Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dijital TV Kartları (Okumadan Geçmeyin)..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dijital TV Kartları (Okumadan Geçmeyin)..!

Değerli arkadaşlarım PC World Dergisinin izni alınarak yayınladığım yazıda, Dijital TV Kartları A'dan-Z'ye anlatılmış,Kapsamlı bir teste tutulmuş, ve en ince ayrıntılara kadar değinilmiş, v.s devamını yazıda bulabilrsiniz..!

Yazıyı yayınlamak için izni veren yazı sahibi @Pamir Kızıltuğ'a

Ve PC World Dergsi Ekibine binlerce teşekkürler..! Çalışmalarınızın devamı ve PC World Dergisinin Her PC Severin okuması dileği ile..!

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Yazıyı başka bir sitede izinsiz olarak yayınlayan Hukuki Yaptırımı Ve Mali Külfeti Peşinen Kabul etmiş sayılır..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

inca da ki lnb çıkış olayı güzelmiş
    teşekkürler bilgiler için

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bİlgİ İÇİn TŞk.......

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Warn

bilgiler çok güzel ancak bişey yanlış anlatılmış yada yazar bunu yanlış anladığı için doğru yazamamış onuda buradan ben yazayım

1 - disecq bir seçici siviçtir yani hangi çanaktaki yayını izlemek isterseniz onu seçme işlemini yapar ve lnb den gelen yayını bölmez !!!! zaten lnb çıkışında farklı 4 sinyal pozisyonu olduğu için yani
    a - vertical (13volt)
    b - horizontal (18volt)
    c - high vertical (13 volt- 22khz)
    d - high horizontal (18 volt- 22khz)
    hiçbir şekilde bölünerek kullanılamaz
    öyle olsaydı binalara santral kurmaz çatıya tek bir çanak koyar 1000 kişiye dağıtırdık
    ancak yukarıda belirttiğim seçeneklerden sadece birini kullanan mesela digitürk yayınları için bu bölme işlemi yapılabilir çünkü lnb içindeki 4 seçenekten sadece 1 tanesi kullanılmaktadır.

2 - gelelim digital tv kartı üzerindeki lnb çıkış ucuna;
    yukarıda belirttiğim nedenden dolayı zaten bölünemeyen lnb çıkışı kart üzerindede aynı mantıkla çalışır yani siz evinizdeki ikinci bir uydu alıcısına bu çıkıştan bir kablo çekerseniz havanızı alırsınız hatta burada lnb,digital kart yada ikinci uydu alıcısının farklı voltajlar nedeniyle arızalanma riski var yani aynı anda 2 cihazdan aynı paket ve frekansta değilse görüntü alamazsınız kaldıki bilgisayarınıza bağlı digital uydu tv kartınız açıkken zaten 2 nolu çıkış terminali otomatik olarak kapalıdır yani bilgisayarda bişey izlerken çıkış lnb ucu OFF pozisyonundadır bilgisayardaki tv kartınız kapalıyken lnb çıkış terminali ON olur

sevgiler/saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar visionplus tv kartım var ama sürücülerini kuramıyorum sanırım cd ler bozuk inetrnetten doğru driverleri bulamadım yardım ederseniz sevinirim şimdiden soğolun.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

inca dvbs kartım var. prog dvb de kanallar elle nasıl aranıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bilgilendirme için teşekkürler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bilgilendirme için teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri