Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ABDEST'iN FAYDALARI

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart ABDEST'iN FAYDALARI

Peygamber efendimiz (SAV.) buyurdular ki;
    Güzelce abdest almak imanın yarısıdır.
    Bir kimse abdest aldığı zaman, ağaçtan yaprakların döküldüğü gibi günahları dökülür.
    Ölüm meleği geldiğinde abdestli olan şehit olur.
    Abdestli olarak uyuyan, gece ibadet eden gündüz oruç tutan kimse gibidir.
    Abdestli iken abdest alana Allah on sevap yazar.
    Abdestini tazeliyenin, imanını da Allahu teala tazeler, yani parlatır, kuvvetlendirir.
    Kim temiz bir abdest alıp, yatağa yatarsa o gece bir melek sabaha kadar "Allahım sen bu kulunu affet! Zira o abdestli yattı" diye dua eder.
    Abdest üzerine abdest nur üzerine nurdur.
    Allahu teala buyurdu ki: Bir kimsenin abdesti bozulunca, abdest , almazsa bana cefa etmiş olur. Abdest alınca iki rekat namaz kılmazsa yine bana cefa etmiş olur. Abdesti bozulup tazelerse sonrada iki rekat namaz kılan kimse, eğer benden bir şey istemezse yine bana cefa etmiş olur.
    Bir kimse abdest alıp iki rekat namaz kılsa, sonra din ve dünyası için bana dua etse, o kulumun duasını kabul etmezsem bende ona cefa etmiş olurum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tpaylaşım için sağol

Kullanıcı Bilgi Menüsü

gerçekten çok öenmli bir mevzuya değinmişsin
    hele hele gece abdestli yatmak ölüm meleği gelince şehit olarak gitmek çok dehşet birşey
    selametle
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler arkadaşım. emeğine sağlık.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Maalesef birçok kişi abdesti sadece namazın şartı olarak biliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

saolasın bilmiyordum ama ögrendik yaparsak ne mutlu bize
    yanıklarda iz bırakmaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler
    Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Abdest Almanın Sevabı...

Abdest almanın sevabı

Musluman kardesim,
    abdest, namazin anahtaridir. Namaz kilmak icin abdets almak farzdir. Abdestin sevabinin coklugunu sevgili Peygamberimizin S.A.V hadis-i seriflerini okuyarak ogrenelim. Abdest yuzu nur, kalbleri sürur verir.

Sevgili Peygamberimiz S.A.V hadis-i seriflerinde soyle buyurmustur:

"Musluman veya mu'min bir kul abdest aldigi zaman, yuzunu yikarken gozleriyle bakip da isledigi gunah ve hatalari su ile veya en son damla ile cikip gider.
    Kollarini yikarken, ellerini uzatipda isledigi hatalari, gunahlari (aldigi abdest) suyu ile veyahut abdest suyunun en son damlasiyla cikip gider. O kadar ki, abdest tamamlaninca (abdest alan musluman da) hatalardan tertemiz arinmis olarak kurtulup temizlenir" buyurmuslardir.

Peygamber efendimiz S.A.V diger hadis-i serifinde soyle buyurmuslardir:

"Allah'in ne ile hatalari yok ettigini, dereceleri ne ile yukselttigini size haber verip irsad edeyim mi ? "
    Eshabi kiram:
    Evet , Ya Resulullah ! dediler.
    Sevgili peygamberimiz: SIKINTIDA ve kotuluklere karsi tam bir abdest almak, camilere dogru adim atmak, bir namazdan sonra diger namaz (vakitlerini) beklemek. Iste bunlar, kalb kuvveti icin saglam bagdir: Sabr ve tahammuldur" buyurdular.

Yine Resuli Ekrem S.A.V efendimiz buyurdular :

Velen yühafize alelvüdui ile küllü mü'minin.
    "Sünnet ve adabiyle abdeste ancak, iman-i kamil (kamil iman) sahibi olan muminler (inananlar) devam eder"

Peygamber S.AV efendimiz yine diger bir hadis-i serifte buyurmuslardir ki :

Kim guzel bir abdest alir ve sonra Allah'tan baska ibadete layik olmadigini, o'nun esi, ortagi bulunmadigina, Hz.Muhammed S.A.V in de o'nun kulu ve Rasulü olduguna sehadet ederim. Allah'im ! Beni cokca tevbe edenlerden eyle derse, kendisine cennetin sekiz kapisi acilir; diledigi kapidan iceri girmekte serbesttir. (cennete istedigi ve diledigi kapidan girebilir) buyurmustur Resulu ekrem S.A.V efendimiz.

Musluman kardesim.
    Abdestin fazileti hakkinda daha pek cok hadis-i serifler vardir. Abdestin sevabini coklugunu ve abdestin ahemmiyet ve degerinin buyuklugunu anlamamiz hususunda bukadarcik malumat kafi oldugu kanaatindayim.
    Allahu Teala, bu fazileti ve sevablari yapan, yerine getirip ifa eden kullarindan eylesin Amin !!!

Kaynak: Yusuf Tavasli : tam namaz hocası

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler kardeşim paylaşım için

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri