Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: COVİD19 Aşısını yaptıracakmısınız?

Katılımcı sayısı
115. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

54 46.96%
  • Hayır

39 33.91%
  • Kararsızım

22 19.13%
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
40 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: COVİD19 Aşısını yaptıracakmısınız?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Rabbim tüm insanlarımızı bu salgın belasından kurtarsın.Hepimize sağlıklı günlerde yaşamayı nasip etsin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım...zaten TESADÜF kelimesini bilerek yazdım...yani ironi yaptım....bu mikrobun çinde doğup büyüdüğü ve dünya seyahatine çıkıp her ülkeyi her şehri ziyaret ettikten sonra tekrar vatan hasreti çekip çine dönmesini kimse beklemezdi...artık dünyada 8 milyar insana günde üç öğün yemeğin ve suyun yetmediğini ve özellikle yaşlı kesimin(emekli)gereksiz bir insan nesli olduğuna karar veren çin ve amerika büyük ihtimalle kendilerince böyle bir yol seçmiş olabilirler..abd başkanı trump coronoya yakalanıyor birkaç gün sonra 74 yaşındaki bu adam hiçbirşey olmamış gibi seçim mitinklerinde boy gösteriyor,keza abd'de ve çinde yüksek birokratlardan bakanlardan coronadan dolayı ölen duymadım..ingiltere başkanı boris johnson'un coronadan direkten dönmesine rahmen.. bana bu işin dünya nüfusuna çaktırmadan müdahale etme oporosyonu gibi geliyor...ülkemizin çinden aldığı aşıya gelirsek....adamın cebinde parası az..pazarar alışverişini ona göre yapmak zorunda..ne yapıyor...patlıcan domates biber 4 lirayken o gidiyor kalitesi düşük buruşuk,bir yanı bozuk çürük sebzeleri sırf eve boş elle gitmemek için 1 lira verip alıyor...oysa milliyetçiliğin her türlüsünü kullanan sayın tantana kardeşler..covit19 aşısında %95 başarı elde eden uğur şahin ve özlem türeci adlı bilim insanlarının aşısını görmezden gelip uygur türklerine yıllardır baskı yapıp analarını ağlatan çinden ne üdüğü belli olmayan aşıyı türk halkının hizmetine sunuyorlar...uçan ve pik yapmış olan türkiye eksi70 derece ortamını hazırlayamadığı içinmi yoksa bizi kıskancından çatlayan almanyada bu türk doktorlar bulunup yerli ve milli olamadıkları içinmi almaması bir muamma....bakalım bu aşıyı kullanacak olan abd ve avrupa nasıl olacak çin aşı kullanan bizler nasıl bir sonuçla karşılaşacağız...sağ kalırsak göreceğiz..
    Ustam tek kelimeyle muazzam bir yazı yazdıklarınızın her satırına hatta harfine canı gönülden katılıyor ve imzamı atıyorum (bu arada benim adım salih) gerçekten sizinle aynı düşüncedeyim benim yaşım 34 ama ben yaşlılarımızı çok seviyorum onlar bizim gelecekte ki hallerimiz aslında yaşlılarımızın bilgeliğinden faydalanmak gerekirken dünyada hep daima genç kalarak yaşayacağını düşünen zavallılar yaşlılarımızı ve kendilerinin hesabına gelmeyen insanları yok etmeyi planlıyorlar ama bir şeyi unutuyorlar en büyük plan hala yaratıcının elinde yani Allah/Tanrı en nihayi kararı verendir ve onun olmasına razı olmadığı hiçbirşey gerçekleşemez yalnızca onun dediği olur!. ve bunu da o zavallılar çok yakında öğrenecekler!. Dünyayı ve bütün evrenleri kendilerinin yaratmadığını aslında bir hiçten ibare olduklarını anlayacaklar!. AllahlaTanrıyla oyun oynanamayacağını öğrenecekler!. ve emin olun "yaşlılarımızda dahil" olmak üzere hepimiz göreceğiz. Şu an çinliler yayılmacı amerika ve sömürgeci ingiltere ve fransa yaşadıkları karın ağrısının sancıları yüzünden insanlığa bu acı reçeteyi zorla ödetmeye çalışıyorlar ama kazdıkları kuyuya kendileri düşecek ve orada yok olacaklar!. "hepimiz" göreceğiz!.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı rselturk Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ben aşının kaynağına bakmadan her türlüsünü yaptırmaya razıyım.Çünkü akciğerinin %60 i çalışmayan müzmin bir koah hastasıyım.
    Beş yıldır rapora dayalı ilaç kullanmaktayım...
    Raporlu yüksek tansiyon hastasıyım...Ama ne hikmetse Sağlık Bakanlığı verilerine göre aşı olacak öncelikliler arasında yerim olmadığı gibi resmi başvurularımda da olumlu sonuç alamadım.Ne grip aşısı,ne zatüre aşısı olabildim.yaş:75 Birinci dereceden emekli bir kamu görevlisi olduğum halde bu aşılara ulaşmam mümkün olmadı..Şimdi ise tilki görmüş tavşan gibi hem cinslerimi görünce köşe-bucak kaçmaktan başka çarem kalmadı;dört ay önce geldiğim yazlıkta kış mevsimini geçirmeye çalışıyorum..Tabii sağ kalırsak!!...Haa,aşı gelirse benim de haberim olsun lütfen!..
    Değerli büyüğüm yaşamınız bizler için çok önemli çünkü biz ate çinlilerden değiliz biz yaşlılarımıza saygı duyar sevgi besler ve onlara yürekten bağlanarak yaşarız bu hayatı. Eğer siz yol göstericilerimiz olmazsa biz zavallı cahil gençler kayboluruz yoldan saparız!. Bu yüzden lütfen kendinize çok dikkat edin benim dedeme söylediğim sözleri size de söylemek istiyorum. Lütfen ilaçlarınızı ihmal etmeyin eğer unutkanlığınız varsa lütfen ilaçlarınız için alarm kurun ve sağlığınız için sizi zorlayacak yiyecekleri sırf lezzetli diye tüketmeyin. ben bile sırf annemin canı çekmesin diye anneme zararı dokunacak olan yiyecekleri tüketmiyorum. pazara gittiğimizde annem şunu alayım mı diye sorduğunda bakıyorum onun anneme zararı var. yok anne istemiyorum diyorum. annem ısrar ediyor eskiden bunu çok severdin yaptığımda hepsini sen bitirirdin demesine rağmen bende ısrarla istemediğimi söylüyordum. sırf annem rahatsız olmasın diye ben o yiyeceği yemiyorum. Neyse ustam kişi önce kendi doktoru olmalı işte bu yüzdende siz kendinize değer vermelisiniz çünki biz gençlerin gözünde değerlisiniz...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Çinden denenmek üzere gelen aşılara hastanelerimizde doktorlarımız büyük ilgi gösterdi. Hatta bazı doktorlarımız, inşallah kontrol gurubuna denk gelmişimdir, diye temenni de bulunan doktorlarımız var.

Çin aşıları 25 aralık gibi ülkenizde uygulanmaya başlayacak. Yani aşılar 14 gün süre ile laboratuarlarımızda incelenecek ve sağlık bakanlığı tarafından ruhsatladırılacaktır. Ruhsat aldıktan sonra ülkemizde kullanılma girmesi mümkün yani... Doktorlar ilk gurupta olduğu için bu aşıyı dört gözle bekliyorlar.

Almanya ve amerikanın aşıları genetik temelli aşılar olup, -72 derecede soğuk zincirinde muhafaza zorunluluğu bulunmaktadır. Bu tip aşılar dünyada ilk defa denenecektir. Asıl riskli olan aşılar almanya ve amerikan aşılarıdır.

Kayseriden çıkacak yerli aşımız da aynı çin aşısı gibi klasik yöntemlerle üretilen bir aşı türüdür.

Şahsen aşı sıram geldiğinde ya çin aşısı ya da yerli aşı yaptıracağım.

Alman ve amerikan aşılarından da 3ncü faz denemeleri kapsamında ülkemize geleceğine dair haberler yansımaya başladı. Bu aşılar genetik tabanlı olduğu için, gönüllü denek olmak isteyenlere riskli bir işleme malzeme olacaklarını buradan hatırlatırım.
    Konu Simba tarafından (13-12-2020 Saat 03:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj tekrar oldugu için site yedek alınmasına denk geldi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu güne kadar Çin üretimi hiç bir şeye güvenmediğim gibi Çin aşısınada güvenmiyorum. Nisanda kendi aşımız çıkacakmış ve ben Türk aşısı olacam.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

soylentıler veıtalyan doktorun ınternette gezen vıdyolarından dolayı kararsızım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aşı.olaylari baslasa bile bu maske olayı 1-2 sene daha gider bence aşıdan once kendimi ve ailemi birlikte olan topluluklardan uzak tutmaya calısiyorum yapacak bir sey yok malesef

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aynen... Çok doğru tespit.

İnsanlara bu virüs bulaştığında, aşılanmış insanın organizması, bu virüsle mücadele edebilme imkanına sahip olacak !

Bu cümleden çıkarılması gereken anlam; covid bulaşması halinde insanlar yine hasta olacak. Ancak covid aşısı, insanların ölme ihtimalini düşürecek.

Geçmişte aids virüsü içinde çok sayıda aşı çalışması yapıldı ama, 40 yıldır aids 'e karşı hala aşı bulunabilmiş değil. Ancak ilaç çalışmaları ile günümüzde aids hastaları %80 düzeyinde tedavi edilebilmektedir.

Sözü tekrar covid'e getirecek olursak; bu virüse karşı etkin ilaçlar geliştirilebilirse, işte asıl o zaman bu beladan kurtulabileceğiz. İlaç geliştirilmesi için ise, uzun yıllara ihtiyaç var.

Virüs sessiz sedasız mutasyona uğrayıp, hayatımızı terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yıllar "yeni normal" denen yaşama biçimine alışmak zorundayız.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Covid mutasyona ugradi aşı bile fayda etmeyecek sanırım

Mutasyona uğramış koronavirüs nedir? Daha fazla mı tehlikeli?
    İngiltere'nin güneyinde başlayarak Avrupa ülkelerine sıçrayan yeni koronavirüs mutasyonu endişe yarattı. Mutasyona uğramış koronavirüs internette araştırılmaya başlandı. Mutasyona uğramış koronavirüs daha fazla yayılımcı mı? Aşıyı etkisiz hale getirebilir mi? Detaylar haberimizde..
    Dünya Sağlık Örgütü'nden (WHO) BBC'ye yapılan açıklamada, mutasyona uğrayan koronavirüsün Birleşik Krallık'ın dışında, Hollanda, Danimarka ve Avusturya'da tespit edildiği belirtildi.

MUTASYONA UĞRAMIŞ KORONAVİRÜS NEDİR?

Yeni tip corona virüsün mutasyona uğraması kulağa korkunç geliyor ancak mutasyon ve değişim, virüslerin yapmakta olduğu doğal bir şeydir. Çoğu zaman virüsler bizi enfekte etmekte daha da kötüleşecek şekilde kendini değiştirir.

AŞIYI ETKİSİZ HALE GETİREBİLİR Mİ?

Güneydoğu İngiltere'de tespit edilen yeni corona virüs varyasyonunun daha kolay bulaşabildiğine, daha ciddi semptomlara neden olabileceğine veya aşıyı işe yaramaz hale getirebileceğine dair net bir kanıt yok. Bilim insanları iki neden üzerinde duruyor:

Birincisi, vakaların daha yüksek olduğu yerlerde değişim seviyelerinin daha yüksek olmasıdır. Bu, iki şekilde yorumlansa da bir uyarı işaretidir. Virüs, daha kolay mutasyona uğrayabilir ve daha fazla enfeksiyona neden olabilir.

DAHA FAZLA YAYILIMCI MI?

Ancak değişen virüs, doğru zamanda doğru kişilere bulaşarak da şanslarını artırabilir. "İspanyol türünün" yaz boyunca yayılmasının bir açıklaması, insanların ona tatilde yakalanıp evine taşımasıydı.Laboratuar araştırmaları, bu cinsin diğerlerine göre çok daha fazla yayılımcı olduğunu gösterdi.

VİRÜS NASIL MUTASYON GEÇİRİYOR?

Bir başka konu da virüsün mutasyonunun nasıl gerçekleştiğidir.

İngiliz Prof. Dr. Nick Loman, “"Beklediğimizden fazla, virüs şaşırtıcı derecede çok sayıda mutasyona sahip ve birkaçı ilginç görünüyor” dedi.

Dikat çeken iki tür mutasyon var. Her ikisi de, virüsün onları ele geçirmek için vücudumuzun hücrelerine açılan kapıyı açmak için kullandığı anahtar değerde önemli başak proteininde bulunur.

İngiltere üzerinden yayılan yeni bir corona virüs varyantının “çarpıcı” miktarda mutasyona sahip olduğunu açıklandı. “VUI - 202012/01” adlı mutasyonu araştıran Birleşik Krallık Covid-19 Genomics UK Konsorsiyumu (COG-UK) üyeleri, virüsün genetik yapısında meydana gelen '17 değişikliği' ortaya çıkardıklarını söyledi.

AŞIYI ETKİSİZ HALE GETİREBİLİR Mİ?

Bununla birlikte, İngiltere'nin Baş Tıbbi Danışmanı Chris Whitty de dahil olmak üzere bilim insanları şu ana dek Galler, İskoçya, Danimarka ve Avustralya'da görülen mutasyonun aşılar üzerinde herhangi bir etkisi olacağına dair 'henüz hiçbir kanıt bulunmadığını' söylediler.

Birmingham Üniversitesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Enstitüsü'nde çalışan ve COG-UK üyesi olan Profesör Nick Loman, meydana gelen değişikliklerin fazla olduğunu kabul ederek, “Meydana gelen değişiklik gerçekten çarpıcı.

Çoğu Covid aşısı, bağışıklık sisteminin virüsün başak proteinlerini tanıması ve gelecekte virüs bulaşmaya çalıştığında onlara saldırması için eğiterek çalışır. Ancak başak proteinlerinin şekli mutasyonlar yoluyla değiştirilirse, bunun az da olsa aşılar üzerinde etkisi olabilir” ifadelerini kullandı.

İLK KEZ GEÇEN EYLÜL AYINDA TESPİT EDİLDİ

“VUI - 202012/01” adı verilen yeni tür, ilk olarak Eylül ayında İngiltere’nin Kent şehrinde tespit edildi.Çoğunlukla güney İngiltere'de olmak üzere, yeni türün binden fazla doğrulanmış vakası belirtildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bir önceki mesajımda ;

Virüs sessiz sedasız mutasyona uğrayıp, hayatımızı terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yıllar "yeni normal" denen yaşama biçimine alışmak zorundayız.

demiştim... Ama mutasyonları da hayatımızı sessiz sedasız terk etmeyecek görünüyor.

Virüsün mutasyona uğramış hali bile, %70 daha bulaşıcı bir şekilde hayatımıza geri döndüğüne göre, daha çok can alacak ve bu virüsle birkaç yıl daha mücadele edeceğiz. Görünen de gidişat ta bu yönde... Allah sonumuzu hayreylesin.

Aşılar, kronik rahatsızlığı olanların bünyesini, virüse karşı biraz daha dayanaklı hale getirecek. Yani aşıya rağmen, insanlar yine de hasta olacak. Yine ölümler devam edecek. Taaa ki, bu virüsün ilacı bulununcaya kadar.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri