Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0

Sonuçlar: COVÝD19 Aþýsýný yaptýracakmýsýnýz?

Katýlýmcý sayýsý
115. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

54 46.96%
  • Hayýr

39 33.91%
  • Kararsýzým

22 19.13%
Sayfa 2/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon
40 sonuçtan 11 ile 20 arasý

Konu: COVÝD19 Aþýsýný yaptýracakmýsýnýz?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Rabbim tüm insanlarýmýzý bu salgýn belasýndan kurtarsýn.Hepimize saðlýklý günlerde yaþamayý nasip etsin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý hüseyin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþým...zaten TESADÜF kelimesini bilerek yazdým...yani ironi yaptým....bu mikrobun çinde doðup büyüdüðü ve dünya seyahatine çýkýp her ülkeyi her þehri ziyaret ettikten sonra tekrar vatan hasreti çekip çine dönmesini kimse beklemezdi...artýk dünyada 8 milyar insana günde üç öðün yemeðin ve suyun yetmediðini ve özellikle yaþlý kesimin(emekli)gereksiz bir insan nesli olduðuna karar veren çin ve amerika büyük ihtimalle kendilerince böyle bir yol seçmiþ olabilirler..abd baþkaný trump coronoya yakalanýyor birkaç gün sonra 74 yaþýndaki bu adam hiçbirþey olmamýþ gibi seçim mitinklerinde boy gösteriyor,keza abd'de ve çinde yüksek birokratlardan bakanlardan coronadan dolayý ölen duymadým..ingiltere baþkaný boris johnson'un coronadan direkten dönmesine rahmen.. bana bu iþin dünya nüfusuna çaktýrmadan müdahale etme oporosyonu gibi geliyor...ülkemizin çinden aldýðý aþýya gelirsek....adamýn cebinde parasý az..pazarar alýþveriþini ona göre yapmak zorunda..ne yapýyor...patlýcan domates biber 4 lirayken o gidiyor kalitesi düþük buruþuk,bir yaný bozuk çürük sebzeleri sýrf eve boþ elle gitmemek için 1 lira verip alýyor...oysa milliyetçiliðin her türlüsünü kullanan sayýn tantana kardeþler..covit19 aþýsýnda %95 baþarý elde eden uður þahin ve özlem türeci adlý bilim insanlarýnýn aþýsýný görmezden gelip uygur türklerine yýllardýr baský yapýp analarýný aðlatan çinden ne üdüðü belli olmayan aþýyý türk halkýnýn hizmetine sunuyorlar...uçan ve pik yapmýþ olan türkiye eksi70 derece ortamýný hazýrlayamadýðý içinmi yoksa bizi kýskancýndan çatlayan almanyada bu türk doktorlar bulunup yerli ve milli olamadýklarý içinmi almamasý bir muamma....bakalým bu aþýyý kullanacak olan abd ve avrupa nasýl olacak çin aþý kullanan bizler nasýl bir sonuçla karþýlaþacaðýz...sað kalýrsak göreceðiz..
    Ustam tek kelimeyle muazzam bir yazý yazdýklarýnýzýn her satýrýna hatta harfine caný gönülden katýlýyor ve imzamý atýyorum (bu arada benim adým salih) gerçekten sizinle ayný düþüncedeyim benim yaþým 34 ama ben yaþlýlarýmýzý çok seviyorum onlar bizim gelecekte ki hallerimiz aslýnda yaþlýlarýmýzýn bilgeliðinden faydalanmak gerekirken dünyada hep daima genç kalarak yaþayacaðýný düþünen zavallýlar yaþlýlarýmýzý ve kendilerinin hesabýna gelmeyen insanlarý yok etmeyi planlýyorlar ama bir þeyi unutuyorlar en büyük plan hala yaratýcýnýn elinde yani Allah/Tanrý en nihayi kararý verendir ve onun olmasýna razý olmadýðý hiçbirþey gerçekleþemez yalnýzca onun dediði olur!. ve bunu da o zavallýlar çok yakýnda öðrenecekler!. Dünyayý ve bütün evrenleri kendilerinin yaratmadýðýný aslýnda bir hiçten ibare olduklarýný anlayacaklar!. AllahlaTanrýyla oyun oynanamayacaðýný öðrenecekler!. ve emin olun "yaþlýlarýmýzda dahil" olmak üzere hepimiz göreceðiz. Þu an çinliler yayýlmacý amerika ve sömürgeci ingiltere ve fransa yaþadýklarý karýn aðrýsýnýn sancýlarý yüzünden insanlýða bu acý reçeteyi zorla ödetmeye çalýþýyorlar ama kazdýklarý kuyuya kendileri düþecek ve orada yok olacaklar!. "hepimiz" göreceðiz!.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý rselturk Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ben aþýnýn kaynaðýna bakmadan her türlüsünü yaptýrmaya razýyým.Çünkü akciðerinin %60 i çalýþmayan müzmin bir koah hastasýyým.
    Beþ yýldýr rapora dayalý ilaç kullanmaktayým...
    Raporlu yüksek tansiyon hastasýyým...Ama ne hikmetse Saðlýk Bakanlýðý verilerine göre aþý olacak öncelikliler arasýnda yerim olmadýðý gibi resmi baþvurularýmda da olumlu sonuç alamadým.Ne grip aþýsý,ne zatüre aþýsý olabildim.yaþ:75 Birinci dereceden emekli bir kamu görevlisi olduðum halde bu aþýlara ulaþmam mümkün olmadý..Þimdi ise tilki görmüþ tavþan gibi hem cinslerimi görünce köþe-bucak kaçmaktan baþka çarem kalmadý;dört ay önce geldiðim yazlýkta kýþ mevsimini geçirmeye çalýþýyorum..Tabii sað kalýrsak!!...Haa,aþý gelirse benim de haberim olsun lütfen!..
    Deðerli büyüðüm yaþamýnýz bizler için çok önemli çünkü biz ate çinlilerden deðiliz biz yaþlýlarýmýza saygý duyar sevgi besler ve onlara yürekten baðlanarak yaþarýz bu hayatý. Eðer siz yol göstericilerimiz olmazsa biz zavallý cahil gençler kayboluruz yoldan saparýz!. Bu yüzden lütfen kendinize çok dikkat edin benim dedeme söylediðim sözleri size de söylemek istiyorum. Lütfen ilaçlarýnýzý ihmal etmeyin eðer unutkanlýðýnýz varsa lütfen ilaçlarýnýz için alarm kurun ve saðlýðýnýz için sizi zorlayacak yiyecekleri sýrf lezzetli diye tüketmeyin. ben bile sýrf annemin caný çekmesin diye anneme zararý dokunacak olan yiyecekleri tüketmiyorum. pazara gittiðimizde annem þunu alayým mý diye sorduðunda bakýyorum onun anneme zararý var. yok anne istemiyorum diyorum. annem ýsrar ediyor eskiden bunu çok severdin yaptýðýmda hepsini sen bitirirdin demesine raðmen bende ýsrarla istemediðimi söylüyordum. sýrf annem rahatsýz olmasýn diye ben o yiyeceði yemiyorum. Neyse ustam kiþi önce kendi doktoru olmalý iþte bu yüzdende siz kendinize deðer vermelisiniz çünki biz gençlerin gözünde deðerlisiniz...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Çinden denenmek üzere gelen aþýlara hastanelerimizde doktorlarýmýz büyük ilgi gösterdi. Hatta bazý doktorlarýmýz, inþallah kontrol gurubuna denk gelmiþimdir, diye temenni de bulunan doktorlarýmýz var.

Çin aþýlarý 25 aralýk gibi ülkenizde uygulanmaya baþlayacak. Yani aþýlar 14 gün süre ile laboratuarlarýmýzda incelenecek ve saðlýk bakanlýðý tarafýndan ruhsatladýrýlacaktýr. Ruhsat aldýktan sonra ülkemizde kullanýlma girmesi mümkün yani... Doktorlar ilk gurupta olduðu için bu aþýyý dört gözle bekliyorlar.

Almanya ve amerikanýn aþýlarý genetik temelli aþýlar olup, -72 derecede soðuk zincirinde muhafaza zorunluluðu bulunmaktadýr. Bu tip aþýlar dünyada ilk defa denenecektir. Asýl riskli olan aþýlar almanya ve amerikan aþýlarýdýr.

Kayseriden çýkacak yerli aþýmýz da ayný çin aþýsý gibi klasik yöntemlerle üretilen bir aþý türüdür.

Þahsen aþý sýram geldiðinde ya çin aþýsý ya da yerli aþý yaptýracaðým.

Alman ve amerikan aþýlarýndan da 3ncü faz denemeleri kapsamýnda ülkemize geleceðine dair haberler yansýmaya baþladý. Bu aþýlar genetik tabanlý olduðu için, gönüllü denek olmak isteyenlere riskli bir iþleme malzeme olacaklarýný buradan hatýrlatýrým.
    Konu Simba tarafýndan (13-12-2020 Saat 03:00 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: mesaj tekrar oldugu için site yedek alýnmasýna denk geldi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu güne kadar Çin üretimi hiç bir þeye güvenmediðim gibi Çin aþýsýnada güvenmiyorum. Nisanda kendi aþýmýz çýkacakmýþ ve ben Türk aþýsý olacam.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

soylentýler veýtalyan doktorun ýnternette gezen výdyolarýndan dolayý kararsýzým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Aþý.olaylari baslasa bile bu maske olayý 1-2 sene daha gider bence aþýdan once kendimi ve ailemi birlikte olan topluluklardan uzak tutmaya calýsiyorum yapacak bir sey yok malesef

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Aynen... Çok doðru tespit.

Ýnsanlara bu virüs bulaþtýðýnda, aþýlanmýþ insanýn organizmasý, bu virüsle mücadele edebilme imkanýna sahip olacak !

Bu cümleden çýkarýlmasý gereken anlam; covid bulaþmasý halinde insanlar yine hasta olacak. Ancak covid aþýsý, insanlarýn ölme ihtimalini düþürecek.

Geçmiþte aids virüsü içinde çok sayýda aþý çalýþmasý yapýldý ama, 40 yýldýr aids 'e karþý hala aþý bulunabilmiþ deðil. Ancak ilaç çalýþmalarý ile günümüzde aids hastalarý %80 düzeyinde tedavi edilebilmektedir.

Sözü tekrar covid'e getirecek olursak; bu virüse karþý etkin ilaçlar geliþtirilebilirse, iþte asýl o zaman bu beladan kurtulabileceðiz. Ýlaç geliþtirilmesi için ise, uzun yýllara ihtiyaç var.

Virüs sessiz sedasýz mutasyona uðrayýp, hayatýmýzý terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yýllar "yeni normal" denen yaþama biçimine alýþmak zorundayýz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Covid mutasyona ugradi aþý bile fayda etmeyecek sanýrým

Mutasyona uðramýþ koronavirüs nedir? Daha fazla mý tehlikeli?
    Ýngiltere'nin güneyinde baþlayarak Avrupa ülkelerine sýçrayan yeni koronavirüs mutasyonu endiþe yarattý. Mutasyona uðramýþ koronavirüs internette araþtýrýlmaya baþlandý. Mutasyona uðramýþ koronavirüs daha fazla yayýlýmcý mý? Aþýyý etkisiz hale getirebilir mi? Detaylar haberimizde..
    Dünya Saðlýk Örgütü'nden (WHO) BBC'ye yapýlan açýklamada, mutasyona uðrayan koronavirüsün Birleþik Krallýk'ýn dýþýnda, Hollanda, Danimarka ve Avusturya'da tespit edildiði belirtildi.

MUTASYONA UÐRAMIÞ KORONAVÝRÜS NEDÝR?

Yeni tip corona virüsün mutasyona uðramasý kulaða korkunç geliyor ancak mutasyon ve deðiþim, virüslerin yapmakta olduðu doðal bir þeydir. Çoðu zaman virüsler bizi enfekte etmekte daha da kötüleþecek þekilde kendini deðiþtirir.

AÞIYI ETKÝSÝZ HALE GETÝREBÝLÝR MÝ?

Güneydoðu Ýngiltere'de tespit edilen yeni corona virüs varyasyonunun daha kolay bulaþabildiðine, daha ciddi semptomlara neden olabileceðine veya aþýyý iþe yaramaz hale getirebileceðine dair net bir kanýt yok. Bilim insanlarý iki neden üzerinde duruyor:

Birincisi, vakalarýn daha yüksek olduðu yerlerde deðiþim seviyelerinin daha yüksek olmasýdýr. Bu, iki þekilde yorumlansa da bir uyarý iþaretidir. Virüs, daha kolay mutasyona uðrayabilir ve daha fazla enfeksiyona neden olabilir.

DAHA FAZLA YAYILIMCI MI?

Ancak deðiþen virüs, doðru zamanda doðru kiþilere bulaþarak da þanslarýný artýrabilir. "Ýspanyol türünün" yaz boyunca yayýlmasýnýn bir açýklamasý, insanlarýn ona tatilde yakalanýp evine taþýmasýydý.Laboratuar araþtýrmalarý, bu cinsin diðerlerine göre çok daha fazla yayýlýmcý olduðunu gösterdi.

VÝRÜS NASIL MUTASYON GEÇÝRÝYOR?

Bir baþka konu da virüsün mutasyonunun nasýl gerçekleþtiðidir.

Ýngiliz Prof. Dr. Nick Loman, “"Beklediðimizden fazla, virüs þaþýrtýcý derecede çok sayýda mutasyona sahip ve birkaçý ilginç görünüyor” dedi.

Dikat çeken iki tür mutasyon var. Her ikisi de, virüsün onlarý ele geçirmek için vücudumuzun hücrelerine açýlan kapýyý açmak için kullandýðý anahtar deðerde önemli baþak proteininde bulunur.

Ýngiltere üzerinden yayýlan yeni bir corona virüs varyantýnýn “çarpýcý” miktarda mutasyona sahip olduðunu açýklandý. “VUI - 202012/01” adlý mutasyonu araþtýran Birleþik Krallýk Covid-19 Genomics UK Konsorsiyumu (COG-UK) üyeleri, virüsün genetik yapýsýnda meydana gelen '17 deðiþikliði' ortaya çýkardýklarýný söyledi.

AÞIYI ETKÝSÝZ HALE GETÝREBÝLÝR MÝ?

Bununla birlikte, Ýngiltere'nin Baþ Týbbi Danýþmaný Chris Whitty de dahil olmak üzere bilim insanlarý þu ana dek Galler, Ýskoçya, Danimarka ve Avustralya'da görülen mutasyonun aþýlar üzerinde herhangi bir etkisi olacaðýna dair 'henüz hiçbir kanýt bulunmadýðýný' söylediler.

Birmingham Üniversitesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Enstitüsü'nde çalýþan ve COG-UK üyesi olan Profesör Nick Loman, meydana gelen deðiþikliklerin fazla olduðunu kabul ederek, “Meydana gelen deðiþiklik gerçekten çarpýcý.

Çoðu Covid aþýsý, baðýþýklýk sisteminin virüsün baþak proteinlerini tanýmasý ve gelecekte virüs bulaþmaya çalýþtýðýnda onlara saldýrmasý için eðiterek çalýþýr. Ancak baþak proteinlerinin þekli mutasyonlar yoluyla deðiþtirilirse, bunun az da olsa aþýlar üzerinde etkisi olabilir” ifadelerini kullandý.

ÝLK KEZ GEÇEN EYLÜL AYINDA TESPÝT EDÝLDÝ

“VUI - 202012/01” adý verilen yeni tür, ilk olarak Eylül ayýnda Ýngiltere’nin Kent þehrinde tespit edildi.Çoðunlukla güney Ýngiltere'de olmak üzere, yeni türün binden fazla doðrulanmýþ vakasý belirtildi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bir önceki mesajýmda ;

Virüs sessiz sedasýz mutasyona uðrayýp, hayatýmýzý terk ederse, ne ala... Yoksa uzun yýllar "yeni normal" denen yaþama biçimine alýþmak zorundayýz.

demiþtim... Ama mutasyonlarý da hayatýmýzý sessiz sedasýz terk etmeyecek görünüyor.

Virüsün mutasyona uðramýþ hali bile, %70 daha bulaþýcý bir þekilde hayatýmýza geri döndüðüne göre, daha çok can alacak ve bu virüsle birkaç yýl daha mücadele edeceðiz. Görünen de gidiþat ta bu yönde... Allah sonumuzu hayreylesin.

Aþýlar, kronik rahatsýzlýðý olanlarýn bünyesini, virüse karþý biraz daha dayanaklý hale getirecek. Yani aþýya raðmen, insanlar yine de hasta olacak. Yine ölümler devam edecek. Taaa ki, bu virüsün ilacý bulununcaya kadar.

Sayfa 2/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri