Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
42 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Digitürk Tamamen Turksat uydusuna geçiyor!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Beni de aradılar Türksata geçiş için ama konuyu bilmediğim için müsait değilim sonra arayın deyip geçiştirdim. Görüyorum ki bu doğru ve geçiş olacak . Ben Eutelsattan yayın alıyorum DT61440 4K kutum var. Site içindeyim ve merkezi uydu tesisatından alıyoruz sinyali. Ayriyeten Türksat tesisatımız da mevcut onda normal bir receiver takılı.
    Şimdi Digiturk Türksata geçince direk Türksat kablosunu receviera takınca çalışacak mı yoksa yine MDU LNB mi gerekecek onu bilmiyorum.Bildiğiniz gibi bu kutuyla birden fazla kayıtı aynı anda yapabiliyoruz bu MDU LNB sayesinde mi oluyordu onu bilmiyorum ama kayıt özelliği için MDU LNB şart derlerse koskoca siteye MDU LNB mi değiştirtecez. Direk mevcut LNB li Türksat hattıyla çalışacaksa sorun yok.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sivil Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Beni de aradılar Türksata geçiş için ama konuyu bilmediğim için müsait değilim sonra arayın deyip geçiştirdim. Görüyorum ki bu doğru ve geçiş olacak . Ben Eutelsattan yayın alıyorum DT61440 4K kutum var. Site içindeyim ve merkezi uydu tesisatından alıyoruz sinyali. Ayriyeten Türksat tesisatımız da mevcut onda normal bir receiver takılı.
    Şimdi Digiturk Türksata geçince direk Türksat kablosunu receviera takınca çalışacak mı yoksa yine MDU LNB mi gerekecek onu bilmiyorum.Bildiğiniz gibi bu kutuyla birden fazla kayıtı aynı anda yapabiliyoruz bu MDU LNB sayesinde mi oluyordu onu bilmiyorum ama kayıt özelliği için MDU LNB şart derlerse koskoca siteye MDU LNB mi değiştirtecez. Direk mevcut LNB li Türksat hattıyla çalışacaksa sorun yok.
    4k kutu ile yayın alıyorsanız lnb mdu 6 değişecek diyorlar
    Konu aliveli78 tarafından (28-01-2022 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Digitürk Araplara geçtikten sonra neyin karşılığında Türksat ​uydusuna dönüş yapıyorlar acaba?!..Onlarda para çok,bizde de mirasyedi.Cumhuriyet kazanımları birer ikişer önce özelleştirildi sonrada Araplara satıldı...D-Smart'ın Doğan holdingten ve Digitürk'ün Çukurova holdingten nasıl alındığını yakın geçmişin tanıkları henüz unutmadı.Bunlar Türksat uydusundan ucuza yayın yapma izni de almış olabilirler..Yoksa bu geçiş bizleri düşündükleri için olamaz..
    Konu rselturk tarafından (29-01-2022 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ayrı bir çanak ayrı bir kablo çöplüğünden halk kurtulmuş olacak..buda ekstra masraf demek...ayrıca feed yayın yakalama şansımızda dahada artacak..
    feed yayınları nasıl seyredilir digiturkun, huseyin usta.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selvi64 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    feed yayınları nasıl seyredilir digiturkun, huseyin usta.
    özeline mesaj attım selvi64...ayrıca elinizdeki uydu alıcıların feed yayınları seyretmeye uygun olması gerekir...genelde HD cihazlar 4.2.0 formatlı feed yayınları açabiliyorken 4.2.2 formatı bir üst segment 4K uydu alıcılar açmaktadır..istisnalar dışında genel çerçeve bu...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

digitürk türksat üzerinden yayın alan merkezi sistem kullananlar türksatta olan tüm kanalları mod tuşu ile izleyebilir mi acaba

- - - Updated - - -

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Üstad merkezi sistem işinde ortak kullanım cok oldugu için böyle sorunlar yasaman normal merkezi switchde sorun olabilir.Yine o kadar kanalı alabiliyorsun dayımların apartmanı var yuzde 50 sinyaldan baska gelmiyor cok konutlu toki dairelerinde durum böyle tv8 izleyemiyorlar oderece yani durum

merhaba hocam nasılsınız yönetici çatıya çıktı gevşek kablo yok sıkmış hepsini düzeldi kanlalr 299 kanallar donma ve takılmadan çıkıyordu dün sorunsuz çıktı izlendi dün öğlene kadar sorun yoktu sonra kanallar gitti gene 227 kanal çıkıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliveli78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    digitürk türksat üzerinden yayın alan merkezi sistem kullananlar türksatta olan tüm kanalları mod tuşu ile izleyebilir mi acaba

- - - Updated - - -

merhaba hocam nasılsınız yönetici çatıya çıktı gevşek kablo yok sıkmış hepsini düzeldi kanlalr 299 kanallar donma ve takılmadan çıkıyordu dün sorunsuz çıktı izlendi dün öğlene kadar sorun yoktu sonra kanallar gitti gene 227 kanal çıkıyor
    üÜstad sizin switch bozukdur buyuk ihtimal baska dairelerde sorun yok ise daha önce dedigim gibi.Turksat mod tusu ile ben tivibuda izliyorum ama digiturkun son cıkan cihazlarından izlermisiniz bilmiyorum
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Simba Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    üÜstad sizin switch bozukdur buyuk ihtimal baska dairelerde sorun yok ise daha önce dedigim gibi.Turksat mod tusu ile ben tivibuda izliyorum ama digiturkun son cıkan cihazlarından izlermisiniz bilmiyorum

digitürk son cihazı kullanmıyorum ki 9504 hd cihazı kullanıyorum

dün gece saat 1 de tele1 a2 çıkmıyordu sabah açtım kendi kendine gece düzelmiş

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliveli78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    digitürk son cihazı kullanmıyorum ki 9504 hd cihazı kullanıyorum

dün gece saat 1 de tele1 a2 çıkmıyordu sabah açtım kendi kendine gece düzelmiş
    Hocam teknik servis cagırın buradan bunu cozumlenmesi cok zor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

s.a merhaba hocam nasılsınız

daha önce bi sorunum vardı digitürk türksat merkezi sistem kullanıyorum kanalların bazıları çıkmıyordu diğer odada digitürk kutuyu götürdüğüm zaman kurulum yaptığımda 306 kanal buluyordu diğer odada 262 kanal buluyordu 262 bu kanallarda hiç bir şekilde donma karıncanlanma olmuyor sürekli aynı kanallar bozluyordu

digitürk servisi geldi kutu sağlam dedi sorun size yukarıdan gelen kablo da sıkıntı var dedi

kabloda eziklik olursa yada kalitesiz kablo ise bazı kanalların hiç çıkmama gibi yada kolay kurulum ile düzelip 2 saat sonra kendi kendine kanalların kaybolması gibi sorunlar olur mu

sinyal 85

kalite seviye 100

görünüyor iyimi bunlar
    Konu aliveli78 tarafından (14-04-2022 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri