Konuya Etiketlenenler

Beðeni Beðeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arasý

Konu: HD Uydu cihaz FTA tavsiyesi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart HD Uydu cihaz FTA tavsiyesi

Merhaba arkadaþlar, forumda bir çok konu var tavsiyelerke ilgili ancak bir çoðu iptv ve network özellikli cihazlar için.

Ben sadece FTA özelliði olsa yeterli olacak cihaz tavsiyesi istiyorum. Yaþlý insanlar kullanacak. Dolayýsýyla basit ve anlaþýlýr bir arayüz ve kanal geçiþlerindeki hýzý iyi olsa yeterli. Tabi birde anten modülününde güvenilir olmasýný istiyorum. Ayný çanaða bazen bir makineyi baðlýyorsunuz sinyal düþükmüþ gibi gösteriyor yayýnda kesintiler oluyor, baþka cihaz baðlýyorsunuz sorunsuz yayýn alýyor.

Aslýnda belkide herhangi bir cihaz alýnýp kullanýlabilir ancak dediðim gibi kimisinin arayüzü bir garip oluyor, kimisinin Türkçe si bozuk oluyor, kimisi kanal geçiþlerinde 3-4 sn bekliyor vs. gibi sorunlar olmasýn istiyorum.

Þuanda Arnix diye ne idüðü belirsiz bir cihaz var. Hýz konusunda mükkemmel ancak HD olmadýðý için artýk bazý kanallar izlenemiyor. Bu yüzden HD olan yine hýzlý bir model arayýþýndayým.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

NEXT 2000 fta iþini görür acýkcasý tavsiye ederim
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Simba Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    NEXT 2000 fta iþini görür acýkcasý tavsiye ederim

Hocam kafama takýlan bir þey oldu. Þimdi araþtýrýyorum ancak hep 2000 Wi-fi modeli çýkýyor. Acaba bu sizin belirttiðiniz fta modeliyle arasýnda performans olarak yada wifi haricinde bir fark var mý?

Birde next 64 diye bir model var. Teknik özellik sayfasý ayný görünüyor ancak biraz daha uygun bir fiyata sahip belki wifi olmadýðý içindir. Ne düþünüyorsunuz siz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý chnekn Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hocam kafama takýlan bir þey oldu. Þimdi araþtýrýyorum ancak hep 2000 Wi-fi modeli çýkýyor. Acaba bu sizin belirttiðiniz fta modeliyle arasýnda performans olarak yada wifi haricinde bir fark var mý?

Birde next 64 diye bir model var. Teknik özellik sayfasý ayný görünüyor ancak biraz daha uygun bir fiyata sahip belki wifi olmadýðý içindir. Ne düþünüyorsunuz siz.
    Menuleri sanirim ayni next 2000 wifi modelide alabilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Editör Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Menuleri sanirim ayni next 2000 wifi modelide alabilirsiniz.
    Hocam mesajýnýzý yeni farkettim. Bir kaç saat önce 200 tl ye Next 64 modelini aldým.

Normalde kendim uydu cihazý kullanmýyorum ancak ürünü alýrken heveslendim bir an, belki kendim içinde Wi-fi modelini alýrým. Çanak anten yok ancak iptv ile kullanýlabilir. Ancak yazýlým sürümleri farklýymýþ galiba. Bazý 2000 modellerinde 1.6xxx sürüm varken wifi modelinde 1.2xxx sürümleri varmýþ diye okudum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý chnekn Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hocam mesajýnýzý yeni farkettim. Bir kaç saat önce 200 tl ye Next 64 modelini aldým.

Normalde kendim uydu cihazý kullanmýyorum ancak ürünü alýrken heveslendim bir an, belki kendim içinde Wi-fi modelini alýrým. Çanak anten yok ancak iptv ile kullanýlabilir. Ancak yazýlým sürümleri farklýymýþ galiba. Bazý 2000 modellerinde 1.6xxx sürüm varken wifi modelinde 1.2xxx sürümleri varmýþ diye okudum.
    @ Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. hocam bu konuda teknik bilgi sahibi etiketledim cvp yazacaktir musait olursa konuya

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yazýlým sürümleri iþlemci ile ilgili bir durum. Next 64 ile Next 2000 Wi-Fi ayný iþlemci serisini kullandýðý için yazýlým sürümleri ayný oluyor. Diðer benzer cihazlarda da öyle. Örneðin Next 2000 HD ile kasalý 2000 HD CX ayný yazlým sürümünü kullanýyor. Yazýlým sürümlerine takýlmamanýz gerekiyor. Yazýlým içeriðinin iþlevselliði aynýdýr. Burada önemli olan nokta, kullanýcýnýn ihtiyaçlarý. 2000 FTA serisinin içerisinde son nesil iþlemciyi kullanan cihaz 2000 Wi-Fi olduðu için, FTA ve 64 serilerine göre bir týk daha hýzlý iþlemcisi. Bu cihazlarýndan içerisinde çift çekirdek iþlemci kullanan cihaz ise Minix'lerin babasý 2000 HD ve 2071 modelidir. Dediðim gibi ihtiyaçlarýnýz nedir? Bir cihazdan ne bekliyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var? Bunlara göre cihaz almanýz gerekiyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý sezgin 01 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Yazýlým sürümleri iþlemci ile ilgili bir durum. Next 64 ile Next 2000 Wi-Fi ayný iþlemci serisini kullandýðý için yazýlým sürümleri ayný oluyor. Diðer benzer cihazlarda da öyle. Örneðin Next 2000 HD ile kasalý 2000 HD CX ayný yazlým sürümünü kullanýyor. Yazýlým sürümlerine takýlmamanýz gerekiyor. Yazýlým içeriðinin iþlevselliði aynýdýr. Burada önemli olan nokta, kullanýcýnýn ihtiyaçlarý. 2000 FTA serisinin içerisinde son nesil iþlemciyi kullanan cihaz 2000 Wi-Fi olduðu için, FTA ve 64 serilerine göre bir týk daha hýzlý iþlemcisi. Bu cihazlarýndan içerisinde çift çekirdek iþlemci kullanan cihaz ise Minix'lerin babasý 2000 HD ve 2071 modelidir. Dediðim gibi ihtiyaçlarýnýz nedir? Bir cihazdan ne bekliyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var? Bunlara göre cihaz almanýz gerekiyor.
    Öncelikle cevabýnýz için teþekkürler.
    Cihaz tavsiyesi yaþlý büyüklerimin kullanmasý içindi. Next 2000 ve Next 64 cihazlarýnýn temelde ayný olduðu sonucuna vardýðým için Next 64 modelini tercih ettim.

Kendim içinde 2000 wifi modeli yeterli gelir diye düþünüyorum. Zaten kullanýrsam bir tek iptv iþlevini kullanýrým, forumlardan okuduðum kadarýylada iptv için yeterli bir cihaz olduðu söyleniyor.

Belirttiðiniz üzere Next 64 modeliyle 2000 wifi modeli ayný yazýlým sürümünü kullanýyor gibi görünüyor. Ancak yine belirttiðiniz gibi iþlevsel olarak bir fark yoksa sürümler arasýnda benim için problem deðil.

Dün aldýðým Next 64 modeli çanak ile denedim. Þuana kadar bir sorun yok. Kanal geçiþleri bir týk daha yavaþ eski cihaza göre. Ancak çok da fazla deðil. Kanaldan kanala deðiþmekle beraber 2-3 sn. arasýnda. Kumandasýda oldukça hoþuma gitti. Uyumlu cihazlar için hdmi-cec özellikleride mevcut. Ayrýca istenirse Scart çýkýþý yapmakta mümkün ek aparat ile. Konuyu okuyacak diðer arkadaþlara da faydalý olmasý için þimdilik gördüklerimi paylaþtým.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri