Konuya Etiketlenenler

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: İnternet, yüzde 70 zamlandı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart İnternet, yüzde 70 zamlandı

Türk Telekom, referans veri akış erişim(VAE) tarifelerinde fiyat güncellemesi yaptı. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verebilen tek toptan internet hizmet sağlayıcısı konumunda olan Türk Telekom’un bu tarife güncellemesi, tüketici açısından internet hizmetlerinde yüzde 70 zam anlamına geliyor.

Dünya'da yer alan habere göre; Türk Telekom’un yeni tarifeleri, 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girdi. Hem VAE hem de port ücretlerine geçen seneki tarifenin üzerine yüzde 70 zam yapıldığı görülüyor.Türk Telekom, geçtiğimiz yıl, 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere VAE'ye yüzde 67 zam yapmıştı. Zam, daha sonra haziranda yürürlüğe girecek şekilde ertelenmişti. İki yıllık bir aradan sonra Türk Telekom’un tarife güncellemesi, geçtiğimiz yıl kamuoyunda çok tartışılmıştı.
    İki yıl tarifesini sabit tutan Türk Telekom’un, geçen yıl zam yapması üzerine Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal, tarife düzenlemeleri ile ilgili olarak, tarifelerdeki fiyat düzenlemelerinin bir zaman dilimine oturtulması konusunda beyanlarda bulunmuştu. BTK tarafından, her yıl nisan ve ekim aylarında olmak üzere mobil telefon hizmetleri için azami ücret tarifesi belirleniyor. BTK, bu yıl 1 Nisan’da yapılan zamma ilişkin kamuoyu bilgilendirmesini ise yapmadı.

İnternet hizmetleri ile ilgili olarak tarifelerin ne zaman düzenleneceği, yeni fiyatların ne zaman yürürlüğe konulacağına ilişkin yasal bir düzenleme yok.

Türk Telekom tarifelerinin en çok şikayet alan fiyat artışı ise arıza durumunda müşteriye yansıtılacak ücret oldu. Türk Telekom’dan kaynaklanmayan arıza kaydı ceza bedeli 270,21 TL’ye yükseltildi. Daha önce uygulanan tarifede Türk Telekom bu ücreti İnternet Servis Sağlayıcı’ya 14 TL olarak yansıtıyordu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu zam ulkenin artık genel sorunu geçip zamhane oldu gelen zamlara sasırmıyoruz herşey cok pahalı yapılan zamlar bizlere %200 extra yansıdı
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Millenicom 100 Mbit limitsiz fiber hatta 170 TL ödüyordum. Zam geleceği haberini aldıktan sonra artık Türktelekoma 2 yıl bağlı kalmam gerektiğini anladım ve seneler sonra Türktelekoma geçiş yaptım. 100 Mbit limitsiz Fiber ve Tivibu İPTV Süper paketi aylık 300 TL ye aldım. Şimdi ise aynı paket ilk 12 ay 429 ve son 12 ay 509 TL oldu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Hikmet™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Millenicom 100 Mbit limitsiz fiber hatta 170 TL ödüyordum. Zam geleceği haberini aldıktan sonra artık Türktelekoma 2 yıl bağlı kalmam gerektiğini anladım ve seneler sonra Türktelekoma geçiş yaptım. 100 Mbit limitsiz Fiber ve Tivibu İPTV Süper paketi aylık 300 TL ye aldım. Şimdi ise aynı paket ilk 12 ay 429 ve son 12 ay 509 TL oldu.
    Sunucu ücretlerinde bile %400 artı yaşandı bu gidişle yakında milletin gireceği web siteler kalmayacak bir domain 600 tl olmuş senelik guncellemesi valla bu durum nereye kadar bu şekil devam eder bilinmez
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Admin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Sunucu ücretlerinde bile %400 artı yaşandı bu gidişle yakında milletin gireceği web siteler kalmayacak bir domain 600 tl olmuş senelik guncellemesi valla bu durum nereye kadar bu şekil devam eder bilinmez
    Çok sıkıntılı dönemdeyiz abi. Bundan 2 ay önce evlilik planlarım varken, şimdi evlilik fikrini erteledim mecburen. Sanırım bu gidişle yurt dışına gidebilirim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Hikmet™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Çok sıkıntılı dönemdeyiz abi. Bundan 2 ay önce evlilik planlarım varken, şimdi evlilik fikrini erteledim mecburen. Sanırım bu gidişle yurt dışına gidebilirim.
    Hikmet üstad allah yardımcın olsun ekonomi felaket böyle zamanda düğün yapmak ayrı bir olay zaten
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Turk telekomda 2024 yılında en dusuk net paketi 340 lardan baslıyor gerçekten bu iş nereye kadar gidecek böyle mobil gsm operatorlerinde bile 3 gb internet 130 tl olmuş

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Türkiye'de internet lüks ve ulaşılmaz oldu neredeyse.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri