Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/4 1234 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Windows Vista ilgili + sorunlarý çözümleri

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows Vista ilgili + sorunlarý çözümleri

Windows Vista rehperi
    Arkadaþlar Windows Vista ile ilgili merak ettikleriniz.sizleri neyin bekledigi ve tabiki ilerde oluþa bilecekde sorunlarý bu baþlýk altýnda konuþup hep beraber çözüm bulmaya çalýþalým .

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows Vista, Microsoft'un Ocak 2007'de piyasaya süreceðini açýkladýðý yeni iþletim sistemidir. Kod adý longhorndur. Þu anda beta sürümleri test edecek kiþilere gönderilmiþtir. Bu sürümlerde 3 boyutlu menüler bulunmaktadýr.
    Windows Vista, kiþisel bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve media center PC'lerde kullanýlan Microsoft Windows adlý grafiksel iþletim sistemi serisinin en son ürünüdür. Vista, 25 Temmuz 2005'te yapýlan resmi açýklamadan önce Longhorn kod adýyla tanýnýyordu. 8 Kasým 2006'da Windows Vista'nýn geliþtirilmesi tamamlanmýþ sistem üreticilerine daðýtýlmýþtýr. Kasým 2006 itibariyle bazý sürümler toplu lisans müþterilerinin, MSDN ve TechNet abonelerinin eriþimine açýlmýþtýr. Microsoft son kullanýcýlar için Vista'nýn dünya çapýnda çýkýþ tarihini 30 Ocak 2007 olarak açýklamýþtýr. Windows XP'nin çýkýþýndan sonradaki bu beþ yýlýk ara, temel Windows sürümlerinin çýkýþý arasýndaki en uzun zaman aralýðýdýr.
    Microsoft'a göre Windows Vista, güncellenmiþ grafiksel kullanýcý arabirimi ve Windows Areo adlý görsel stili baþta olmak üzere yüzlerce yeni özellik, geliþtirilmiþ arama özellikleri, Windows DVD Maker gibi yeni çokluortam oluþturma araçlarý ve tamamý yeniden tasarlanmýþ að, ses, yazdýrma ve görüntüleme alt sistemleri içermektedir. Vista ayrýca peer-to-peer teknolojisi sayesinde bir ev aðýndaki makineler arasýnda iletiþim düzeyici arttýrarak bilgisayarlar ve aygýtlar arasýnda dosya ve sayýsal medya paylaþýmýný kolaylaþtýrmayý hedeflemektedir. Vista, geliþtiriciler için geleneksel Windows API'ý kullanarak yüksek kaliteli uygulamalar yazmayý oldukça kolaylaþtýrmayý hedefleyen .NET Çatýsý'nýn 3.0 sürümünü sunmaktadýr.
    Buna raðmen, Microsoft'un Vista için belirlediði birincil hedef, Windows iþletim sisteminin güvenlik durumunu geliþtirmek olmuþtur. Windows XP'nin ve öncüllerinin en çok eleþtirilen yaný güvenlik açýklarý ve zararlý yazýlýmlara, virüslere ve tampon bellek taþmalarýna karþý zayýf oluþuydu.
    Geliþtirilmesi sýrasýnda Vista çeþitli gruplar tarafýndan birçok negatif eleþtirinin hedefi oldu. Windows Vista eleþtirileri arasýnda geliþtirme süresinin sürekli uzamasý, kýsýtlayýcý lisans þartlarý, dijital medyalarýn kopyalanmasýný önlemeye yönelik yeni Sayýsal Hak Yönetimi teknolojisilerinin sisteme dahil edilmesi ve Kullanýcý Hesap Denetimi gibi yeni özelliklerinin kullanýþsýzlýðý yer aldý.

Donaným gereksinimleri [deðiþtir]

Microsoft'a göre Windows Vista'yý çalýþtýrabilecek bilgisayarlar Vista Uyumlu (Vista Capable) ve Vista Premium Sürümüne Hazýr (Vista Premium Ready) olarak sýnýflandýrýlmaktadýr. Vista Uyumlu veya dengi bir bilgisayarýn en az 800 MHz iþlemci, 512 MB RAM ve DirectX 9 destekli bir ekran kartýna sahip olmasý gerekir. Vista Uyumlu PC'ler Aero kullanýcý arabirimi de dahil olmak üzere geliþmiþ Vista grafiklerini destekler. Vista Premium Sürümüne Hazýr bir bilgisayar en az 1.0 GHz iþlemci, 1 GB sistem belleði, yeni Windows Görüntü Sürücüsü Modeli'ni destekleyen ve en az 128 MB bellekli bir ekran kartý gerektirir ve Vista'nýn üst düzey özelliklerini destekler. Microsoft, bir bilgisayarýn Vista'yý çalýþtýrabilme yeteneðini ölçen Windows Vista Yükseltme Danýþmaný adlý bir yazýlýmý da Windows XP ve Windows Vista kullanýcýlarýna sunmaktadýr. [1]
    Microsoft'un web sitesinde bazý Vista uyumlu donanýmlar listelenmektedir. Belirttikleri Vista Premium Sürümüne Hazýr dizüstü bilgisayarlarda Intel Core 2 Duo T5500 veya üzeri iþlemci ve 1 GB bellek bulunmaktadýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon Nogood

1 66J-02843 Windows Vista Business English Intl non-EU/EFTA DVD 325,00 $

2 66J-02844 Windows Vista Business English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 218,75 $

3 66K-00771 Windows Vista Business N English Intl non-EU/EFTA DVD 325,00 $

4 66K-00772 Windows Vista Business N English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 218,75 $

5 66G-01095 Windows Vista Home Basic English Intl non-EU/EFTA DVD 220,00 $

6 66G-01096 Windows Vista Home Basic English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 113,75 $

7 66H-00499 Windows Vista Home BasicN English Intl non-EU/EFTA DVD 220,00 $

8 66H-00500 Windows Vista Home BasicN English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 113,75 $

9 66I-01073 Windows Vista Home Prem English Intl non-EU/EFTA DVD 261,25 $

10 66I-01075 Windows Vista Home Prem English Intl UPG AE non-EU/EFTA DVD 71,25 $

11 66I-01074 Windows Vista Home Prem English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 176,25 $

12 66R-01090 Windows Vista Ultimate English Intl non-EU/EFTA DVD 436,25 $

13 66R-01091 Windows Vista Ultimate English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 286,25 $

Fiyatlardan anlaþýlacaðý üzere XP'ye devam

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ben vista almayý düþünüyorum fakat sistemim kaldýrýrmý onu bilemiyorum arkadaþlar..bilen varsa yardýmcý olabilir mi?
    sistemim

256mb ram
    128mb ekran kartý
    2800 amd iþlemci
    40gb hdd

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý tike® Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Fiyatlardan anlaþýlacaðý üzere XP'ye devam

evet xp ye devam...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý DJ VoLkAn Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ben vista almayý düþünüyorum fakat sistemim kaldýrýrmý onu bilemiyorum arkadaþlar..bilen varsa yardýmcý olabilir mi?
    sistemim

256mb ram
    128mb ekran kartý
    2800 amd iþlemci
    40gb hdd

ram yetersiz ve hdd zorlar. bence sistem daha oturana kadar xp kullanmaya devam.ayrýca fiyatlardan dolayýda xp ye devam

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaşlar,

Bana Almanyadan laptop geldi. İşletim sistemi Almanca Vista.

Bunu nasıl Türkçe yada İngilizceye çevirebilirim?

Saygılarımla,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý drvet06 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar,

Bana Almanyadan laptop geldi. Ýþletim sistemi Almanca Vista.

Bunu nasýl Türkçe yada Ýngilizceye çevirebilirim?

Saygýlarýmla,
    Ýþletim sisteminin dili sadece toplu lisans alýmlarýnda deðiþtirilebilir. Bu
    da MUI denilen Çoklu Kullanýcý Arabirimi paketlerinin sisteme yüklenmesi ile
    olur. Sizin aldýðýnýz sistem oem veya Kutu lisans ise TR yapabilme þansýnýz
    bulunmuyor. Aldýðýnýz yere iade edip TR Vista çýkana kadar beklemenizi
    öneririm.
    Arkadaþým bu mail microsoft a mail attýðýnýzda cevap olarak geliyor.Sanýrým yeterince açýklayacý.

Saygýlarýmla...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý e®tan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþým bu mail microsoft a mail attýðýnýzda cevap olarak geliyor.Sanýrým yeterince açýklayacý.

Saygýlarýmla...
    Evet gayet açýk. Çok teþekkürler.

Ya bir üst versiyonunun farkýný verip yükselteceðiz, yada illegal...

Bakalým.

Saygýlarýmla,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý drvet06 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Evet gayet açýk. Çok teþekkürler.

Ya bir üst versiyonunun farkýný verip yükselteceðiz, yada illegal...

Bakalým.

Saygýlarýmla,
    Üst versiyona yükseltme yokmuþ. Yenisini almam gerekiyormuþ, 250$.

Yurdum insaný gereðini yapmýþ, arkadaþýma kahve ýsmarladým halletti.

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri