Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Turksat 5A uydusu Fırlatıldı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

A29 Turksat 5A uydusu Fırlatıldı

Şu an canlı yayın hala devam ediyor sanıyorum uydu yörüngesine doğru ilerlemekte..

Canlı yayın bitti uydu yörüngesine yerleşmek üzere bırakıldı ya da yörüngesine bırakıldı

Hayırlı olsun!.
    Konu Simba tarafından (08-01-2021 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hayırlı olsun vatana millete adına yeni uydu ile sinyal sorunlarıda ortadan kaybolur inşallah
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

5A 'dan ilk sinyal alındı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

A29

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hayırlı olsun vatana millete adına yeni uydu ile sinyal sorunlarıda ortadan kaybolur inşallah
    Amin hocam ama bu yeni uydumuz Afrika kıtasına yönelik işlerde kullanılacakmış daha çok belki de ben yanlış anlamış olabilirim ama videoda ki tanıtımda Afrika kıtasından ve iletişim faaliyetlerinden bahsediliyordu. İngilizcem çok iyi olmadığı için yanlış anlamış olabilirim. Uydunun hizmeti hakkında bilgi sahibi kimseler varsa bizleri de bilgilendirebilirler mi ?

Ben şimdi üstün körü bir araştırdım ve turksat5.com adlı bir sitede en alt kısımda şunlar yazıyor

"Airbus Defence and Space firmasının Fransa’nın Toulouse şehrindeki tesislerinde üretimi tamamlanan Türksat 5A haberleşme uydusu Florida’daki Cape Canaveral Uzay Fırlatma Merkezine gönderilecek. Uydu, fırlatma öncesi hazırlıklarının ardından Falcon 9 roketi ile uzaya fırlatılacak.

Türksat 5A uydusu, manevra ömrü ile 31° Doğu yörüngesindeki frekans ve yörünge haklarımızı 30 yıl boyunca güvence altına alacak. 10 kW gücüne sahip olan Türksat 5A, Türkiye, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Batı Afrika, Güney Afrika, Akdeniz, Ege Denizi ve Karadeniz’i kapsayan bir coğrafyada TV yayıncılığı ve veri haberleşmesi hizmetleri sunacak."
    yani tv yayını da yapılacak mış
    Konu SİSTEM1923 tarafından (09-01-2021 Saat 01:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım...türksat 5 a uydumuzu niçin 31 dereceye yollamışlar?...42 dereceye 5 b yimi uzaya fırlatıcaklarmış?...
    hiremco zapper plus...next settopbox...tv exe world...filmbox...playstation...netmaster modem...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...renault 2016 model...bmw 2017 model...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mavişehirli Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım...türksat 5 a uydumuzu niçin 31 dereceye yollamışlar?...42 dereceye 5 b yimi uzaya fırlatıcaklarmış?...
    Aslında ilk dijital uydu yörüngemiz 31 derece doğu uydusuymuş ama sonra 42 derece doğu olarak değiştirilmiş yani eğer değiştirilmiş olmasaydı ilk dijital uydumuz 31 derece doğu yörüngesine yerleşecekmiş bu konuyla alakalı olarak hafızamda kaldığı kadarıyla (yanılıyor olabilirim) vakti zamanında Binali Yıldırım bey'in Turksat tanıtım kanalında dönen röportajında bu konu gündeme gelmişti ya da başka bir programdaydı ama Binali Yıldırım bey uydu yörüngesiyle ilgili olarak bir açıklama yapmıştı diye anımsıyorum aslında bir araştırayım ben bu konuyu şimdi bilip bilmeden konuşmak yanlış olur :/

Güncelleme: Hocam maalesef bulamadım o bahsettiğim videoyu ama bulucam bugün olmazsa yarın yarın olmazsa öbürgün eninde sonunda bulucam
    Konu SİSTEM1923 tarafından (09-01-2021 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Türkiye´nin uydu dünyasindaki gecmisi ve gelecegini cok iyi anlatan bir video;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Daha yorungeye oturmadi sanirim bakalim 2 veya 3 ay testlerden sonra yorungeye yerlesir bakalim kac dereceye gelecek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu uyduyu 31°dereceye koyacaklarmiş bakalim tv kanallari burada yayina baslayacakmi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri