinmi almamas bir muamma....bakalm bu ay kullanacak olan abd ve avrupa nasl olacak in a kullanan bizler nasl bir sonula karlaacaz...sa kalrsak greceiz..
    Ustam tek kelimeyle muazzam bir yaz yazdklarnzn her satrna hatta harfine can gnlden katlyor ve imzam atyorum (bu arada benim adm salih) gerekten sizinle ayn dncedeyim benim yam 34 ama ben yallarmz ok seviyorum onlar bizim gelecekte ki hallerimiz aslnda yallarmzn bilgeliinden faydalanmak gerekirken dnyada hep daima gen kalarak yaayacan dnen zavalllar yallarmz ve kendilerinin hesabna gelmeyen insanlar yok etmeyi planlyorlar ama bir eyi unutuyorlar en byk plan hala yaratcnn elinde yani Allah/Tanr en nihayi karar verendir ve onun olmasna raz olmad hibirey gerekleemez yalnzca onun dedii olur!. ve bunu da o zavalllar ok yaknda renecekler!. Dnyay ve btn evrenleri kendilerinin yaratmadn aslnda bir hiten ibare olduklarn anlayacaklar!. AllahlaTanryla oyun oynanamayacan renecekler!. ve emin olun "yallarmzda dahil" olmak zere hepimiz greceiz. u an inliler yaylmac amerika ve smrgeci ingiltere ve fransa yaadklar karn arsnn sanclar yznden insanla bu ac reeteyi zorla detmeye alyorlar ama kazdklar kuyuya kendileri decek ve orada yok olacaklar!. "hepimiz" greceiz!.

4. 5 kii SSTEM1923 yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020),hseyin (13-12-2020),kerem41 (16-12-2020),rselturk (13-12-2020), Simba (13-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

Alnt rselturk Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    Ben ann kaynana bakmadan her trlsn yaptrmaya razym.nk akcierinin %60 i almayan mzmin bir koah hastasym.
    Be yldr rapora dayal ila kullanmaktaym...
    Raporlu yksek tansiyon hastasym...Ama ne hikmetse Salk Bakanl verilerine gre a olacak ncelikliler arasnda yerim olmad gibi resmi bavurularmda da olumlu sonu alamadm.Ne grip as,ne zatre as olabildim.ya:75 Birinci dereceden emekli bir kamu grevlisi olduum halde bu alara ulamam mmkn olmad..imdi ise tilki grm tavan gibi hem cinslerimi grnce ke-bucak kamaktan baka arem kalmad;drt ay nce geldiim yazlkta k mevsimini geirmeye alyorum..Tabii sa kalrsak!!...Haa,a gelirse benim de haberim olsun ltfen!..
    Deerli bym yaamnz bizler iin ok nemli nk biz ate inlilerden deiliz biz yallarmza sayg duyar sevgi besler ve onlara yrekten balanarak yaarz bu hayat. Eer siz yol gstericilerimiz olmazsa biz zavall cahil genler kayboluruz yoldan saparz!. Bu yzden ltfen kendinize ok dikkat edin benim dedeme sylediim szleri size de sylemek istiyorum. Ltfen ilalarnz ihmal etmeyin eer unutkanlnz varsa ltfen ilalarnz iin alarm kurun ve salnz iin sizi zorlayacak yiyecekleri srf lezzetli diye tketmeyin. ben bile srf annemin can ekmesin diye anneme zarar dokunacak olan yiyecekleri tketmiyorum. pazara gittiimizde annem unu alaym m diye sorduunda bakyorum onun anneme zarar var. yok anne istemiyorum diyorum. annem srar ediyor eskiden bunu ok severdin yaptmda hepsini sen bitirirdin demesine ramen bende srarla istemediimi sylyordum. srf annem rahatsz olmasn diye ben o yiyecei yemiyorum. Neyse ustam kii nce kendi doktoru olmal ite bu yzdende siz kendinize deer vermelisiniz nki biz genlerin gznde deerlisiniz...

6. 4 kii SSTEM1923 yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020),kerem41 (16-12-2020),rselturk (13-12-2020), Simba (13-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

inden denenmek zere gelen alara hastanelerimizde doktorlarmz byk ilgi gsterdi. Hatta baz doktorlarmz, inallah kontrol gurubuna denk gelmiimdir, diye temenni de bulunan doktorlarmz var.

in alar 25 aralk gibi lkenizde uygulanmaya balayacak. Yani alar 14 gn sre ile laboratuarlarmzda incelenecek ve salk bakanl tarafndan ruhsatladrlacaktr. Ruhsat aldktan sonra lkemizde kullanlma girmesi mmkn yani... Doktorlar ilk gurupta olduu iin bu ay drt gzle bekliyorlar.

Almanya ve amerikann alar genetik temelli alar olup, -72 derecede souk zincirinde muhafaza zorunluluu bulunmaktadr. Bu tip alar dnyada ilk defa denenecektir. Asl riskli olan alar almanya ve amerikan alardr.

Kayseriden kacak yerli amz da ayn in as gibi klasik yntemlerle retilen bir a trdr.

ahsen a sram geldiinde ya in as ya da yerli a yaptracam.

Alman ve amerikan alarndan da 3nc faz denemeleri kapsamnda lkemize geleceine dair haberler yansmaya balad. Bu alar genetik tabanl olduu iin, gnll denek olmak isteyenlere riskli bir ileme malzeme olacaklarn buradan hatrlatrm.
    Konu Simba tarafndan (13-12-2020 Saat 03:00 ) deitirilmitir. Sebep: mesaj tekrar oldugu iin site yedek alnmasna denk geldi
    Doru Bilginin Adresi..

8. 5 kii serkanguzel yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020),kerem41 (16-12-2020),rselturk (13-12-2020), Simba (13-12-2020),SSTEM1923 (13-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

Bu gne kadar in retimi hi bir eye gvenmediim gibi in asnada gvenmiyorum. Nisanda kendi amz kacakm ve ben Trk as olacam.

10. 4 kii Hikmet yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020),kerem41 (16-12-2020), Simba (13-12-2020),SSTEM1923 (13-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

soylentler vetalyan doktorun nternette gezen vdyolarndan dolay kararszm

12. 2 kii ilhanaktan yemize teekkr etti:
    Editr (14-12-2020), Simba (13-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

A.olaylari baslasa bile bu maske olay 1-2 sene daha gider bence adan once kendimi ve ailemi birlikte olan topluluklardan uzak tutmaya calsiyorum yapacak bir sey yok malesef

14. 4 kii Editr yemize teekkr etti:
    kerem41 (16-12-2020),rselturk (14-12-2020),serkanguzel (14-12-2020),SSTEM1923 (14-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

Aynen... ok doru tespit.

nsanlara bu virs bulatnda, alanm insann organizmas, bu virsle mcadele edebilme imkanna sahip olacak !

Bu cmleden karlmas gereken anlam; covid bulamas halinde insanlar yine hasta olacak. Ancak covid as, insanlarn lme ihtimalini drecek.

Gemite aids virs iinde ok sayda a almas yapld ama, 40 yldr aids 'e kar hala a bulunabilmi deil. Ancak ila almalar ile gnmzde aids hastalar %80 dzeyinde tedavi edilebilmektedir.

Sz tekrar covid'e getirecek olursak; bu virse kar etkin ilalar gelitirilebilirse, ite asl o zaman bu beladan kurtulabileceiz. la gelitirilmesi iin ise, uzun yllara ihtiya var.

Virs sessiz sedasz mutasyona urayp, hayatmz terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yllar "yeni normal" denen yaama biimine almak zorundayz.
    Doru Bilginin Adresi..

16. serkanguzel yemize teekkr edenler:
    SSTEM1923 (14-12-2020)

Kullanc Bilgi Mens

Covid mutasyona ugradi a bile fayda etmeyecek sanrm

Mutasyona uram koronavirs nedir? Daha fazla m tehlikeli?
    ngiltere'nin gneyinde balayarak Avrupa lkelerine srayan yeni koronavirs mutasyonu endie yaratt. Mutasyona uram koronavirs internette aratrlmaya baland. Mutasyona uram koronavirs daha fazla yaylmc m? Ay etkisiz hale getirebilir mi? Detaylar haberimizde..
    Dnya Salk rgt'nden (WHO) BBC'ye yaplan aklamada, mutasyona urayan koronavirsn Birleik Krallk'n dnda, Hollanda, Danimarka ve Avusturya'da tespit edildii belirtildi.

MUTASYONA URAMI KORONAVRS NEDR?

Yeni tip corona virsn mutasyona uramas kulaa korkun geliyor ancak mutasyon ve deiim, virslerin yapmakta olduu doal bir eydir. ou zaman virsler bizi enfekte etmekte daha da ktleecek ekilde kendini deitirir.

AIYI ETKSZ HALE GETREBLR M?

Gneydou ngiltere'de tespit edilen yeni corona virs varyasyonunun daha kolay bulaabildiine, daha ciddi semptomlara neden olabileceine veya ay ie yaramaz hale getirebileceine dair net bir kant yok. Bilim insanlar iki neden zerinde duruyor:

Birincisi, vakalarn daha yksek olduu yerlerde deiim seviyelerinin daha yksek olmasdr. Bu, iki ekilde yorumlansa da bir uyar iaretidir. Virs, daha kolay mutasyona urayabilir ve daha fazla enfeksiyona neden olabilir.

DAHA FAZLA YAYILIMCI MI?

Ancak deien virs, doru zamanda doru kiilere bulaarak da anslarn artrabilir. "spanyol trnn" yaz boyunca yaylmasnn bir aklamas, insanlarn ona tatilde yakalanp evine tamasyd.Laboratuar aratrmalar, bu cinsin dierlerine gre ok daha fazla yaylmc olduunu gsterdi.

VRS NASIL MUTASYON GERYOR?

Bir baka konu da virsn mutasyonunun nasl gerekletiidir.

ngiliz Prof. Dr. Nick Loman, "Beklediimizden fazla, virs artc derecede ok sayda mutasyona sahip ve birka ilgin grnyor dedi.

Dikat eken iki tr mutasyon var. Her ikisi de, virsn onlar ele geirmek iin vcudumuzun hcrelerine alan kapy amak iin kulland anahtar deerde nemli baak proteininde bulunur.

ngiltere zerinden yaylan yeni bir corona virs varyantnn arpc miktarda mutasyona sahip olduunu akland. VUI - 202012/01 adl mutasyonu aratran Birleik Krallk Covid-19 Genomics UK Konsorsiyumu (COG-UK) yeleri, virsn genetik yapsnda meydana gelen '17 deiiklii' ortaya kardklarn syledi.

AIYI ETKSZ HALE GETREBLR M?

Bununla birlikte, ngiltere'nin Ba Tbbi Danman Chris Whitty de dahil olmak zere bilim insanlar u ana dek Galler, skoya, Danimarka ve Avustralya'da grlen mutasyonun alar zerinde herhangi bir etkisi olacana dair 'henz hibir kant bulunmadn' sylediler.

Birmingham niversitesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Enstits'nde alan ve COG-UK yesi olan Profesr Nick Loman, meydana gelen deiikliklerin fazla olduunu kabul ederek, Meydana gelen deiiklik gerekten arpc.

ou Covid as, baklk sisteminin virsn baak proteinlerini tanmas ve gelecekte virs bulamaya altnda onlara saldrmas iin eiterek alr. Ancak baak proteinlerinin ekli mutasyonlar yoluyla deitirilirse, bunun az da olsa alar zerinde etkisi olabilir ifadelerini kulland.

LK KEZ GEEN EYLL AYINDA TESPT EDLD

VUI - 202012/01 ad verilen yeni tr, ilk olarak Eyll aynda ngilterenin Kent ehrinde tespit edildi.ounlukla gney ngiltere'de olmak zere, yeni trn binden fazla dorulanm vakas belirtildi.

Kullanc Bilgi Mens

Bir nceki mesajmda ;

Virs sessiz sedasz mutasyona urayp, hayatmz terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yllar "yeni normal" denen yaama biimine almak zorundayz.

demitim... Ama mutasyonlar da hayatmz sessiz sedasz terk etmeyecek grnyor.

Virsn mutasyona uram hali bile, %70 daha bulac bir ekilde hayatmza geri dndne gre, daha ok can alacak ve bu virsle birka yl daha mcadele edeceiz. Grnen de gidiat ta bu ynde... Allah sonumuzu hayreylesin.

Alar, kronik rahatszl olanlarn bnyesini, virse kar biraz daha dayanakl hale getirecek. Yani aya ramen, insanlar yine de hasta olacak. Yine lmler devam edecek. Taaa ki, bu virsn ilac bulununcaya kadar.
    Doru Bilginin Adresi..

19. serkanguzel yemize teekkr edenler:
    Simba (22-12-2020)

Sayfa 2/4 lklk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanc var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri