Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Digitürk Tamamen Turksat uydusuna geçiyor!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Peki yurtdışında yaşayanlara ne gibi degişiklikler bekliyor?
    Mesela turksat batı kapsami alanı kısmından seyredenler hangi sorunlar ile karşılaşacaklar.?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı muratx38 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Peki yurtdışında yaşayanlara ne gibi degişiklikler bekliyor?
    Mesela turksat batı kapsami alanı kısmından seyredenler hangi sorunlar ile karşılaşacaklar.?
    Yurt dısında yaşayanlara malesef iyi şeyler beklemiyor.Ulusal kanalların normal turkiye yayınlarını veremezler bence.Euro yayınlarını izlersiniz.
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

DİGİTURK 4K Turksat uydusunda yayında

11855 v 30000
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

s.a arkadaşlar ben merkezi sistem uydu kullanıyorum çatıdan 2 adet hem odaya hem mutfağa uydu kablosu geliyor

digitürk 9504 hd uydu alıcı kullanıyorum

digitürk eutelsattan digitürk türksata geçtim oturduğum odada kolay kurulum tüksat yapıyorum 227 kanal buluyor ( 299 / 300 kanal bulması lazım )

uyduyu çıkardım mutfağa götürdüm kolay kurulum yaptım 299 kanal buldu

tekrardan oturduğum odaya götürdüm kolay kurulum yapmama rağmen 227 kanal buluyor

sorun nerede olabilir arkadaşlar yukardan gelen kabloda sıkıntı olsa eğer çıkan kanallar da sıkıntı olmaz mı kabloda arıza var ise frekans frekans arıza olur mu

227 kanalda tek sıkıntı yok ne kananllar donuyor ne takılma oluyor

tele 1
    apara
    a2
    trt spor yıldız
    trt 3
    baba radyo

bunlar gibi 80 kanal çıkmıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliveli78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    s.a arkadaşlar ben merkezi sistem uydu kullanıyorum çatıdan 2 adet hem odaya hem mutfağa uydu kablosu geliyor

digitürk eutelsattan digitürk türksata geçtim oturduğum odada kolay kurulum tüksat yapıyorum 227 kanal buluyor ( 299 / 300 kanal bulması lazım )

tekrardan oturduğum odaya götürdüm kolay kurulum yapmama rağmen 227 kanal buluyor

sorun nerede olabilir arkadaşlar yukardan gelen kabloda sıkıntı olsa eğer çıkan kanallar da sıkıntı olmaz mı kabloda arıza var ise frekans frekans arıza olur mu

tele 1
    apara
    a2
    trt spor yıldız
    trt 3
    baba radyo

Üstad merkezi sistem işinde ortak kullanım cok oldugu için böyle sorunlar yasaman normal merkezi switchde sorun olabilir.Yine o kadar kanalı alabiliyorsun dayımların apartmanı var yuzde 50 sinyaldan baska gelmiyor cok konutlu toki dairelerinde durum böyle tv8 izleyemiyorlar oderece yani durum
    Kullandıgım ekipmanlar;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliveli78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

tele 1
    apara
    a2
    trt spor yıldız
    trt 3
    baba radyo

arkadaşım size çatıdan 2 adet aynı uydunun kablosunu sanmıyorum indirsinler..bu mantıklı olmaz..biri türksat diğeride autelsat dijitürk olarak iki farklı uydunun kablolarıdır..dijitürkten inen kablonun bağlı bulunduğu elembi(MDU) farklı frekans aralığına sahip olduğundan her iki kablodan farklı sayıda kanal sayısı alman normal...elinizde piyasa malı uydu alıcı varsa birde öyle test edip ters gidenin ne olduğunu net görmeniz açısından yardımcı olacaktır büyük olasılıkla..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım size çatıdan 2 adet aynı uydunun kablosunu sanmıyorum indirsinler..bu mantıklı olmaz..biri türksat diğeride autelsat dijitürk olarak iki farklı uydunun kablolarıdır..dijitürkten inen kablonun bağlı bulunduğu elembi(MDU) farklı frekans aralığına sahip olduğundan her iki kablodan farklı sayıda kanal sayısı alman normal...elinizde piyasa malı uydu alıcı varsa birde öyle test edip ters gidenin ne olduğunu net görmeniz açısından yardımcı olacaktır büyük olasılıkla..
    evet bir kablo oturduğum odaya iniyor diğer kablo ise salona iniyordu ben mutfağa aldırdım yıllar önce aynı kablo hem türksat hem eutelsat hemde horbit uydusu içeriyor

hangi uydu tarayınca o çıkıyor

sorun nasıl anlayacağım nerde olduğunu

- - - Updated - - -

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Üstad merkezi sistem işinde ortak kullanım cok oldugu için böyle sorunlar yasaman normal merkezi switchde sorun olabilir.Yine o kadar kanalı alabiliyorsun dayımların apartmanı var yuzde 50 sinyaldan baska gelmiyor cok konutlu toki dairelerinde durum böyle tv8 izleyemiyorlar oderece yani durum

diğer mutfakta sorun olmuyor

üst komşuda digitürk te sorun olmuyor o zaman

üst komşuya sordum bende çıkmayan tüm kanallar onda çıkıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

evet bir kablo oturduğum odaya iniyor diğer kablo ise salona iniyordu ben mutfağa aldırdım yıllar önce aynı kablo hem türksat hem eutelsat hemde horbit uydusu içeriyor

hangi uydu tarayınca o çıkıyor

sorun nasıl anlayacağım nerde olduğunu

- - - Updated - - -

diğer mutfakta sorun olmuyor

üst komşuda digitürk te sorun olmuyor o zaman

üst komşuya sordum bende çıkmayan tüm kanallar onda çıkıyor
    Switchde problem vardır o yukarıdan gelen kablonun merkezi sisteme takılı olan yerde .Onu bulup boş biryer varsa takman gerekiyor
    Kullandıgım ekipmanlar;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Switchde problem vardır o yukarıdan gelen kablonun merkezi sisteme takılı olan yerde .Onu bulup boş biryer varsa takman gerekiyor

10 dk önce digitürk kolay kurulum türksat seçtim tarama yaptım kanallar çıktı şimdi tekrar kanal yok hatası veriyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

10 dk önce digitürk kolay kurulum türksat seçtim tarama yaptım kanallar çıktı şimdi tekrar kanal yok hatası veriyor
    O kısımda sorun vardır merkezi sistemden size gelen switch de üstad.Bir çalısır bir calısmaz merkezi sistemlerde sık olan bir durumdur bu komsularda sorun yok diyorsunuz sonucta
    Kullandıgım ekipmanlar;

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri