Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/111 İlkİlk 12345678910111213142954104 ... SonSon
1101 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Güncel Galatasaray Haberleri

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

‘Kıran’ kırana!

Mehmet Cansun’un suçlamalarına G.Saray Yönetimi'nden yanıt gecikmedi. Turgay Kıran, 'Galatasaray’ı bugünlere kim getirdi!' diye konuştu

Eski Başkan Mehmet Cansun’un, Canaydın ve ekibiyle ilgili açıklamaları gündeme bomba gibi düşerken, yönetim cephesinden cevap gecikmedi. Başkan yardımcılarından Turgay Kıran, “Mahalle bakkalı bile böyle çek kesmez! Bu yönetimin olumlu tek bir işi yok!” şeklinde açıklamalar yapan Cansun’a, aynı sertlikte mesajlar gönderdi. “Mehmet Cansun bu tür konuşmaları son aylarda bir kaç defa yaptı” diyen Kıran, şöyle devam etti:

“Galatasaray’ı bugünlere kim getirdi! 1996-2006 yılları arasındaki icraatlarda mutlaka onların da payı var.”

Süren-Dürüst suskun

“Galatasaray yeni bir düşünce tarzıyla düzlüğe çıkar. Daha önce işbaşına gelenlerle tekrar olmaz. Mehmet Bey’in sözlerinin dikkate alınacağını sanmıyorum.” Eski başkanlardan Faruk Süren, Cansun’un açıklamalarından haberdar olduğunu ancak, yorum yapmayacağını söyledi. Eski yöneticilerden Ali Dürüst ise yurtdışından yeni geldiğini belirterek, “Henüz konulara vakıf değilim. Yorum yapmam doğru olmaz” ifadesini kullandı. Başkan adayı olması beklenen Hayri Kozak da seçimlere kadar konuşmayacağını yineledi.

Kaynak: Fanatik

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

"Stat temeli atılacak"

Galatasaray’ın patronu, Seyrantepe, Riva Projesi ve gündemden düşmeyen futbolcu borçlarıyla ilgili çcarpıcı açıklamalar yaptı. Canaydın, Mart’a kadar stat temelinin atılacağını müjdeledi

"Riva’yı isteyen çok"

“Riva arazisinin satılması için ciddi çalışmalar yapılıyor. Bu projeyi gerçekleştirmek için çok talip olduğunu biliyoruz. Şu anda gözüken en ciddi gönüllü ise Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı. Komisyonumuzla yakın temasları devam ediyor. Yabancı firmaların da devrede olduğunu biliyoruz. Ancak bu konuyla ilgili olarak fazla konuşmaya gerek yok. Çünkü top artık komisyonumuzda. Er geç Riva Projesi’nin hayata geçirileceğini düşünüyorum.”

"Hepsine söz verdim"

“Her gün parasal sorunlarla ilgili olarak çeşitli haberler yer alıyor. Sonuncusu Song’un Türkiye’ye gelmeyeceği yolunda. Song’dan bana böyle bir haber gelmedi. Menaceri Bruno da açıp böyle bir sıkıntının olduğunu söylemedi. Sadece gazetelerden okuyorum. Futbolculara verilmiş bir sözüm var. Bunu yerine getirmek için uğraşıyorum. Gerets’in ‘Keşke çek vermeseydiler’ açıklaması doğru. Ancak artık verdik, yapacak bir şey yok. Bu konuyla ilgili olarak daha fazla konuşmamak gerekiyor.”

Kaynak: Fanatik

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Üç Silahşörler" sahaya

Teknik Direktör Gerets, İliç'ten yoksun kalması durumunda Konya deplasmanında Necati-Ümit-Hakan Şükür üçlüsüne dönecek.
    Devre arası hazırlık kampını Antalya'da tamamlayan G.Saray'da, Konyaspor karşılaşması öncesi teknik direktör Eric Gerets, her türlü kadro alternatifini değerlendiriyor. Belçikalı çalıştırıcı, Afrika Kupası nedeniyle ikinci yarının ilk 4 haftasında takımdan ayrı kalacak olan Song ve Saidou'nun yanısıra, cezalı Ayhan ve Efes Cup'taki Beşiktaş maçında kırmızı kart gördüğü için ceza alması gündemde olan İliç yüzünden değişik kadro seçenekleri üzerinde duruyor.

Hazırlık döneminde defanstaki problemi Uğur-Tomas-Cihan-Ergün ile çözmüş görünen Belçika hoca, İliç'in cezalı olması durumunda forvet hattı için de daha önce denediği Ümit-Hakan Şükür-Necati üçlüsüne dönecek. Konya deplasmanında sezonun en zor maçlarından birine çıkacak Galatasaray'da Gerets, Necati'ye İliç'in görevini vererek forveti desteklerken, ileri ikilide Hakan Şükür ve Ümit Karan'ı kullanacak. Bu arada G.Saray dün Florya'da Beylerbeyi ile oynadığı hazırlık maçını 13-1 kazandı. 35'er dakikadan 3 devre oynanan maçta Ümit 4, Necati 3, Hasan Şaş 2 golle öne çıkarken, Cihan, Hasan Kabze, Aydın ve Hakan Şükür de ağları sarstılar.

Kaynak: Sabah

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray Usta'sını Antalya'ya veriyor
    G.Saray'da Gerets'in gelmesiyle birlikte yeşil sahalara hasret kalan Suat Usta'ya Antalyaspor talip oldu.
    17 Ocak 2006 09:38

Müzmin yedek Suat Usta’ya Antalyaspor talip oldu. Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın Suat’ı arayarak, “Süper Lig’e çıkma mücadelesi veriyoruz. Seni de aramızda görmek istiyoruz” teklifinde bulunduğu kaydedilirken, genç futbolcunun “Kulübümle anlaşırsanız olur” cevabını verdiği ifade edildi.
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı CABBARİ Nickli Üyeden Alıntı
    G.Saray Usta'sını Antalya'ya veriyor
    G.Saray'da Gerets'in gelmesiyle birlikte yeşil sahalara hasret kalan Suat Usta'ya Antalyaspor talip oldu.
    17 Ocak 2006 09:38

Müzmin yedek Suat Usta’ya Antalyaspor talip oldu. Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın Suat’ı arayarak, “Süper Lig’e çıkma mücadelesi veriyoruz. Seni de aramızda görmek istiyoruz” teklifinde bulunduğu kaydedilirken, genç futbolcunun “Kulübümle anlaşırsanız olur” cevabını verdiği ifade edildi.
    bencede gitsin zaten bi işe yaramıyordu
    sevgiler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Cim Bom'u kızdıran karikatür
    GALATASARAY Kulübü, Zaman Gazetesi’nin mizah sayfasında "Her türlü kurban derisi ve sakatat bağışlarınızı bekliyoruz. Allah kabul etsin. Gassaray Sipor Kulübü" yazılı metni kınadı.
    17 Ocak 2006 11:08

Kulüp genel sekreteri Sinan Kalpakçıoğlu imzasıyla yayınlanan kınamada, "Mizah sayfasında olsa dahi, taraftarlarımızdan konuyu eleştiren birçok şifahi ve yazılı şikayet gelmiştir. Gazeteye yakıştıramadık" ifadeleri yer aldı.
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Cansun bazı çekleri unuttu mu?
    G.Saray Başkanı Canaydın, eski başkan Cansun'un 'Bu çekleri mahalle bakkalı vermez' sözlerine çok sert bir yanıt verdi: 'Ona arkasına yanlış imza atılmış, sorunlu çekleri sorarım'
    17 Ocak 2006 13:10

G.Saray'ın ve kulüplerin başkanı, Vatan gazetesinden Sanem Altan'a konuştu: "Cansun bu çekleri 'Mahalle bakkalı vermez' diyorsa, ona arkasına yanlış imza atılmış, sorunlu çekleri sorarım"... "Geldiğimde 7 ay para ödenmemişti. Geliriniz giderinizin üstüne çıkmadığı sürece gelecekte de bunlar olacak"

Kulüler Birliği olarak Haluk Ulusoy'u destekleyeceğinizi açıkladınız. Bunun üzerine Mehmet Ali Şahin'in bir açıklaması oldu. Kulüpler Birliği Başkanı olarak bu açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
    "Kulüpler Birliği büyük bir kuruluş. 1. ligdeki 18 takımın, gerçi 17 toplanıyoruz ama sayın Aziz Yıldırım'ın da iştirakini her zaman bekliyorum, o da gelecektir. Çünkü sezon başında kendisi bana teklif etti. 'Başkan kıdemli olarak senin Kulüpler Birliği Başkanı olman lazım' demişti. Kulüpler Birliği, Avrupa'da çok önemli merkezlerde federasyonların daimi temsilcisi. Otomatik olarak federasyonun yönetim kurulu üyesi oluyor. Bizde yavaş yavaş gelişiyor. Vakıf adıyla beraber yeni bir kuruluş olduğunu söyleyebilirim. Ve biz ısrarla bu seçimlerde Kulüpler Birliği'nin kararını bekliyoruz dediler. Bütün adaylar söyledi. Biz de toplantımızı çabuk yapmak zorunda kaldık."

Başkan olurken hedefiniz neydi?
    "Kulüpler Birliği dağılmış değildi ama biz kulüpler fonksiyonel hale getirememiştik. Ben kendimden misal vereyim. 3.5-4 seneye yakın başkanlığım içinde Kulüpler Birliği toplantısına l kere katıldım. Daima yönetimden bir arkadaşımızı gönderdik. Daha ciddiye alınması gereken bir kurum haline dönüştürmek istiyoruz. Başkanlar seviyesinde toplandık. En son toplantımızda bir tek G.Birliği'nden vekaleten biri katıldı. Onun da meşru bir mazereti vardı. Ben kriter olarak hem FIFA ve UEFA kriterlerini nazarı itibare almaya çalıştım. Dedim ki, UEFA veya FiFA'da bir kurum karar verir, kararın neticesi 3-2 biterse kararın neticesi 5-0 diyerek birlik ve beraberliği gösterirler. 9-6 biterse 15-0 derler. İşte birlik budur. Bizim de adımız Kulüpler Birliği ise bizim de birlik olarak hareket etmemiz lazım' felsefesini yönetim kurulunda konuştuk. Yönetim kurulu 9 kulüpten oluşuyor, tümü 18 kulüp. Yönetimde 'böyle karar almamız lazım' felsefesini oturttum. Fakat diğer 9 kulüp yoktu. Ve bu arada dedim ki 'Yeni seçilecek federasyona üye vererek zorlama yapmayalım, yeni başkan kendi kadrosunu kendi kursun, dengeleri de kendi tespit etsin.' Ona da tamam dediler. Ama başka cephelerde anti-demoktratik olduğunu, genel kurul üyelerinin yönlendirici olduğunu söylediler. Halbuki Kulüpler Birliği toplandı, bir oylama neticesinde Haluk Ulusoy çıktı, biz de bunu deklare ettik. Biz 98 genel kurul üyesini oluşturuyoruz. 4 büyük kulübün 7'şer delegesi var. Diğer kulüplerimizin 5'er delegesi var. Biz Başkanlar olarak bu kararı verdik, delegelerin tümü de bu kararın peşindedir yüzde yüz demeye de imkan yok tabii. Seçim sandıkta belli olur. Herkesin peşinen sandığına giremeyeceğimize göre!.. Ben '%30 fire verebiliriz, %20 verirsek başarılı sayılırız' dedim, herkes de bunu makul karşıladı, itilaflar, olaylar nedir, bunları çözmemiz lazım. Kulüpler Birliği'ni Türkiye'nin büyük kurumlarından biri haline getirmemiz lazım felsefini güttüm. Tabii bu konuşmaların içinde tenkit aldıklarımız da oldu. Swiss Otel konuşmalarında Yıldırım Demirören, Haluk Ulusoy, Hasan Doğan beylerle beraber konuşmamızda da ben dinleyiciyim. Herkesi dinlerim arada ne gibi itilaflar varsa da Türk sporu hayrına çözmeye çakşırım felsefesiyle gittim. Onun için sayın bakanla önceden görüşüp toplantıya girmedim. Bu benim tarafsızlık ilkem. Bizden böyle bir talep vardı, oturduk, 17 kulüple birlikte oylama yaptık. Sonucunda da net bir şekilde açıklamamızı yaptık."

Ulusoy ismi tedirginlik yarattı mı?
    "Kulüpler Birliği atmosferi içinde öyle birşey hissetmedim. Dışarıdan derseniz her adaya tepki vardır. Bir seçimi %100 alan adaylar ancak küçük köy ve kasabalarda olabilir. Mutlaka tepki gelecektir, onu da oy sandığı belirleyecektir. Bize ulaşan da herhangi bir şey olmadı. Yalnız demokratik bir ortam yaratılsın diye Anayasa Mahkemesi'nin kararını bekledik. 5'inde karar vereceğini duyduk, toplantıyı seyahat arefesi olmasına rağmen cuma gününe aldık."

Siyaset futbolun içinde mi sizce?
    'Avrupa'da bir sürü kulüp mahalli idareler tarafından desteklenir. Bizde de
    mahalli idarelerin desteklediği kulüpler vardır. Ama politika derseniz, belki o kanalla politika ulaşabilir. Ama ben ne sayın M.Ali Şahin'den, ne başbakanımızdan herhangi bir işaret almadım."

Sizin adayınız Haluk Ulusoy mu? O bahsettiğiniz yüzde 30, yüzde 20 firelerden biri de siz olabilir misiniz?
    "Hayır. Ben o gün de 'Eğer biz 1 oy farklı biterse bile fazla oy alan adayı destekleyeceğiz, değil mi?' diye sorduğumda bazı itirazlar oldu. O zaman dedim ki 'Ben oyumu kullanmıyorum. Oyumu kullanmamı isterseniz kullanacağım ama hangi taraf kazanırsa oy birliğiyle onu desteklediğimizi anons edeceğim' dedim. Arkadaşlar o kavramı kabul etmediler, kabul etmeyince 'Ben de oyumu kullanmıyorum' dedim. Hepimizin delegeleri var. Bunların hepsi ermiş kişiler. Yaşları, Türk spor kamuoyu içindeki aldıkları yerler.. Bütün kulüpler birlik beraberliği kendi delegeleriyle sağlamaya çalışacaklar. Ama fire vermez mi?... Sandık bu. Babanın oğula, oğulun babaya oy atmadığı yerler var."

'Kıran'la uzun süredir ciddi sıkıntımız var'
    G.Saray'da Riva projesi için çıkan karara şaşırdınız mı?
    "Hayır. Başından da söyledim. Bu proje bu yönetimin değil G.Saray'ın projesidir. Riva adını anmak bile iyidir. Konuşulmayan, konuşulmasından çekinilen bir konumdaydı. Biz bankalarla olan sorunlarımızdan dolayı yılbaşından önce bunu sunmak istedik. Bunda bir seçim yatarımı ya da çıkacak neticenin bizi fazla etkileyeceği çok önemli değildi. G.Saray yönetimleri Riva'yı konuşmaya başlamış ve Riva'yı değerlendirmek için hareket geçmiş oldu. Seçimde kimler gelirse onlara hiç olmazsa pasta daha hazırlanmış şekilde sunulacak."

Siz devam etmeyecek misiniz yani?
    "G.Sarayın menfaatine icap ediyorsa ben de aday olabilirim."

Neden kabul edilmedi projeniz sizce?
    "Kabul edilmedi değil ertelendi. Bu kararın daha geniş bir komisyon tarafından incelenmesine karar verildi."

Derya Taşdelenler ve Ergun Gürsoy'un bir red cevabı durumu vardı...
    "O aleni artık. Doğru değil, aleni. Bir önerge verildi. Yönetim kurulu konuşup tenkitlere cevap verecekti. Onu bile beklemeden bir önerge verildi. Komisyonun daha büyümesi adetsel olarak ve 15 Nisan'a yani yeni gelecek yönetime bu yetkilerin verilmesi diye... Ben bu teklifi kalktım başkan olarak 'Kabul ediyorum' dedim. Gerginlik olmasın çünkü ben onu galibiyet, mağlubiyet gibi hesap eden biri değilim. Tabii ön konuşmalarda hep tenkitler oldu. Tenkitler de olunca bu iki arkadaşımız hissi davranarak, ben de serbest bıraktım, onların da reaksiyonları serbest yani."

Orada başka bir durum daha vardı. Yönetiminizden Turgay Kıran'ın sizin sunduğunuz projeye karşıydı.
    "Turgay Kıran kardeşimle zaten epey müddettir bir sıkıntımız var. Kendisine izin almasını, yönetimden istifa etmesinin iyi olacağını söyledim. İzin almasını yönetim toplantılarına bir müddet katılmamakla reaksyon göstermemesini istedim. Zaten uzun müddettir ben rica ettiğimde her zaman gelir ama onun bir reaksyonu var. Hiçbir yönetim homojen değildir. Ben 62'den beri bütün yönetimleri ezbere bilen biriyim. Aile şirketlerinin bile homojen olması imkansızdır. Görev taksimlerinden sonra huzursuzluklar çıkar. Her zaman olmuştur bundan sonra da olacaktır. Ben gayet demokratik vce normal karşılıyorum."
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Cimbom'u 13 günde 4 maç bekliyor
    Galatasaray'ı 13 gün içinde 4 tana zorlu karşılaşma bekliyor.
    17 Ocak 2006 15:18

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısının ilk haftasında 22 Ocak Pazar günü Konyaspor ile karşılaşacak Sarı-kırmızılı takım, 26 Ocak Perşembe günü de Fortis Türkiye Kupası A Grubu 3. maçında Ali Sami Yen Stadı'nda Giresunspor'u ağırlayacak.

Galatasaray perşembe günkü karşılaşmanın bitiminden 3 gün sonra bu defa da Turkcell Süper Ligi'nin 19. haftasında kendi sahasında Ankaragücü karşısında puan arayacak.

13 günlük zorlu maç serüvenin son perdesi ise İstanbul'da 4 Şubat Cumartesi günü oynanacak Malatyaspor maçı ile sona erecek
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G. Saray'da sakatlıklar can sıkıyor
    Galatasaray'da sabah antrenmanında sakatlanan futbolcular Ergün ve Ümit, akşam çalışmasına katılmadı.
    17 Ocak 2006 21:14

Kulüp doktoru Murat Çevik, sabah antrenmanında aşil tendonuna darbe alan Ergün Penbe'nin antrenmana çıkmadığını ve tedavisine başlandığını belirtirken, Hakan ile çarpışan Ümit Karan'ın dizindeki patella kemiğinde ağrı oluştuğunu ve bu oyuncunun da antrenmana çıkmadığını bildirdi.

Çevik, Cafercan'ın tedavisinin sürdüğünü, sabah antrenmanında sağ üst bacak adalesine aldığı darbe sonucu ödem oluşan Aydın'ın da akşam antrenmanına çıkmayarak tedavi gördüğünü ifade etti.

AA
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

G.Saray'a 21 Ocak'a kadar süre
    G.Saray’ın Sırp yıldızı Sasa İliç ödemeler konusunda G.Saray yönetime büyük rest çekti.
    18 Ocak 2006 09:32

G.Saray’ın Sırp yıldızı Sasa İliç’ten yönetime rest çekti. Tomas ile birlikte Antalya kampına katılmayarak protestoda bulunan İliç, takım içerisindeki bazı arkadaşlarına, kendisine 20 Ocak’a kadar ödemenin yapılacağının sözünün verildiğini vurgulayarak, “Tomas’la bize söz vererek, ‘Paranız en geç 20 Ocak’a kadar ödenecek’ dediler. O günden beri kimse bir şey söylemiyor. Eğer paramı alamazsam 21 Ocak’ta beni kimse göremez” dediği öğrenildi. Takımdaki diğer futbolcuların da İliç gibi düşündüğü, cuma gününe kadar paraların ödenmemesi durumunda Konyaspor maçına gitmeme kararı aldıkları ifade edildi.
    İşte Davet Linkin!!

Sayfa 4/111 İlkİlk 12345678910111213142954104 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri