Konuya Etiketlenenler

Beğeni Beğeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: HD Uydu cihaz FTA tavsiyesi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart HD Uydu cihaz FTA tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, forumda bir çok konu var tavsiyelerke ilgili ancak bir çoğu iptv ve network özellikli cihazlar için.

Ben sadece FTA özelliği olsa yeterli olacak cihaz tavsiyesi istiyorum. Yaşlı insanlar kullanacak. Dolayısıyla basit ve anlaşılır bir arayüz ve kanal geçişlerindeki hızı iyi olsa yeterli. Tabi birde anten modülününde güvenilir olmasını istiyorum. Aynı çanağa bazen bir makineyi bağlıyorsunuz sinyal düşükmüş gibi gösteriyor yayında kesintiler oluyor, başka cihaz bağlıyorsunuz sorunsuz yayın alıyor.

Aslında belkide herhangi bir cihaz alınıp kullanılabilir ancak dediğim gibi kimisinin arayüzü bir garip oluyor, kimisinin Türkçe si bozuk oluyor, kimisi kanal geçişlerinde 3-4 sn bekliyor vs. gibi sorunlar olmasın istiyorum.

Şuanda Arnix diye ne idüğü belirsiz bir cihaz var. Hız konusunda mükkemmel ancak HD olmadığı için artık bazı kanallar izlenemiyor. Bu yüzden HD olan yine hızlı bir model arayışındayım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

NEXT 2000 fta işini görür acıkcası tavsiye ederim
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    NEXT 2000 fta işini görür acıkcası tavsiye ederim

Hocam kafama takılan bir şey oldu. Şimdi araştırıyorum ancak hep 2000 Wi-fi modeli çıkıyor. Acaba bu sizin belirttiğiniz fta modeliyle arasında performans olarak yada wifi haricinde bir fark var mı?

Birde next 64 diye bir model var. Teknik özellik sayfası aynı görünüyor ancak biraz daha uygun bir fiyata sahip belki wifi olmadığı içindir. Ne düşünüyorsunuz siz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı chnekn Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hocam kafama takılan bir şey oldu. Şimdi araştırıyorum ancak hep 2000 Wi-fi modeli çıkıyor. Acaba bu sizin belirttiğiniz fta modeliyle arasında performans olarak yada wifi haricinde bir fark var mı?

Birde next 64 diye bir model var. Teknik özellik sayfası aynı görünüyor ancak biraz daha uygun bir fiyata sahip belki wifi olmadığı içindir. Ne düşünüyorsunuz siz.
    Menuleri sanirim ayni next 2000 wifi modelide alabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Editör Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Menuleri sanirim ayni next 2000 wifi modelide alabilirsiniz.
    Hocam mesajınızı yeni farkettim. Bir kaç saat önce 200 tl ye Next 64 modelini aldım.

Normalde kendim uydu cihazı kullanmıyorum ancak ürünü alırken heveslendim bir an, belki kendim içinde Wi-fi modelini alırım. Çanak anten yok ancak iptv ile kullanılabilir. Ancak yazılım sürümleri farklıymış galiba. Bazı 2000 modellerinde 1.6xxx sürüm varken wifi modelinde 1.2xxx sürümleri varmış diye okudum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı chnekn Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hocam mesajınızı yeni farkettim. Bir kaç saat önce 200 tl ye Next 64 modelini aldım.

Normalde kendim uydu cihazı kullanmıyorum ancak ürünü alırken heveslendim bir an, belki kendim içinde Wi-fi modelini alırım. Çanak anten yok ancak iptv ile kullanılabilir. Ancak yazılım sürümleri farklıymış galiba. Bazı 2000 modellerinde 1.6xxx sürüm varken wifi modelinde 1.2xxx sürümleri varmış diye okudum.
    @ Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. hocam bu konuda teknik bilgi sahibi etiketledim cvp yazacaktir musait olursa konuya

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yazılım sürümleri işlemci ile ilgili bir durum. Next 64 ile Next 2000 Wi-Fi aynı işlemci serisini kullandığı için yazılım sürümleri aynı oluyor. Diğer benzer cihazlarda da öyle. Örneğin Next 2000 HD ile kasalı 2000 HD CX aynı yazlım sürümünü kullanıyor. Yazılım sürümlerine takılmamanız gerekiyor. Yazılım içeriğinin işlevselliği aynıdır. Burada önemli olan nokta, kullanıcının ihtiyaçları. 2000 FTA serisinin içerisinde son nesil işlemciyi kullanan cihaz 2000 Wi-Fi olduğu için, FTA ve 64 serilerine göre bir tık daha hızlı işlemcisi. Bu cihazlarından içerisinde çift çekirdek işlemci kullanan cihaz ise Minix'lerin babası 2000 HD ve 2071 modelidir. Dediğim gibi ihtiyaçlarınız nedir? Bir cihazdan ne bekliyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var? Bunlara göre cihaz almanız gerekiyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sezgin 01 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Yazılım sürümleri işlemci ile ilgili bir durum. Next 64 ile Next 2000 Wi-Fi aynı işlemci serisini kullandığı için yazılım sürümleri aynı oluyor. Diğer benzer cihazlarda da öyle. Örneğin Next 2000 HD ile kasalı 2000 HD CX aynı yazlım sürümünü kullanıyor. Yazılım sürümlerine takılmamanız gerekiyor. Yazılım içeriğinin işlevselliği aynıdır. Burada önemli olan nokta, kullanıcının ihtiyaçları. 2000 FTA serisinin içerisinde son nesil işlemciyi kullanan cihaz 2000 Wi-Fi olduğu için, FTA ve 64 serilerine göre bir tık daha hızlı işlemcisi. Bu cihazlarından içerisinde çift çekirdek işlemci kullanan cihaz ise Minix'lerin babası 2000 HD ve 2071 modelidir. Dediğim gibi ihtiyaçlarınız nedir? Bir cihazdan ne bekliyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var? Bunlara göre cihaz almanız gerekiyor.
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Cihaz tavsiyesi yaşlı büyüklerimin kullanması içindi. Next 2000 ve Next 64 cihazlarının temelde aynı olduğu sonucuna vardığım için Next 64 modelini tercih ettim.

Kendim içinde 2000 wifi modeli yeterli gelir diye düşünüyorum. Zaten kullanırsam bir tek iptv işlevini kullanırım, forumlardan okuduğum kadarıylada iptv için yeterli bir cihaz olduğu söyleniyor.

Belirttiğiniz üzere Next 64 modeliyle 2000 wifi modeli aynı yazılım sürümünü kullanıyor gibi görünüyor. Ancak yine belirttiğiniz gibi işlevsel olarak bir fark yoksa sürümler arasında benim için problem değil.

Dün aldığım Next 64 modeli çanak ile denedim. Şuana kadar bir sorun yok. Kanal geçişleri bir tık daha yavaş eski cihaza göre. Ancak çok da fazla değil. Kanaldan kanala değişmekle beraber 2-3 sn. arasında. Kumandasıda oldukça hoşuma gitti. Uyumlu cihazlar için hdmi-cec özellikleride mevcut. Ayrıca istenirse Scart çıkışı yapmakta mümkün ek aparat ile. Konuyu okuyacak diğer arkadaşlara da faydalı olması için şimdilik gördüklerimi paylaştım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri