Konuya Etiketlenenler

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: TÜRKNET

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart TÜRKNET

turknet kullanıcısıyım son zamanlarda ıptv donma olayları yaşıyorum genelle turknet sıkıntı var imiş yeni öğrendim aynı sorunları yaşayan veya çözümüne yardımcı olabilir misiniz dns 8888 8844 yaptım olmadı 1111 1001 yaptım olmadı bir türlü çare bulamadım öğrendiğim kadar statik ip geçsem çare olur mu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

statik ipe geçmen faydası olmaz sanki ustad saglayıcı değiştmen lazım gibime geliyor
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cok sık zam yapıyor bu firayı 1.5 yılda 3 kere zam yaptı çıktım bende 100 mbbit hıza 110 tl aylı ödüyorum gibirnet te

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hasandeniz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    turknet kullanıcısıyım son zamanlarda ıptv donma olayları yaşıyorum genelle turknet sıkıntı var imiş yeni öğrendim aynı sorunları yaşayan veya çözümüne yardımcı olabilir misiniz dns 8888 8844 yaptım olmadı 1111 1001 yaptım olmadı bir türlü çare bulamadım öğrendiğim kadar statik ip geçsem çare olur mu
    Altını çizerek belirtmek isterim, her zaman söylerim Server sahibi yada yayıncı kuruluşun yayını hostu sunucusu yayınları iyi kaliteli ise müşteri yada free yayını izleyenler interneti 2 mb olsun donma takılma olmaz ama bazı kişiler yada yayıncılar bu işleri okadar amatörce pc den free hostlardan yapmaya kalkıyorlar birde kendine ait hiç bir local yayını olmadığında aşırı yüklenmede sunucu kaldırmıyor yada bir çok forumda ücretli yayınlar forum forum reklam amaçlı yada HACK yapılıp patlatılıp tüm forumlarda sanal alemde gezip paylaşılıyor oysa yayınlar bir tek kişilik böyle bir yayını kim sağlıklı izleyebilir, server sahibi para ödediği kişi dahi donma takılma olmadan izleme yapamaz,

Özetle hiç kimse yayınım kötü demiyor, hep topu karşı tarafa suçlayıp netiniz yavaş der.

DNS değiştirmek Turkiyeden engel konan yayınları izlemede bir nebze ama VPN olmadan gene izleme yapamazlar. Yani özetle sizin İP TV rahat kaliteli izlemenizde DNS veya VPN hiç bir faydası olmaz. ÖrneğinEniğma2 cihazda E2İPLAYER WEBMEDİA *****MEDİA TÜRKVOD (Bazı XXX kanalları) NSTREAMVOD KODİLİTE gibi pluginsleri rahat rahat Türkiyeden erişeme kapalı yayınları bile izlemek için cihazınızda ve Pc nizde mutlaka önce DNS değiştirip VPN aktif etmeniz gerekmektedir. Ben yıllarca bu yayınları DNS ve VPN kullanıp en ufak donma takılma olmadan izliyorum...hemde 40 mb internetle geçmiştede uzun yıllar 2 mb Türk Telekomda bile hiç sorun yaşamadım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

turkcell superonlıne 35mbps vdsl kullanıyordum 195 tlye.. taahhut 3 ay once bıttı... ve bu hızda iptv lerın bazılarında donmalar oluyordu. sureklı netınızde problem var denılıyordu... bu sırada dairemıze eve kadar fiber dosedı superonlıne. bana teklıf geldı yuksek hız ıstersenız 500mbps hız 2 yıl taahhutlu 265 tl... dusundum nerdeyse vdsl hızın 15 kat fazlası ve fıyatta uygun geldı... fıbere gectım... hız gayet guzel tum sıtelerde youtube vs vs film izleme download upload hızları super tam 500mbps verıyor zaten... ama malesef bazı iptv lerde yıne donma yapıyor... arkadasın dedıgı gıbı iğtv sunucuları yetersız oldugu surece ısterse 1000000mbps hız olsun yıne donma yapacaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Yer imleri