Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: LG 43lj594v-za Sinyal Yok ve TKGS çalışmıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart LG 43lj594v-za Sinyal Yok ve TKGS çalışmıyor

Merhabalar, LG 43lj594v-za Smart TV'de kanal eklemeye çalışıyordum sonra ne olduysa TKGS sistemi çalışmamaya başladı ve LNB kısa devre hatası vermeye başladı. Bazı kanallar çalışıyor bazıları çalışmıyordu. Televizyonu sıfırladım belki düzelir diye şimdi de TKGS kanalları indiremiyor. Uydu düzenleden bakıyorum hiçbir şekilde sinyal alınamıyor. Kanal listesini buradan indirip USB ile aktardım başarıyla aktarıyor fakat televizyonu yeniden başlatınca kanallar yine gidiyor.

Dahili uydu alıcılı LG TV'lerde böyle bir kronik sorun var diyorlar acaba doğru mu?

Edit: Şimdi tekrar tarattığımda kanalları güncelledi. TRT'ler hariç kanallar çalışıyor. Uydu kablosu epeyi eski ondan dolayı olabilir mi acaba? Merkezi sistem var apartmanda.
    Konu lazcoder tarafından (15-11-2020 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

LNB de sorun varsa (kısa devre hatası demişsiniz) bu sekil olması normal lnb yi değiştirin üstad
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    LNB de sorun varsa (kısa devre hatası demişsiniz) bu sekil olması normal lnb yi değiştirin üstad
    Muhtemelen LNB'de sorun var fakat merkezi sistem kullanılıyor apartmanda. Başka sorun yaşayan var mı bilmiyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı lazcoder Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Muhtemelen LNB'de sorun var fakat merkezi sistem kullanılıyor apartmanda. Başka sorun yaşayan var mı bilmiyorum.
    LNB bozuk ve kablo eskiyse ondan da yapar bu sekil kullanmayın tv nizin tunerini yakarsınız bilginiz olsun
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    LNB bozuk ve kablo eskiyse ondan da yapar bu sekil kullanmayın tv nizin tunerini yakarsınız bilginiz olsun
    LNB'nin akıbetini bilmiyorum yöneticiye sormak lazım ama kablo bayağı eski neredeyse benimle yaşıt ve kablo connector'e küçük geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri