Konuya Etiketlenenler

Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
3 sonutan 1 ile 3 aras

Konu: te kademeli gevemede ne kan 4 il

Kullanc Bilgi Mens

Standart te kademeli gevemede ne kan 4 il

Koronavirste haftalk vaka saylar akland. 1 Mart'ta balanmas planlanan kademeli gevemeye gre; imdilik sadece 4 il "dk risk" kategorisinde bulunuyor.

Koronavirsle mcadelede 1 Mart'tan itibaren yeni dneme geiliyor. Buna gre, illerin pandemi seviyesini gsteren 'dk, orta, yksek ve ok yksek riskli' kategorilerine gei kriterleri oluturulacak.

100 binde 10un altndaki iller 'dk riskli', 11-35 aras 'orta riskli', 36-100 aras 'yksek riskli', 100n stndeki iller ise 'ok yksek riskli' saylacak.

Bu iller haritada srasyla mavi, sar, turuncu ve krmz olarak gsterilecek.

Ntv'nin haberine gre Salk Bakan Fahrettin Koca'nn dn aklad 7 gnlk vaka saylarna bakldnda "dk riskli" kategorisinde imdilik 4 il bulunuyor. Bunlar 100 binde 3,21 ile Hakkari, 3,91 ile rnak, 8,51 ile Mu ve 8,71 ile Batman.

EN RSKL 12

Dn itibaryla vaka oran 100'n zerinde olan 12 il ise "ok yksek riskli" kategorisinde. Bu iller srasyla u ekilde; Ordu 228,40; Giresun 217,51; Samsun 202,94; Trabzon 207,54; Rize 200,08; Tokat 149,20; Osmaniye 134,90; Adyaman 120,64; Aksaray 108,27; Karaman 105,92; Sakarya 103, 01; Konya 101,95.

Vaka saylarn dremezse bu iller geveme iin biraz daha beklemek zorunda kalacak. Hatta yeni nlemler de gndeme gelebilecek. Her ileye ynelik ayr kararlar alnmayacak, deiimler, bir haftalk ya da 14 gnlk izlemelerden sonra yaplacak.

Yeni srecin haziran ayna kadar devam etmesi planlanyor.

Kaynak: F5haber.com

Kullanc Bilgi Mens

Onca nlemlere ragmen vatandas umursamiyor ve her gun vaka says 8000 uzerinde

Kullanc Bilgi Mens

Alnt Creed Nickli yeden Alnt Bu Linki Grmeniz in SupersatForuma Uye Olmanz Gerekmektedir.
    Onca nlemlere ragmen vatandas umursamiyor ve her gun vaka says 8000 uzerinde
    Acillerde srnmeye baladklar zaman da i iten geiyor, zarar sadece kendilerine deil topluma veriyorlar. Maske takmayan bir birey bugn durumu nasl olsa lml dnya yarn bir gn leceiz diye kadere balyor. Ne zaman bu kadar sorumsuzlatk anlamyorum. Hayr neye inat, kime inat yapyor bu millet zemedim. Sayelerinde pandemi nedeniyle ie de giremiyorum, salgn arttka artyor. bulmakta ciddi skntlar yayoruz, pandemiyle birlikte olan retim artlar ve ek maliyetler sebebiyle kurumlar mevcut iilerini dahi zar zor altrr durumdalar ou ii kartmann peinde ama iiye isizlik denei vermek zorunda kalacandan mevcut gidiat srdryor ou kurumda ek ii almyor tabiki. Bu kafayla say daha ok artar.
    Konu GncAslan1905 tarafndan (23-02-2021 Saat 22:04 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanc var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri